Pomoc Ustawienia Gardena Booster Pump 4000/5

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Polluks2000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/05/12, 23:01

Pomoc Ustawienia Gardena Booster Pump 4000/5




przez Polluks2000 » 18/05/12, 11:19

Witam wszystkich,
Od 3 lat mam pompę Gardena ze wspomaganiem (4000/5).
Działa to w trybie pompowania, ale automatyczny restart nie jest już wykonywany.
To znaczy, że tak długo, jak dostarczam wodę, działa bardzo dobrze, ale jeśli tnę, ciśnienie rośnie (zwykle przy 3.0 barach) i oczywiście zatrzymuje się automatycznie.
Ponownie otwieram obieg wody i nie ma rozruchu, normalnie jak ciśnienie osiągnie 2.0 bar pompa powinna ruszyć.
Ciśnienie powietrza w zbiorniku (booster) ustawia się zgodnie z zaleceniami na 1.5 bara.
Zdemontowałem prawą stronę (box) i jak ręcznie aktywuję mechanizm to restartuje.
Wygląda na to, że regulacja ciśnienia nie jest dobra (starość?).
Do regulacji służą dwie śruby (sprężynowe).
- Jedną (ważną sprężynę), gdzie wskazane jest ciśnienie z dwoma kierunkami + lub -.
- Kolejny (mniejszy), gdzie jest wskazany Delta ciśnienia z dwoma kierunkami + lub -.
Czemu dokładnie odpowiadają te dwie śruby regulacyjne? Dla mnie...
Śruba „Ciśnienie”:
- Nie wiem na jakie ciśnienie, to albo do zwolnienia (2.0 bar), albo do zatrzymania (3.0 bar).
Śruba „Delta”:
- Dla mnie jest to (oczywiście) delta ciśnienia, którą dostosowujemy od 0.0 bar do xx bar.
Przykład: Jeśli ustawimy „Delta” na 1.0 bar, aw stosunku do śruby „Ciśnienie” będziemy mieć, jeśli jest to początek (2.0 bar) odcięcie przy (2.0 bar + 1.0 bar) 3.0 bar. Odwrotnie, jeśli jest to odcięcie (śruba dociskowa), po włączeniu będziemy mieli (3.0 bar - 1.0 bar) 2.0.
Pytania:
- Czy śruba „Ciśnienie” działa podczas rozruchu (2.0 bar) lub odcięcia (3.0 bar)?
- Jak teoretycznie i praktycznie można wyregulować te śruby (to tylko 8 nakrętek)?
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Oto zdjęcia:
pompa-wspomagająca-gardena-4000-5-pic713.jpg
pompa-wspomagająca-gardena-4000-5-pic714.jpg
pompa-wspomagająca-gardena-4000-5-pic715.jpg
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/05/12, 14:08

Trzeba zobaczyć rzeczywisty, mechaniczny układ, mieć go w rękach, zobaczyć skutki zmiany ciśnienia, podczas rzeczywistej pracy, ale mogą wystąpić problemy z tarciem lub sklejaniem się zużytych styków, które blokują się w jednym kierunku.

Często udaje nam się naprawić, potrząsając, mieszając, czyściąc styki, ale jeśli są to zużyte styki, to po jakimś czasie dzieje się to ponownie, tak jak miesiące później.

Dwie śruby to w przybliżeniu ogólne średnie ciśnienie i różnica między włączeniem i wyłączeniem.

Konieczne jest ustalenie przyczyny, osłabienia sprężyny, tarcia lub przylegania styków analizując działanie, a następnie poprzez demontaż skorygować dostęp do sprężyn lub styków, wyczyścić, a nawet lekko zarysować zużyty kontakt drobnym papierem ściernym.

Widzimy, czy na stykach mamy duże iskry, które powodują, że styk przylega, topiąc go, prawie lutując.
Jeśli silnik ma kondensator, kondensator mógł się osłabić, dając znacznie silniejsze iskry, które powodują sklejanie się styków z powodu przetężenia ????
Może warto wymienić ten kondensator?

Ale przy renowacji styków często stwierdzałem, że nawet jeśli działa ponownie, to chwilę, a nawet miesiące, to znowu się psuje, ponieważ styki zużywają się wtedy znacznie szybciej. (szczególnie na termostacie).

Najlepiej jest zmienić przynajmniej uszkodzony kontakt.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 18/05/12, 15:06

Czy kiedykolwiek próbowałeś przejąć ustawienia?
Nie trzeba być badaczem, aby zamrozić przełącznik ciśnienia : Chichot:
Ponieważ obecnie i tak nie działa, nie ryzykujesz zbyt wiele.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/05/12, 16:30

Spojrzałem na zdjęcia i tak po lewej kondensator.

śrubę dociskową lub kołek i małą nakrętkę trójkątną można obrócić, po zaznaczeniu ich położenia znacznikiem na kołku i na obudowie, aby móc powrócić do tego samego położenia.

Zmniejszając deltę, powinien się zrestartować.

Ponieważ nie uruchamia się ponownie, jest mało prawdopodobne, że styki są zablokowane, ponieważ silnik wolałby nie zatrzymać się, co jest o wiele bardziej niebezpieczne, przez nadciśnienie.

Bardziej prawdopodobne jest, że kondensator rozruchowy słabnie, aby spróbować go zmienić, zwłaszcza jeśli ma więcej niż 5 do 10 lat?

Może to też być brud w pompie który przeszkadza w uruchomieniu ??


Czy śruba „Ciśnienie” działa przy rozruchu (2.0 bar) lub odcięciu (3.0 bar)?


ponieważ sterowany jest tylko jeden stycznik, śruba lub oś docisku reguluje siłę na sprężynie głównej, która przeciwstawia się miechowi ciśnieniowemu odkształconemu przez ciśnienie wody, a tym samym reguluje ciśnienie centralne, wokół którego, zespół mechaniczny z drugą sprężyną czasami sprężyna płytkowa) reguluje amplitudę mechanizmu histerezy, który uruchamia sterowanie stycznikiem tak, że jego ruch ma histerezę między na zewnątrz a powrotem, pierwszy steruje zatrzymaniem zbyt wysokiego ciśnienia pompy, drugi powrót steruje ciśnieniem ponownego uruchomienia .
Histereza może być gorsza z powodu tarcia lub z innego powodu, takiego jak starzenie się sprężyny, blokowanie ponownego uruchomienia na poziomie mechanicznym, który uruchamia się ponownie w wyniku ręcznego działania.
W takim przypadku obróć małą nakrętkę trójkątną w kierunku -, może odblokować mechanizm, histerezę, która jest znacznie bardziej delikatna, ponieważ trochę przypomina puszkę, która po naciśnięciu tworzy cloc cloc ????
0 x
Polluks2000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/05/12, 23:01




przez Polluks2000 » 18/05/12, 17:47

Cześć i dziękuję dedeleco,
Postąpię zgodnie z twoją radą, dziękuję również za bardzo pouczające informacje.
Dobrze MY, A + Pollux.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/05/12, 23:32

0 x
Polluks2000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/05/12, 23:01




przez Polluks2000 » 19/05/12, 08:50

Witam i dziękuję za te szczegóły (schemat) DEDELECO.
Dobrze MY, A + Pollux.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126