Zwiększyć ciśnienie w butli dla gag

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Deidei
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 07/06/15, 14:00

Zwiększyć ciśnienie w butli dla gag




przez Deidei » 07/06/15, 14:04

Witam,
Zainstalowałem zbiornik o pojemności 1000 litrów w moim ogrodzie o wysokości około 1 m, do którego dodałem programator claber aquano video2, a następnie czterokierunkowy dystrybutor, który karmi knebel w mojej łatce warzywnej.
System działa wspaniale, z wyjątkiem i tak, jest jeden oprócz :płakać: , że gdy zbiornik nie jest wystarczająco pełny, niektóre ścieki są suche z powodu braku ciśnienia!
Zastanawiałem się więc nad dodaniem (zaczyna mnie to kosztować, kochanie!) Taka pompa słoneczna:
http://www.sellande.com/sellande-webcom ... e-s22.html
Oto pytania zadaję sobie pytanie:
Czy klaster programatora może działać jak automatyczny kran pompy, tzn. Obracać go i zatrzymywać w zaprogramowanym czasie? (Około 1 godziny co 2 dni)
Czy nie ma problemu z przegrzaniem?
Czy powinienem do niego dodać reduktor ciśnienia?
Czy muszę zwracać wodę do zbiornika, jak widać na tej ilustracji forum?
Myślisz, że to działa?
Oczywiście wszystkie Twoje opinie, porady i inne pomysły są mile widziane!
Dziękuję bardzo
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 07/06/15, 14:57

Konieczne byłoby określenie limitu wysokości roboczej podczas spadku poziomu i podniesienie czołgu o tyle (+ niewielki margines), byłoby to najprostsze i najtańsze ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Deidei
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 07/06/15, 14:00




przez Deidei » 07/06/15, 15:23

dziękuję Ahmed
Będę musiał podnieść czołg o prawie ponad połowę, co przeszkadza mi, ponieważ opiera się o ścianę imprezową i że nie chciałbym narzucać im widoku mojego czołgu!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 07/06/15, 15:59

Zawsze możesz rozważyć kamuflaż, aby (częściowy) widok Twojego czołgu był bardziej „efektowny”!
Innym rozwiązaniem jest mały zbiornik umieszczony na wysokości doraźnie na palu i zasilany małą pompą regeneracyjną uruchamianą przez pływający stycznik: znacznie mniejszy niż twój zbiornik i niższy (ponieważ nie trzeba brać pod uwagę amplitudy poziomu zbiornika; histereza może być niższa).
Ostatnio edytowane przez Ahmed 07 / 06 / 15, 16: 04, 1 edytowany raz.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/06/15, 16:03

Dlaczego nie jesteś zadowolony z samej pompy + panelu (znacznie taniej): http://www.sellande.com/sellande-webcom ... e-15w.html

A priori jest przeznaczony do ciągłego obracania.

Ale w rzeczywistości zapętlasz koniec swojego obwodu, aby ponownie wejść przez górną część zbiornika: to "stabilizuje" twoje ciśnienie i utrzymuje stały przepływ, być może niezbędny do smarowania / chłodzenia pompy ...? ??
0 x
Deidei
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 07/06/15, 14:00




przez Deidei » 07/06/15, 16:03

tak, to pomysł, muszę to zobaczyć u sąsiada, ponieważ widok będzie częściowy, ale prawie cały!
Jeśli nie, czy uważasz, że opisany przeze mnie system byłby funkcjonalny?
dzięki jeszcze raz!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/06/15, 16:05

Ahmed napisał:Zawsze możesz rozważyć kamuflaż, aby (częściowy) widok Twojego czołgu był bardziej „efektowny”!


Rzeczywiście, planuję również zainstalować cały zestaw zbiorników, które powleczę drewnem + roślinnością; na górze, ponieważ mam pochyłość, urządzę drewniany taras ...
0 x
Deidei
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 07/06/15, 14:00




przez Deidei » 07/06/15, 16:12

Did67 napisał:Dlaczego nie jesteś zadowolony z samej pompy + panelu (znacznie taniej): http://www.sellande.com/sellande-webcom ... e-15w.html


A priori jest przeznaczony do ciągłego obracania.

właśnie chcę, aby działało to tak, że mniej więcej co dwa dni druga pompa samozasysająca, albo moje pytanie brzmi, co programista może w jakiś sposób działać jako przełącznik włącz / wyłącz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/06/15, 16:17

Innym podejściem jest sprawdzenie, ile kroplowników masz na linię i jaki przepływ ma każdy kroplownik:

- im mniejszy przepływ, tym mniejsza różnica ciśnień między początkiem linii a końcem! Po zatrzymaniu ciśnienie jest takie samo na początku i na końcu.

- lepiej jest postawić kilka „dużych rur” z kilkoma kroplownikami, niż małą liczbę dużych rur z wieloma kroplownikami

- wreszcie możliwe jest skorygowanie różnicy ciśnień poprzez ustawienie nachylenia linii: na przykład listwy, która jest wysoka na początku linii, i wyrównuje się z ziemią na końcu (ale do tego trzeba, kroplówki na końcu małej rury, bez kroplówek bezpośrednio połączonych z dużą rurą) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/06/15, 16:24

deidei napisał:
Did67 napisał:Dlaczego nie jesteś zadowolony z samej pompy + panelu (znacznie taniej): http://www.sellande.com/sellande-webcom ... e-15w.html

A priori jest przeznaczony do ciągłego obracania.

właśnie chcę, aby działało to tak, że mniej więcej co dwa dni druga pompa samozasysająca, albo moje pytanie brzmi, co programista może w jakiś sposób działać jako przełącznik włącz / wyłącz


1) Tak Może zrobić mały strumień wody. Oznacza to, że przepływ jest zawsze wystarczający. Knebel zużywa znacznie mniej wody niż taki strumień!

Więc „gwarantuję” przepływ! Aby być po bezpiecznej stronie ...

2) Moim zdaniem: nie. Po uruchomieniu obwód, nawet jeśli przechodzi przez pompę, pozostaje „syfonem”. Pompa odśrodkowa nie jest zaworem. Nic nie stoi na przeszkodzie przedostawaniu się wody ... więc będzie trwale przeciekać. Trochę, bez wątpienia ... Ale to nie będzie kran ani zawór! Nawet jeśli pompujesz „z góry” ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233