Filtr i drenaż do studzienki zbierającej wodę deszczową

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
val56
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 14/04/07, 12:52

Filtr i drenaż do studzienki zbierającej wodę deszczową




przez val56 » 13/11/07, 19:15

cześć
Obecnie jestem w trakcie budowy i zamierzam zainstalować system odzyskiwania wody deszczowej ze studzienką 5000 litrów (Bretania) do zasilania toalet i pralki.
Od strony finansowej jestem trochę ciasny, dlatego najpierw mam zainstalowany studzienkę (całą wodę) i niezbędną hydraulikę. Zostanie tylko instalacja zestawu wspomagającego i filtrów.
Zamierzam też dalej montować filtr wstępny i w tym temacie podoba mi się domowe rozwiązanie (widoczne na tej stronie), czyli zamontowanie kosza filtracyjnego we włazie.
Ten kosz najwyraźniej filtruje przy 0.9 mm, co wciąż wydaje mi się dość duże.
Czy są koszyki z dokładniejszą filtracją?

Temat drugi:
wokół domu instaluję odpływy ułatwiające odprowadzanie wody znajdującej się w fundamentach.
Czy byłyby przeciwwskazania do doprowadzenia tej wody do studzienki na deszczówkę? :?

Z góry dziękuję za oświecenie mnie trochę w tym temacie.

Val56
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 13/11/07, 21:43

Witaj val56,

Nie wiem czy chodzi Ci o mój prefiltr ale jeśli tak to ten koszyk filtra ma oczko 0.35m/m a nie 0.9....

ale powiem wam, że ta finezja jest już bardzo ciekawa!! , a moim zdaniem... wystarczająca...

uważaj, aby nie zapomnieć wziąć pod uwagę „utraty” wysokości w porównaniu z tym koszem filtra, wynosi on 18 cm w H., dlatego należy spodziewać się wysokości +/- 20 cm przed zbiornikiem…
i w zależności od nadstawki jaką założysz możesz ewentualnie założyć ten filtr wstępny na zbiornik co zapobiegnie jego przemieszczaniu się lub zapadaniu się przy zagęszczaniu gruntu...

zwróć uwagę na wybór stylizacji, w której umieścisz ten koszyk-filtr!! ... osobiście znalazłem tylko 1 sklep w mojej okolicy, który sprzedaje właz 40X40 wewnątrz , bo kosz ma średnicę 41! ....

co do odpływu to ja który jestem "purystą" nie zrobiłbym tego....
ale jeśli uznasz to tylko za zużycie wody... to możesz jak chcesz... ale woda może być bardziej "mętna", ale ze zbiornikiem 5000 l. w Bretanii i tylko do tych zastosowań, nie sądzę, że trzeba dodawać do tego wodę drenażową .....

Cordialement :?
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/07, 22:27

filtr wstępny jest dobry, ale bez względu na stopień zgnilizny, to, co gnije w filtrze wstępnym, trafia do niego: dla mnie rozwiązaniem jest spuszczanie wody na początku każdego deszczu i przesyłanie wody do czystej cysterny tylko wtedy, gdy dach został wypłukany

jeśli chodzi o wodę drenażową, szkoda mieszać ją z czystą wodą

jeszcze jeden szczegół: nie dopuść do przepełnienia zbiornika: spowoduje to jedynie skupienie brudu spadającego na dach

jeśli boisz się, że zabraknie wody i potrzebujesz wody drenażowej, potrzebujesz 2 różnych zbiorników: ale w Bretanii myślałem, że to nie pustynia…
0 x
val56
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 14/04/07, 12:52




przez val56 » 14/11/07, 10:50

dzięki za odpowiedzi
W takim razie rzucę odzysk wody z kanalizacji, wydaje mi się to rozsądniejsze...

P'tit Pierrot, skąd masz ten filtr o średnicy 41?
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 14/11/07, 19:15

Witam,


chatelot16 napisał:filtr wstępny jest dobry, ale bez względu na finezję to, co gnije w filtrze wstępnym, kończy się:

heuuu .. przepraszam ale jeśli wybieramy prefiltr "ręczny" (w przeciwieństwie do "samooczyszczającego się" ..), decydujemy się również wziąć odpowiedzialność za sprawdzanie od czasu do czasu innego prefiltra dźwiękowego i opróżnij/wyczyść w tym samym czasie....
nie pozwalamy, aby brud „gnił” w nim!! ...
Nie sprawdzam tego oczywiście po każdym deszczu, ale sprawdzam regularnie, żeby dokładnie wiedzieć, co tak naprawdę spada z dachu wraz z deszczem… i mogę powiedzieć, że ilość brudu jest naprawdę minimalna, a przy wyjście w dolnej części, ten brud nie jest zanurzony w wodzie, tylko "suszony" w koszu, ponieważ filtr wstępny jest permanentnie pusty.....

a co do "samooczyszczającego się" systemu filtrów wstępnych to jestem dość powściągliwy, bo dla mnie celem instalacji jest odzyskanie wody a nie jej utrata!! ...
i tak zwany odzysk 90 czy 95% z tego typu filtrem wstępnym.... 'trzeba przestać marzyć..!!!
(nie wspominając o ograniczeniach wylotowych w niektórych przypadkach ..)

chatelot16 napisał:jeszcze jeden szczegół: nie dopuść do przepełnienia zbiornika: spowoduje to jedynie skupienie brudu spadającego na dach

heuuuu.... też nie wolno przesadzać!!! .....


val56 napisała:P'tit Pierrot, skąd masz ten filtr o średnicy 41?

Odpowiem Ci na PW...

Cordialement :?
0 x
również witam ciebie !! ...
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 15/11/07, 07:46

Halo

Jeśli odpływ obwodowy domu jest wykonywany zgodnie z „zasadami sztuki”
to znaczy

- przy ścianie z płyt wiórowych lub płyt

- rura odwodnieniowa w skarpie wykonanej z bidymu i wypełnionej balastem na dnie przepustu

- całość pokryta filcem drenującym

-oraz zasypanie rowu prefabrykatem 0/14

Woda, która stamtąd wypływa, to woda źródlana (całkowicie przefiltrowana na poziomie cząstek)

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 15/11/07, 09:54

witam,
dobre informacje tutaj:
http://www.tiez-breiz.org/drains.htm

gdyby nie filtracja wody deszczowej też można sobie zbudować filtry piaskowe, które wypłukują brudną wodę, to żeby była pitna jak wkłady filtracyjne do wody z kranu, możemy też mieć warstwy węgla itp...

trochę informacji:
http://www.nrjrealiste.fr/eau/r%E9cup%20%E9puration.html
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/08/08, 15:43

Witam,
W moim domu nie ma filtra przed spłuczką; to mi przeszkadza :D
Chciałbym, żeby pierwsze wody nie dostały się do cysterny...
Istnieje? Szukałem, ale znajduję tylko filtry, instrukcje obsługi lub samooczyszczanie.
Inaczej sam bym to zrobił... :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/08/08, 10:54

witam,
co chcesz dokładnie zrobić?
odwrócić wodę deszczową na początku deszczu przed wpłynięciem do cysterny?

są do tego zawory elektromagnetyczne, które umieszcza się przy wejściu z zegarem wykrywającym deszcz… ale jest prostszy, widziałem system mechaniczny, w zasadzie pierwsza woda wpada do pojemnika, kiedy jest napełniany grawitacyjnie, łączy rynnę spustową i voila! potem pojemnik się opróżnia...

musi być na forum w szkicach wierzę, czy moja pamięć jest nadal dobra?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/08/08, 11:01

jonule napisał:witam,
co chcesz dokładnie zrobić?
odwrócić wodę deszczową na początku deszczu przed wpłynięciem do cysterny?

są do tego zawory elektromagnetyczne, które umieszcza się przy wejściu z zegarem wykrywającym deszcz… ale jest prostszy, widziałem system mechaniczny, w zasadzie pierwsza woda wpada do pojemnika, kiedy jest napełniany grawitacyjnie, łączy rynnę spustową i voila! potem pojemnik się opróżnia...

musi być na forum w szkicach wierzę, czy moja pamięć jest nadal dobra?

Tak, dokładnie o to chodzi, odprowadzanie pierwszej wody deszczowej.
Tak, ktoś mi powiedział „rozmawialiśmy o tym na ekonologii”, ale nie mogłem znaleźć :?
Unikam elektrozaworów, wolałbym system pływakowy.
System mechaniczny, tak : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 246