Prace ziemne dla zbiorników na wodę deszczową o pojemności 10 000 litrów

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
JulienPilette
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 27/06/12, 20:06
Lokalizacja: Lille

Prace ziemne dla zbiorników na wodę deszczową o pojemności 10 000 litrów




przez JulienPilette » 19/07/12, 12:10

Witam,

Jakiej rady możesz mi udzielić, aby przygotować się na przybycie betonowego zbiornika na wodę deszczową o pojemności 10 000 litrów (+ 3 tony pustego)?
Zrobić otwór dokładnie wielkości zbiornika?
Zapewnić margines X m wokół?
Położyć żwir na dnie i wypoziomować?
Wylać płytę betonową na dno? (co jak Dale? wymiar?)

itd.

Celem firmy jest jedynie definitywne opuszczenie zbiornika ciężarówki do otworu.

Dziękuję.
0 x
Julien pilette
Budowa ekologicznego domu w sercu Lille
www.lacabanedemilieplume.fr
Facebook: Chata Milie Plume
Twitter: #MiliePlume
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 19/07/12, 13:15

Jeżeli poziom wody podniesie się powyżej 1/3 wysokości zbiornika, konieczne będzie wykonanie odpowiednio dużej tratwy betonowej i zakotwiczenie do niej zbiornika, aby odeprzeć napór Archimedesa (pusty zbiornik betonowy może pływać, istnieje nawet betonowe żaglówki), w przeciwnym razie należy go umieścić na podłożu z piasku (15 cm) i zaplanować zasypanie piaskiem dookoła zbiornika na głębokość co najmniej dwudziestu cm.

Teraz, gdy już to wiem, osobiście zaplanowałbym komorę separatora osadu przed zbiornikiem, aby zapobiec przedostawaniu się ścieków do zbiornika.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
JulienPilette
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 27/06/12, 20:06
Lokalizacja: Lille




przez JulienPilette » 19/07/12, 13:43

dziękuję za rady! :o)

skąd mam wiedzieć jaki jest poziom wody? czy badanie gleby mi coś powie? Ratusz ?
ulica obok znajduje się w strefie zalewowej, czy to ma związek?

dzięki.
0 x
Julien pilette

Budowa ekologicznego domu w sercu Lille

www.lacabanedemilieplume.fr

Facebook: Chata Milie Plume

Twitter: #MiliePlume
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 19/07/12, 13:45

Najpierw zapytałbym producenta/konstruktora, który dostarczy zbiornik (zrobił wszystko, co konieczne). I zrobiłbym to na piśmie, aby wziął na siebie odpowiedzialność (patrz także kto przejmuje odpowiedzialność za transport/eur).

Co więcej, w tym wątku jest zbyt mało elementów odnoszących się do kontekstu lokalnego (zauważamy również, że niektóre informacje zaczerpnięte z a forum, bardzo przypomina podejście kogoś, kto nie zna tematu i „nawiguje na bieżąco” w odpowiedzi na zadawane pytania). Makro ma zatem rację, aby zachować ostrożność.

Co oznacza „z”.jeden zalany„w zakresie ubezpieczenia, wewnętrznej odpowiedzialności właściciela, standardów”bez szronu» (głębokość zakopania) w stosunku do regionu, w którym zlokalizowana jest konstrukcja itp.

Nie jest to coś, co można traktować lekko. Beton łatwo pęka z biegiem czasu w zależności od ograniczeń (wyraź tę obawę w piśmie), dlatego należy zachować szczególną ostrożność w realizacji......!

Ostatni, ale nie najmniej, Czy do tego jest gwarancja? Czy firma dostarczająca ten zbiornik jest solidna? Czy istnieje od dawna? Dobrze wiedzieć, dokąd zmierzasz...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 19/07/12, 14:15

Teren obok mojego domu jest zagrożony powodzią. Ale jest 4 metry poniżej mojego...

Producent musi dostarczyć Ci instrukcję montażu i zakotwiczenia zbiornika... (w każdym razie ja miałem taką u siebie)
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170