Rura pionowa

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Rura pionowa




przez oli 80 » 07/12/09, 21:39

dobry wieczór, oto co znalazłem, nazywamy to fontanną, rodzajem pompy wodnej, która jest łatwa w użyciu http://www.franceenvironnement.com/prod ... taine.html

nadal spotykamy je w niektórych miastach i wsiach, byłem na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu, miałem okazję aktywować jeden z tych terminali, nie jest to konieczne, wystarczy raz uruchomić kierownicę i działa ona sama przez chwilę i woda płynie

fajne jest to, że tego typu pompy można łatwo obsługiwać przez turbinę wiatrową, co może nawet zainteresować Jonule'a
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 07/12/09, 22:01

To są zbiorcze punkty poboru wody, a nie pompy, bo podłączone są pod ciśnieniem do sieci miejskiej, z tego co mi się wydaje.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 07/12/09, 22:56

+1
We wsi gdzie chodziłem do szkoły jest taki terminal, chyba nie ma tam żadnej pompy.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

hydrant fontannowy




przez oli 80 » 08/12/09, 16:51

witam, terminale fontannowe podłączone do sieci ciśnieniowej będą miały po prostu przycisk, podobnie jak krany w toaletach publicznych, http://www.mairie-charlevillemezieres.f ... /tap93.pdf

trzeba powiększyć stronę żeby zobaczyć zielony hydrant fontanny widać wyraźnie przycisk z boku, poprzedni model miał kierownicę na górze więc oczywiście uruchamia mechanizm

w serwisie eBay sprzedają taki, ale nie mam zamiaru umieszczać linków na stronie forum "spam" są zdjęcia mechanizmu
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 08/12/09, 19:01

Widziałem kierownicę, ale wydaje mi się, że to nie pompa, a raczej mechanizm rozrządu (?), dowiedz się...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

hydrant fontannowy




przez oli 80 » 08/12/09, 19:48

dobry wieczór, oto link, który znalazłem, z grubsza wyjaśniający mechanizm http://belcikowski.org/ladormeuseblogue/?p=922
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 08/12/09, 20:00

Masz rację, określając: „prawie”, to wszystko nie jest tak przejrzyste jak woda źródlana.
Tym bardziej, że dodaje:
Latem z powodu braku ciśnienia już nie rośnie.

Nie pamiętam, żebym widział ten konkretny typ urządzenia, może rzeczywiście jest to podstawowa pompa?
W tym przypadku wyklucza to połączenie z turbiną wiatrową: istnieje więcej odpowiednich systemów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 08/12/09, 20:11

Ja też wątpię, żeby to była pompa. We wsi, o której wspomniałem powyżej, jest to dokładnie ten sam terminal, co w przypadku łączy. Jednak wieś, o której mowa, jest wioską górską, nie ma potrzeby pompowania wody w górach, różnica poziomów jest wystarczająca, aby zabrać ją tam, gdzie chcemy; dlaczego więc gmina miałaby zainstalować stację pomp w miejscu, w którym istniała już bezpłatna sieć wody pod ciśnieniem?

Myślę także o „opóźnieniu czasowym” opartym na bezwładności, aby zapobiec ciągłemu wyciekowi.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Fontaine




przez oli 80 » 08/12/09, 20:38

ach, gdyby to była pompa, używano by jej w Afryce i innych krajach trzeciego świata, pompując wodę bez wysiłku, widziałem też hydrant dźwigniowy, trochę taki, jakiego używali i używali kiedyś rolnicy, ale w dodatku łatwy w obsłudze

hydranty fontannowe uruchamiane przyciskiem u góry lub u dołu, obsługiwane za pomocą stopy, zasilane są wodą pod ciśnieniem sieciowym lub grawitacyjnie w obszarach górskich

Hej, ktoś to sprzedaje na ebayu. http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0363205652

są zdjęcia mechanizmu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 08/12/09, 22:06

Ach tak, wyraźnie widzimy mechanizm na ostatnim zdjęciu. Dwa obciążniki, które odsuwają się od siebie pod wpływem siły odśrodkowej i w ten sposób działają na grzyb zaworu.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172