Szlam i błoto w zbiorniku na wodę deszczową

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Matiss
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/05/18, 07:45

Szlam i błoto w zbiorniku na wodę deszczową




przez Matiss » 26/05/18, 07:59

Witam wszystkich;)

Mam zbiornik na wodę deszczową, zainstalowany podczas budowy domu. Ten zbiornik jest pochowany, około 10 m3.
Lubię uprawiać warzywa, więc kupuję pompę wspomagającą, która pompuje wodę z tego zbiornika, a tym samym podlewa plaster warzywny i świeżo posadzony żywopłot. Ale tu jest wczorajsza katastrofa, spadł przepływ wody na poziomie pistoletu i nic nie można zrobić. Ponowne uruchomienie nie jest możliwe, problem nie pochodzi ze wzmacniacza. Postanowiłem spojrzeć przez zbiornik i myślę, że jest wypełniony błotem i widocznym błotem na rurze sitka. Wszyscy mówią, że musisz to wyczyścić, co chcę zrobić, ale głupie pytanie, jak się tam dostałeś? Czy możemy wyczyścić ten zbiornik, nie wchodząc do niego?
Nie jestem zbyt bystry, ale nie sądzę, że przegapiłem klatkę schodową prowadzącą do drzwi zakopanych na poziomie zbiornika. Na pierwszy rzut oka trzeba przejść, by posprzątać?

Podkreślam, że nie wiem, czy zbiornik jest betonowy, plastikowy, czy jest fałszywie sceptycznie zmontowany, czy też zbiornik retencyjny ... Mogę umieścić zdjęcia, jeśli będą potrzebne, zgodnie z twoimi opiniami. .. Dziękuję wszystkim ekonologom, którzy mi pomogą :P

Matiss
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Vase & Mud w zbiorniku na wodę deszczową




przez Forhorse » 27/05/18, 00:51

Mam zakopany w ogrodzie plastikowy zbiornik o pojemności 2500 litrów i kiedy trzeba go wyczyścić wchodzę do niego przez „właz” przechodząc przez niego drabiną. Więc jeśli mogę to zrobić w zbiorniku o pojemności 2500 litrów, to musi być możliwe w zbiorniku o pojemności 10000 litrów ...
W każdym razie pokaż nam zdjęcia, aby dać nam pomysł.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Vase & Mud w zbiorniku na wodę deszczową




przez chatelot16 » 27/05/18, 20:15

dobrze wykonany zbiornik powinien mieć dostateczny otwór, aby mógł wejść i go wyczyścić ... ale są źle zbudowane zbiorniki bez dostępu tak trudne do czyszczenia

jednym z rozwiązań jest wezwanie firmy opróżniającej jamę: mają energetyczne środki mieszania i pompowania nawet bez możliwości wejścia do niej
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127