Woda deszczowa do toalet: co mówi prawo?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sokratebb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 18/10/07, 19:32
Lokalizacja: Owernia

Woda deszczowa do toalet: co mówi prawo?




przez sokratebb » 13/11/07, 21:17

Z tego, co słyszałem, nie wolno używać wody deszczowej do toalet, a tym bardziej do pralki, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zanieczyszczenia sieci wodnej domu. :płakać:
Szkoda, bo właśnie to chciałem zrobić : Chichot:
Czy masz jakieś informacje na ten temat? być może już traktowane w forum .. ale nie znalazłem.

Bernard
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 13/11/07, 22:11

Cześć Bernard,

tak, myślę, że ten temat był już omawiany w Internecie forum ...

Przypominamy, że nie jest zabronione korzystanie z EDP w toalecie, a nawet w LL, jeśli chcesz ....
bądź ostrożny, ponieważ w tej chwili jest dużo bzdur na ten temat !! ...

wiedzieć: w sprawie ulgi podatkowej EDP, 1 maja 4 r. wydano pierwszy dekret dotyczący wyłącznie zewnętrznych zastosowań EDP ...
= śmieszne!

wkrótce ukaże się druga, tym razem dotycząca (a raczej „tego”) zastosowania we wnętrzu,
(ten drugi dekret zezwoli (zgodnie z ostatnimi raportami) tylko na korzystanie z toalety .. !!)

ci dwaj aresztowani powinni określić praktyczne sposoby dotyczące użytkowania, materiału, konserwacji i instalacji ..... i to w ramach ulgi podatkowej !!
(cokolwiek .. Czytałem gdzieś, że drugi można zastosować w sposób ogólny (dla wszystkich) i nie tylko w ramach przyznania ulgi podatkowej ... będzie kontynuowany ..)

niemniej jednak, jeśli używanie WC będzie „autoryzowane” w tym dekrecie, nie należy brać pod uwagę, że jakiekolwiek inne użycie będzie systematycznie „zabronione” dla osób prywatnych korzystających z EDP w domu do użytku osobistego !!!!!
w tym przypadku byłoby to po prostu interferencją !!!

należy również wiedzieć, że osoba, która „zbiera i przechowuje” EDP staje się zatem jego właścicielem !!!!

więc powiedz mi, jakie prawo państwo może sobie pozwolić na prawo do decydowania o tym, co robisz w domu, do decydowania, jaką wodą bierzesz prysznic lub robisz pranie, jaką wodę wkładasz twój stół, ..... ??? , lub zabronić ci używania wody, która należy do ciebie tak, jak chcesz !!!!

nie powinniśmy mylić wymagań i obowiązków dystrybutorzy z podstawowym prawem do użytkownik !!

obecnie najważniejszym i „obowiązkowym” pozostaje całkowite odłączenie 2 wewnętrznych sieci w celu ochrony sieci „publicznej” .. !!!!

poza tym ... rób co chcesz z EDP, studnią lub źródłem, o ile szanujesz minimalną odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo zdrowotne ...

Cordialement :?
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/07, 22:40

dla jasności: nie będziesz mieć ulgi podatkowej na zbiornik, jeśli jest on używany do czegoś innego niż podlewanie: co zabrania wc i pralki

ale i tak ulga podatkowa nie działa, jeśli zrobimy wszystko

więc robię wszystko sam, bez ulgi podatkowej i rachunków za wodę, ponieważ moja woda deszczowa jest pijalna od dłuższego czasu

nie ufam faktowi korzystania z ulgi podatkowej dopasowanej do przepisów, to cios podlegać kontroli: u mnie brak subsydiów brak kontroli
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/11/07, 23:01

Zabronione jest komunikowanie się miejskiego obwodu wodnego i obwodu wodnego zbiornika, ponieważ jeśli ciśnienie wody deszczowej stanie się silniejsze niż woda miejska, wtedy zanieczyszczenie sieci miejskiej.
Więc dwa obwody muszą być oddzielne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79312
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 13/11/07, 23:15

lejustemilieu napisał:Zabronione jest komunikowanie się miejskiego obwodu wodnego i obwodu wodnego zbiornika, ponieważ jeśli ciśnienie wody deszczowej stanie się silniejsze niż woda miejska, wtedy zanieczyszczenie sieci miejskiej.
Więc dwa obwody muszą być oddzielne.


Tak, ale na poziomie realizacji nie wiem, czy przepisy są takie same we Francji jak w Belgii ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 14/11/07, 00:12

We Francji obwody muszą być oddzielone. Brak zwrotu jest tolerowany.

Ale powinieneś wiedzieć, że z wodą dystrybuowaną przez firmę, pobierany jest podatek sanitarny od zużytego metra sześciennego, ponieważ jego miejsce przeznaczenia ma wrócić do kanalizacji, oczyszczanej przez oczyszczalnię.
Użyłeś wody deszczowej? OK. Ale nigdy nie odrzucaj go we wspomnianym kanale.
W przeciwnym razie jesteśmy oszustem.
Jeśli trafi do ogrodu, nie jesteśmy naganni.
Ale czy będziesz wiedział Ponieważ nie możemy już mieć szamba, gdy istnieje sieć kanalizacyjna…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 14/11/07, 00:53

tak, szambo jest zabronione, gdy wszystko jest w kanale ściekowym, ale ten zakaz jest głupi i trzeba będzie mu się przeciwstawić

Próbuję stworzyć system metanizacji: i zamierzam dodać do mojego WC wszystkie zielone odpady, które muszę zrobić więcej metanu, nie ma wszystkiego w kanalizacji w domu, ale Zamierzam zainstalować to samo u wszystkich, którzy tego chcą: jak możemy zabronić odzyskiwania energii z metanu i zmusić do zaśmiecania oczyszczalni ścieków, która je pieniądze

(chyba że oczyszczalnia kosztuje mniej niż to, za co jesteśmy obciążeni)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79312
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 14/11/07, 09:51

gegyx napisał:Użyłeś wody deszczowej? OK. Ale nigdy nie odrzucaj go we wspomnianym kanale.


To zawsze mnie rozśmieszało: o ile wiem, woda deszczowa z dróg publicznych w miastach przepływa przez tę samą sieć, co czarna i szara woda z gospodarstw domowych ...

Innymi słowy: nie ma 2 systemów kanalizacyjnych .... jeśli?
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 11 / 07, 09: 58, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79312
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 14/11/07, 09:55

chatelot16 napisał:jak moglibyśmy zabronić odzyskiwania energii z metanu


To proste: uchwalając prawo lobbystów ...


chatelot16 napisał:i zobowiązać się do zagracenia oczyszczalni, która zjada pieniądze


Pieniądze ... i energia ...

Zawsze zadawałem sobie pytanie ile kosztowało energetycznie (bilans ogólny, w tym chemikalia trochę jak w rolnictwie), oczyszczanie m3... kk1 miałby informacje na ten temat? Jest Bucheron, który pracował w wodzie, ale on już tu nie przychodzi ... :|

chatelot16 napisał:(chyba że oczyszczalnia kosztuje mniej niż to, za co jesteśmy obciążeni)


Nie sądzę ... inaczej pot i spółka szybko zbankrutują ... Przeciwnie ...
0 x
Wład
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/10/07, 09:34




przez Wład » 14/11/07, 13:52

Christophe napisał:
gegyx napisał:Użyłeś wody deszczowej? OK. Ale nigdy nie odrzucaj go we wspomnianym kanale.


To zawsze mnie rozśmieszało: o ile wiem, woda deszczowa z dróg publicznych w miastach przepływa przez tę samą sieć, co czarna i szara woda z gospodarstw domowych ...

Innymi słowy: nie ma 2 systemów kanalizacyjnych .... jeśli?


Tak i nie, w niektórych miastach jest oddzielone odprowadzanie wody deszczowej i odprowadzanie ścieków. Według mojej wiedzy, obecny trend zmierza w kierunku separacji, ale jest bardzo drogi i stanowi problem dla małych miast o niewielkich środkach.

W mieście blisko mojego domu praca trwa od 20 lat, aby zmienić całą sieć w separację.

Powinniśmy być w stanie znaleźć więcej informacji, przeszukując ustawę nr 2006-1772 z 30 grudnia 2006 r. Dotyczącą środowiska wodnego i wodnego.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 178