Opróżnij dół do moczenia

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
evin1969
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 30/03/08, 11:51
Lokalizacja: Chaumont

Opróżnij dół do moczenia




przez evin1969 » 30/03/08, 14:06

Witam,

Opróżniono szambo, a pracownik zwrócił nam uwagę, że zbiornik na wodę jest pełny (zatkany?).
Gdy za jego opróżnienie zażądał 300 euro, powiedzieliśmy sobie, że sami damy radę i kupiliśmy pompę Karcher GP40 (3,5 bar, wysokość 40m i 9m).

Kiedy chcieliśmy go uruchomić, postępowaliśmy zgodnie z instrukcją, a mimo to nie było możliwości wypompowania wody ze studni.
Do wody w studni wkładamy rurę z sitkiem i zaworem zwrotnym, pompę 1 metr od wlotu i wąż ogrodowy na wylocie.
Zalaliśmy pompę napełniając ją wodą i po uruchomieniu całkowicie ją opróżniliśmy. Po około dziesięciokrotnym zalewaniu woda w końcu dociera do wlotu pompy...
Potem nic !!! woda nie porusza się już na wlocie, a pompa opróżnia jedynie wodę wpompowaną w celu jej zalania.

Nigdy nie używaliśmy tego rodzaju sprzętu i być może jest prosta rzecz (nawet bardzo prosta), której nie zrobiliśmy.
Możesz nam pomóc...
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 30/03/08, 14:38

Do naładowanej wody zaleca się stosowanie piwnicznej pompy próżniowej.
Pompa ta uruchamia się bezpośrednio z pompowanej wody. Nuda jest
że konieczne jest znalezienie miejsca do odprowadzenia wody, co zwykle nie jest możliwe
nie pachnie różami.
0 x
evin1969
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 30/03/08, 11:51
Lokalizacja: Chaumont




przez evin1969 » 30/03/08, 14:48

Pompy do opróżniania piwnicy nie braliśmy, bo po opróżnieniu wilgotniaka będziemy używać Karchera do podlewania ogrodu wodą ze zbiornika na deszczówkę (bo pompa zamontowana do tego zbiornika nie jest zbyt odważna).

Ale nadal nie rozumiem, dlaczego nie mogę pompować? : Lol:

Nasza woda nie śmierdzi, bo wydaje się, że to ulewne deszcze z ostatnich miesięcy wypełniły wilgotną przestrzeń...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/03/08, 15:41

ogólnie rzecz biorąc, siła ssania pompy jest rzędu 1 lub 2 m różnicy poziomów. Pompa znajduje się zbyt daleko od powierzchni wody. Odległości które podałeś są za pompą.
W każdym razie teoretyczny maksymalny poziom ssania pompy wodnej wynosi około 10,33 metra, jeśli wytwarzana przez nią próżnia jest idealna. (= ciąg ciśnienia atmosferycznego)
konieczne jest również, aby natężenie przepływu na ssaniu odpowiadało natężeniu przepływu pompy, w przeciwnym razie zostanie ona rozłączona.
Twoja pompa Karcher jest prawdopodobnie przeznaczona do zasilania pod ciśnieniem, a nie pod próżnią.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
evin1969
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 30/03/08, 11:51
Lokalizacja: Chaumont




przez evin1969 » 30/03/08, 18:45

Pompę ustawia się na trawniku, zaledwie metr od powierzchni wody (studnia gotowa!).
Więc nie mogę tego ująć bliżej.
Do studni włożyłem wąż o długości 7 metrów, a na wylocie pompy 10 metrów węża ogrodowego.
Jest to jednak pompa do podlewania i dlatego uważam, że nadaje się do celów, jakie chcę z niej wykonać.
Ale nie ma sposobu, żeby to zadziałało...

Albo nie jestem dobry, albo czegoś nie zrozumiałem : Lol:

Jestem zdezorientowany...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 30/03/08, 19:01

Wiem, że ten problem jest bardzo denerwujący.
1- Napełnij rurę z sitkiem na końcu wodą i sprawdź na zewnątrz studni, czy zawór jest szczelny.

2- Jeśli zostanie potwierdzona wartość 1, możliwe jest, że na głębokości 7 metrów znajduje się tak dużo brudu (np. mułu), że blokuje filtr siatkowy. Aby to sprawdzić, podnieś rurę na wysokość co najmniej 1 m i spróbuj ponownie.

Dla Twojej informacji, pompowanie do studni pełnej brudu za pomocą filtra siatkowego i zaworu zwrotnego grozi zatkaniem tego ostatniego, który wówczas przestaje spełniać swoją funkcję uszczelniającą. Jest to denerwujące, gdy chcesz odciągać pokarm w regularnych odstępach czasu, ponieważ pompa zostaje pozbawiona gruntu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/03/08, 19:06

+1/2 ze słoniem, ponieważ pompa może samozasysać więcej niż 2 m.

Jeśli dobrze rozumiem problem: Twoja pompa znajduje się 7 m nad powierzchnią, która ma być pompowana?

W tym przypadku obawiam się, że wysokość ta będzie za duża i trzeba będzie zastosować pompę głębinową, a nie ssącą.

Maksymalna i „absolutna” wysokość pompy samozasysającej, przy założeniu, że wytwarza ona idealną próżnię, to NPSH, która w rzeczywistości wynosi 10,33 m, w zależności od jakości pompy, wynosi około 8 m i nie jest to daleko od To...

Co instrukcja mówi o wysokości samozasysania?

NPSH (dodatnia wysokość ssania netto) lub absolutna wysokość ssania

Pompa ma maksymalną wydajność ssania, czyli wartość podciśnienia, jakie może wytworzyć. Charakterystyka ta zmienia się w zależności od typu i konstrukcji technicznej pompy.

Teoretycznie maksymalna wysokość ssania we wnęce, w której panuje próżnia absolutna, jest równa ciśnieniu atmosferycznemu, czyli 1013 mbar na poziomie morza (10,33 m wody). Stopniowo maleje wraz ze wzrostem wysokości.

W rzeczywistości wysokość ta jest ograniczona nie tylko stratami ciśnienia w przewodzie ssącym, ale także właściwościami fizycznymi każdego rodzaju cieczy.

Co to jest NPSH?

NPSH to po prostu pomiar służący do ilościowego określenia wysokości ssania dostępnej w celu zapobiegania parowaniu przy najniższym poziomie ciśnienia pompy.


http://www.thermexcel.com/french/ressou ... lateur.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 30/03/08, 19:59

Halo

Spotkałem się już z podobnym zjawiskiem w przypadku mojej pompy Gardena, która ma te same właściwości i jest przeznaczona do tego samego rodzaju zastosowań
W rzeczywistości nie jest on samozasysający, dlatego należy prawidłowo napełnić rurę ssącą, upewniając się, że nie pozostaje żadne powietrze.
Następnie należy również całkowicie napełnić korpus pompy, aby od razu uruchomiła się w wodzie
Jeśli chodzi o moc podnoszenia wody, może ona w dużej mierze czerpać z poziomu kilka metrów poniżej poziomu pompy
Przy -9m przepływ musi wynosić zero (niezweryfikowany)

A+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/03/08, 23:07

Halo

W przypadku normalnej pompy odśrodkowej ze zbiornikiem zalewowym nie należy liczyć na to, że uda się wyciągnąć więcej niż 7 metrów dalej, co zajmie trochę czasu

W najbardziej prawdopodobnym przypadku jest tak, że po zagruntowaniu zużyjesz za dużo wody, którą rozbraja

Należy albo umieścić zawór i kontrolować przepływ, albo zmniejszyć ciśnienie na wylocie pompy, aby pozostawić w pompie określone ciśnienie i zapobiec wypływaniu zbyt dużej ilości cieczy. Tworzy to kieszeń powietrzną na wlocie, która ulega rozproszeniu, co jest jeszcze bardziej widoczne, jeśli poziom wody, która ma być pompowana, jest głęboki.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/03/08, 23:12

To wszystko: ta pompa ma taki przepływ, że ssanie nie jest wystarczająco mocne i przestaje działać, ponieważ woda nie dociera na czas.
Tylko zanurzona pompa próżniowa do piwnicy mogła załatwić sprawę.
(w przeciwnym razie konieczne byłoby drugie zasilanie, które zostanie odcięte po zalaniu pompy, ale limitem jest 7 metrów)

Już niedługo będzie kosztować ponad 300 euro..... :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202