Woda źródlana do oczyszczania i filtrowania

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
tipi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/01/10, 14:36

Woda źródlana do oczyszczania i filtrowania




przez tipi » 26/01/10, 14:42

Witam wszystkich.

Nowość na ten temat forum Mam pytanie: mamy wodę źródlaną (studnię), która zasila nasz dom. Rura nie może do nas dotrzeć, potrzebna byłaby pompa wspomagająca, a gmina i przedsiębiorstwo wodociągowe nie chcą ponosić tak znacznych kosztów.


Jak oczyścić minimum (unikać przykrych bzdur dla naszego 16-miesięcznego malucha) mniejszym kosztem: filtry z węglem aktywnym?? Nie bardzo znam inne rozwiązania.

Proszę o małą pomoc.

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 26/01/10, 14:49

Można zapytać DASS, ale to miecz obosieczny, bo jeśli uzna, że ​​woda się nie nadaje, może zabronić jej picia, zwłaszcza dzieciom.
0 x
tipi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/01/10, 14:36




przez tipi » 26/01/10, 14:52

Dzięki,


zleciliśmy im analizę. Wynik: całkowicie nienadający się do spożycia.

Zrobiliśmy drugą analizę w prywatnym laboratorium (ups, ta cena), ale tam nadawała się do picia poza kilkoma śladami osadu. Chcielibyśmy po prostu móc to trochę przefiltrować. Pijemy ją od roku, przodkowie mojego męża pili ją przed nami i nada. Wszyscy w doskonałym zdrowiu.

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 26/01/10, 15:44

Witam,

tipi,
Widzę, że nie dajecie się zwieść pewnym wypowiedziom higienistek/alarmistów/katastrofistów, które tu i ówdzie możemy przeczytać...

i szukasz informacji... to już dobry początek!

W Twojej historii niepokoi mnie to, że zdajesz się mówić, że masz 2 raporty z analiz, których wyniki są dość rozbieżne! ?
możesz trochę rozjaśnić?

ponieważ łatwiej byłoby także udzielić Państwu wskazówek na podstawie tych raportów z analiz, ponieważ w przypadku niektórych substancji stosuje się specyficzne lub bardziej odpowiednie leczenie niż inne..., zatem musielibyśmy wiedzieć minimum, co jest przyczyną problemu w jakość Twojej wody...

jeśli to studnia i jeśli znajdujesz się w strefie ANC, nie zdziwiłbym się wcale, gdyby doszło do skażenia odchodami! (> sąsiednie urządzenia sanitarne)

i kiedy mówisz:
„Rura nie może do nas dotrzeć” .. jak sądzę, mówisz o jedzeniu publicznym? .., co oznaczałoby, że w ogóle nie jesteś podłączony do publicznej wody pitnej... i że w tym przypadku całe Twoje zużycie wody będzie pochodzić z tej studni...
czy to prawda..??

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/01/10, 16:38

Mieszkałem kilka lat w Afryce i piłem niezbyt czystą wodę po jej przefiltrowaniu.

Są jeszcze te stare, dobre filtry Burona. Widzieć :

http://www.buron.biz/v2/home/p.dom.b.php

Wystarczy przefiltrować wodę pitną (i ewentualnie wodę do przygotowania warzyw).

Bardzo skuteczny przy wszelkich skażeniach bakteriologicznych.

Uważaj, to nie jest skuteczne przeciwko wirusom (zbyt małe, przechodzą - zwykle nie ma ich w studni) ani oczywiście przeciwko pierwiastkom chemicznym (w niektórych obszarach występują pierwiastki rozpuszczone mało pożądane, ślady metali rzadkich itp.). , azotany, po prostu też, które trochę ogłupiają mózg...)...

Należy również pamiętać, że studnia jest tym czystsza, im częściej jest opróżniana. Nie wahajcie się więc pompować wody do podlewania, mycia itp. To odnawia wodę, która wypływa z warstw ziemi, które ją filtrują. W przeciwnym razie „marnieje” i ulega zanieczyszczeniu wodami powierzchniowymi, które mogą przedostać się np. do...

To powiedziawszy, jak mały pierrot, nie bardzo rozumiałem sytuację!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 27/01/10, 12:17

tipany napisała:przeanalizowaliśmy to przez nich, wynik: całkowicie nie nadające się do spożycia.

Zrobiliśmy drugą analizę w prywatnym laboratorium (ups, ta cena), ale tam było zdolny do bycia pijanym poza kilkoma śladami osadu.


ObrazObraz

„Podoba mi się” „rozbieżność wniosków” z 2 analiz…

Szczerze mówiąc, to przerażające… W tym przykładzie wyraźnie możemy wyczuć „sztywność psychologiczną” (i historyczną) Dassa! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/01/10, 15:33

1) W analizie z definicji znajdujemy tylko to, czego szukamy!

Czy różne analizowane elementy są porównywalne?

2) W zasadzie DASS posiada protokół dostosowany do wody pitnej. Jest to niewątpliwie surowe, ale tak właśnie jest w przypadku wody rozprowadzanej we wszystkich sieciach publicznych.

Nie oznacza to jednak, że powyżej stosowanych progów umieramy. Oznacza to, że poniżej prawie na pewno nie będziemy mieli żadnych problemów...

Tam, gdzie mieszkam, gmina musiała przeprowadzić nowe odwierty, aby przenieść nową zlewnię, ponieważ występował tam nienormalnie wysoki poziom nie wiem jakiego rzadkiego pierwiastka. Dużo to kosztowało wodociągi, ale hej, czy będziemy ich winić za analizę tego elementu???

3) Byłbym zainteresowany uzgodnieniem obu analiz.

Jeśli „całkowicie nieodpowiedni” odnosi się tylko do zaburzenia (obecność gliny), zapominasz. Dzieje się tak dlatego, że takiej wody nie można wprowadzać do obiegu publicznego, czyli „legalnie” jest ona nieczysta, ale glina (czysta, niezanieczyszczona) nie stanowi zagrożenia, wręcz przeciwnie!

Jeśli istnieją inne pierwiastki, które przekraczają wartości progowe (azotany, ślady takiego pierwiastka), być może będziemy musieli pomyśleć (szczególnie w przypadku młodych ludzi, którzy być może łatwiej i na dłużej utrwalają niektóre z nich).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 28/01/10, 13:28

Mały dodatek: dużo wody minerał (nie mówię o wodzie źródlanej) nie zostałaby uznana przez DASS za zdatną do picia!!! Wiedzieć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 11/02/10, 21:13

może system osmozy (odwróconej osmozy), można go znaleźć od 350 € (około 12 litrów/godzinę)
czyste towarzystwodla w Google
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Filtry UV




przez oli 80 » 13/02/10, 18:38

witam, są też filtry UV tutaj jest filmik gdzie widzimy ten układ http://www.youtube.com/watch?v=8bykbVECVrE

Nie wiem, czy taki sprzęt można u nas kupić

jest też filtr magnetyczny, ale myślę, że to gadżet
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 126