No cóż, w domu

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
niewolnik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/10/07, 13:46

No cóż, w domu




przez niewolnik » 02/10/07, 14:01

Witam,
Właśnie kupiłem dom ze studnią IN gotowanie z pompą ręczną! (departament Loary)
Jakie są wady lub zalety tego rozwiązania?
Jak poznać głębokość studni?
Jak poznać powierzchnię i kontury obrusu?
Czy mogę wykopać podwórko w celu umieszczenia szamba na wodę? Od czego zacząć układanie drenów rozlewających z tego wykopu?
Jak i gdzie badać wodę.
Czy można tę wodę wykorzystać do spłukiwania zlewów, umywalek,
Jeśli tak, w jaki sposób,
Czy istnieją jakieś przepisy, wnioski do ratusza lub cokolwiek innego?

Pytań jest mnóstwo, czy o którymś zapomniałem?
Dziękuję za odpowiedź
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 02/10/07, 14:52

Halo

Nie mam zamiaru odpowiadać na Twoje pytania
ale chciałbym, żebyście najpierw rozważyli ten punkt widzenia.

Studnia znajdująca się bezpośrednio pod domem nie stanowi problemu w dłuższej perspektywie, jeśli jest używana z rozsądnym natężeniem przepływu.: Oops:
Pompa ręczna spełnia to kryterium.

Z drugiej strony, jeśli planujesz instalację pompy elektrycznej (do podlewania, mycia, toalet itp.), powinieneś wiedzieć, że zbyt duże natężenie przepływu powoduje wynoszenie „drobin” z piwnicy wraz z pompowaną wodą. woda (drobne cząstki)

Ostatecznie skutkuje to erozją podłoża (brak materiału) z ryzykiem zróżnicowanego osiadania gruntu lub, co gorsza, pod wpływem domu.

Voilà

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
niewolnik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/10/07, 13:46

dobrze




przez niewolnik » 02/10/07, 14:58

Dziękuję za tę odpowiedź,

Rozsądniej byłoby więc nie instalować pompy elektrycznej, ponieważ jeśli dobrze zrozumiałem, mogłoby to spowodować osiadanie gruntu.
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 02/10/07, 15:30

Re

Ważną rzeczą jest szybkość pompowania, która może powodować problemy.

Z drugiej strony niskie natężenie przepływu odzyskane w zbiorniku lub cysternie nie powinno ostatecznie spowodować uszkodzeń.

Dobrym wskaźnikiem wydobytego „drobnego pyłu” jest dno zbiornika z mniej lub bardziej znaczącą obecnością osadu.

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/10/07, 21:58

[Tryb HUMOR WŁĄCZONY]
W dniu, w którym Twój zlew jest na tyle niski, że może służyć jako bidet, możesz sobie powiedzieć, że napompowałeś za dużo wody... : Chichot:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138