Wiktor Schauberger: wir, implozja i tarcie ujemne

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51

Wiktor Schauberger: wir, implozja i tarcie ujemne




przez Gilgamesz » 30/11/07, 11:55

Chcę jeszcze raz zwrócić uwagę na PDF na temat pracy Schaubergera, który zawiera wiele bardzo ważnych informacji na temat fenomenów wirowych i ogólnie zachowania wody. Opisuje, w jaki sposób wir może w pewnym stopniu osiągnąć stan implozji lub generuje fenomen ujemnego tarcia, który w rzeczywistości reprezentuje efekt superjednostki zgodnie z tradycyjnym fisikiem. Zbudowali takie urządzenia: na przykład turbina matzenauer w Szwajcarii, która dosłownie implodowała, ponieważ zapomnieli umieścić urządzenie, aby ją zatrzymać. Ten plik PDF jest bardzo ważnym zadaniem i warto poświęcić trochę czasu na jego przestudiowanie! Szczęśliwa lektura!

https://www.econologie.com/viktor-schaub ... -4357.html
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 30/11/07, 14:02

Podoba mi się to, co mówi o wirie, ale znowu jest w języku każdej tury! Pfff ... Idź Zrobię wysiłek, ale będzie długo. :płakać:

Jeśli chodzi o Pantone, z pewnością jest dużo przesady w stosunku do tego Schaubergera, który ma tendencję do dyskredytowania jego pracy.

Mimo że nie wiedziałem o istnieniu, doszedłem do konkluzji, z wyjątkiem możliwego zjawiska surowości, które pozostawia mnie marzyciela ... Ale dlaczego nie?

Moja obrazoburcza wizja dzisiejszych rzeczy jest (zbyt) prosta: odkrycie równoważności między materią i energią (E = MC²) nastąpiło niedawno. Wyobrażając sobie, że ta energia jest rozprowadzana w zasadniczo równomierny sposób w przestrzeni (na przykład w skali naszej planety lub Układu Słonecznego), im mniej materiału znajdujemy na jednostkę objętości (pustka) i tym więcej jest w zamian. ukrytej energii w celu „wzmocnienia” ... Nie podważa Newtona ani Einsteina, ale otwiera inne możliwości.

To założenie wiąże mnie oczywiście tylko i twierdzenie, że uran jest prawdopodobnie najbiedniejszą rezerwą energii lądowej, ma wystarczająco dużo do zrobienia skoku. Ale zakładam ... : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 30/11/07, 19:18

Cóż, twoja „teoria” ma dla mnie sens.

Istnieje wiele teorii, które idą w tym kierunku, twierdząc, że materiał jest konsekwencją energii (synergistycznej ...).

Teoria wirów zachowała tylko następujące zasady. Wydają się wiarygodne i prawie mnemoniczne.

Nie mogę powiedzieć, że są prawdziwe i sprawdzalne, ale podsumowują to, co przeczytałem:

- Wir = koncentracja energii = zasada twórcza: od „energii” do materii, zjawiska fizyczne;

- Eksplozja = rozproszenie energii = zasada „niszcząca”: od materii, zjawisk fizycznych do „energii”.


To koniecznie ultra reduktor, ale hej ...
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 01/12/07, 11:26

Witam,

dziękuję crispus i mr.loco za komentarz i biensur za wysiłek cristophe, aby link był funkcjonalny.
Myślę, że to złe porównanie crispus: panton / schauberger. Schauberger napisał sobie ponad dziesięć bardzo ważnych książek i wielokrotnie sprawdzał się w praktyce, że zasady te są ważne. Miał zarówno nauczyciela dynamiki płynów zurycznych, jak i dźwiękowych, który wspierał swoje idee dotyczące rzek i jego dynastii oraz publikował prace na temat tych teorii. Nigdy nie wahał się zapłacić z własnego doświadczenia w laboratoriach instytutów politycznych, aby potwierdzić, że nie jest po prostu marzycielem. Problem polega na tym, że jest martwy i żywy, kłócili się z nim, jak mogli.
Relativament A overunity chcę komentować następujące: Jest na to niemożliwe, aby produkować overunity - ale jest to możliwe, aby spowodować energię aflux ze źródeł, które tego nie zrobimy coinaissons lub zbyt mało jak na polu Ciężar właściwy dla przykładu.
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 01/12/07, 13:55

Gilgamesz napisał:Relativament A overunity chcę komentować następujące: Jest na to niemożliwe, aby produkować overunity - ale jest to możliwe, aby spowodować energię aflux ze źródeł, które tego nie zrobimy coinaissons lub zbyt mało jak na polu Ciężar właściwy dla przykładu.


Zgadzam się z tobą w tej kwestii.

Surowość jest tylko złudzeniem wynikającym z tego, że nie rozważamy całego systemu, ponieważ wszystko jest ze sobą powiązane (wszystko skąpane jest w polu „uniwersalnej” energii).
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/12/07, 16:26

Po prostu „przelatuję” nad tą książką. Problem w tym, że miesza sprawdzone fakty i szybko niesprawdzalne „wielkie rzeczy”.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 01/12/07, 21:33

Prawdą jest, że książka jest dość ogólnym wkładka przegląd i daje wyobrażenie na temat różnych aspektów pracy Schauberger i jest mało konkretny przepis aplicabable nic - ale trzeba chłonąć jego umysł do poszukiwania nowych rozwiązań. O to właśnie chodzi. W każdym razie - w trakcie i po przeczytaniu tej książki znalazłem dość mencioné podane w książce po prostu spontanicznej obserwacji - powiedzieć, że otwiera nasze oczy na rzeczy, których nie widać, bo normalnie atentif nie wystarczy.
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 03/12/07, 11:36

Po prostu "ożywię" temat jeszcze raz kilkoma komentarzami:
Fakt, że Schauberger jest generalistą i interesował się wieloma różnymi tematami, jest raczej zaletą, ponieważ był w ten sposób mocno zakotwiczony w rzeczywistości. Znam dobrze świat akademicki i często naukowcy stają się tak wyspecjalizowani, że całkowicie tracą kontakt z codzienną rzeczywistością, ponieważ nikt ich nie rozumie - często nawet sąsiednia uczelnia o tej samej specjalności. To jest wielki babilon: kongresy z aktami kongresów z tysiącami stron na jeden temat i nie ma nikogo, kto byłby w stanie sporządzić syntezę całej tej nagromadzonej „mądrości”, aw rzeczywistości nikt wie, co wiemy i nikt nie jest w stanie wyciągnąć wniosków. W tym sensie bardzo ważne jest tego typu podejście do nauk przyrodniczych i innych przez ogólników, którzy nie gubią się w pępku.
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 04/05/11, 21:22

Plik .pdf „Living Energies” znajduje się na stronie: https://www.econologie.com/viktor-schaub ... -4357.html

Jest ciężki, przechodzący przez tych, którzy nie wiedzieli!

Bardziej dostępny dokument, mistrzowie wody: https://www.econologie.com/les-maitres-d ... -2501.html lub bezpośrednio http://www.youtube.com/watch?v=nXTvv4v5Z_Y
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 04/05/11, 23:10

Dawno temu widziałem dokument o mistrzach wody, bardzo interesujący! Pełna obserwacji pełna zdrowego rozsądku :)
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167