Woda deszczowa, We Francji ustawodawstwo, które jest więcej niż odstraszające

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Woda deszczowa, We Francji ustawodawstwo, które jest więcej niż odstraszające




przez Bibiphoque » 15/09/08, 08:36

Witam,
Otrzymano e-mailem:
http://www.univers-nature.com/inf/inf_a ... gi?id=3355

Wystarczająco, aby zniechęcić wszystkich! : Evil:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
m_you49
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 04/09/06, 08:42
Lokalizacja: Loary




przez m_you49 » 15/09/08, 11:36

Witam,
Otrzymano e-mailem:
http://www.univers-nature.com/inf/inf_a ... gi?id=3355

Wystarczająco, aby zniechęcić wszystkich!


Kompletnie się zgadzam. Chronimy dystrybutorów i społeczności, które muszą zbilansować swój budżet na kanalizację (co nie jest łatwe w małych społecznościach wiejskich) poprzez podatek od zużytej wody. Jeżeli wodę deszczową uznaje się za zużytą, jest ona dodawana do ilości dostarczonej przez dystrybutora i tym samym podlega opodatkowaniu. (Nie ma małych zysków)
Społeczności przygotowały się do podlewania terenów zielonych latem odzyskaną wodą. Inni utworzyli rezerwy na wylocie oczyszczalni dla irygatorów o dużej objętości.
Pozostaje nam tylko wypełnić dziury i posadzić konopie indyjskie!
Gdzie jest filozofia odzyskiwania wody i oszczędności? Mówi się nam również, że jeśli wyzdrowiejemy, nie będziemy już wysyłać tego do natury, co obniża poziom wód gruntowych. Bzdura, to tylko przesunięcie fazowe. Czym są zbiorowe sieci odzyskiwania wody deszczowej, które trafiają bezpośrednio do dróg wodnych, jeśli są niczym więcej niż ogromną maszyną przeciwpowodziową?
Stawia to pod znakiem zapytania programy małych gmin, które podejmują wysiłki w zakresie budownictwa odzyskującego i odprowadzającego nadmiar do studni chłonnych (w zależności od rodzaju gleby) w celu uzupełnienia zwierciadła wody.
Niektóre zapewniają również zapasy i dystrybucję wewnętrzną (pompa, przyłącza, rury, zawór, liczniki, zawory zwrotne itp.)
Jeśli chodzi o etykietowanie, powszechnie wiadomo, że Francuzi to wielka obrzydliwość, która myli muszlę klozetową z korytem na wodę.
A co z fitooczyszczaniem zabronionym u osób indywidualnych i dopuszczonym w warunkach półzbiorowych? Dochodzimy do następującej aberracji: rodzina składająca się z 6 osób (czyli sześć odpowiedników populacji) nie może filtrować ścieków za pomocą trzciny, ale dwóch sąsiadów może, nawet jeśli reprezentuje to tylko 2 równoważniki populacji. Ubu wciąż ma dobre dni
Niech żyje Grenelle!
@ +
Łagodny
0 x
Mil'd49
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 15/09/08, 11:52

Witam,
Dokładnie, ze swojej strony próbowałem już nie płacić podatków oczyszczających od wody, którą zużywam do podlewania w domu, co stanowiło około 40 M³/rok, nie mam nic do roboty, powiedziano mi, że podatek jest przy wejściu jest liczone.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 15/09/08, 12:21

Ten tekst jest oczywiście zbyt pełen głupich szczegółów, aby szczerze podżegać. Zachowuję jednak dwa interesujące pomysły:

- Po pierwsze, wykorzystywanie wody deszczowej do toalet jest obecnie całkowicie legalne (nawet jeśli jest to skomplikowane). Jest to najważniejsze zastosowanie domowe i gdzie wykorzystanie wody pitnej jest najbardziej skandaliczne. To (mały) pogres.

- Drugim jest wprowadzenie zasady odrębnego liczenia wody zużytej i wody odprowadzanej do kanalizacji. Uważam, że istotne jest ostateczne oddzielenie tych dwóch rozliczeń, ponieważ oczyszczanie jest absolutnie obowiązkowe nawet bez wody pitnej, a zatem wiąże się z kosztami. Dlatego płacenie (oczywiście mniej, jeśli kupujesz wodę pitną) jest normalne.

W pozostałej części tekstu jest jasne, że gdyby chcieli odwieść, nie zrobiliby tego lepiej!
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 15/09/08, 12:38

Rulian napisał:... Uważam, że ważne jest, aby ostatecznie rozdzielić te dwie faktury, ponieważ oczyszczanie jest absolutnie obowiązkowe nawet bez wody pitnej!


Witam,
Brak zgody na wodę do nawadniania, nie przechodzi ona przez oczyszczalnie.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 15/09/08, 12:38

Witam,
Żeby sprawdzić, ale ktoś mi powiedział, że można zapytać przedsiębiorstwo wodociągowe o montaż licznika podwójnego
tak aby woda do nawadniania nie była objęta podatkiem od wody pitnej.
Ale prawdą jest, że w tamtym czasie idea odzyskiwania wody nie była tak popularna.
a + Claude
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 15/09/08, 13:09

Bibiphoque napisał:Witam,
Brak zgody na wodę do nawadniania, nie przechodzi ona przez oczyszczalnie.
@+

Zgadzam się

Ale jeśli podlewasz trawnik wodą deszczową, nie musisz nic deklarować ani płacić, prawda? Tak zrozumiałem ten tekst. Natomiast normalne wydaje mi się płacenie za wodę pitną kupowaną do podlewania...

Powiedz mi, czy się mylę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191