Powolne prądy oceaniczne

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

Powolne prądy oceaniczne




przez Były Oceano » 13/03/06, 20:08

W świetle aktualnych temperatur (-1,2 ° C w Marsylii w nocy z 12 na 13 marca) widzimy, że Prąd Zatokowy zwalnia, a ciepło, które nam przynosi, maleje!

Więcej kliknij tu
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 13/03/06, 20:42

Grrr, mieszkam na wschodzie Francji, zwykle jest sucho zimno, ale nie mieliśmy ciężkiej zimy z dużymi silnymi i suchymi mrozami. Spóźniamy się również na tę zimę, rzadko przekraczamy znak 10 ° C. Pogoda ciągle się zmienia, aw ostatnich dniach była raczej katastrofalna.
Zauważyłem radykalne zmiany w mniej niż 4 godziny.
Poszliśmy od wiatru, deszczu, słońca, gradu, śniegu. Od dwóch dni jest spokojnie, jest słonecznie, ale zawsze jest zimno i zawsze mamy małe przymrozki.
O tej porze roku powinno być łagodne.
Najgorsze jest zbiorowe zaniedbanie, brak reakcji i zauważam pewne zachowania, kiedy przywołuję czas, wydaje się, że staje się tematem tabu.

bez glopa bez glopa :zmarszczyć brwi:
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

spowolnienie prądów oceanicznych




przez Denis » 13/03/06, 23:57

tak, zauważyłem te zmiany, wcześniej, zgodnie z wiatrem (z południa) deszcz był na spotkaniu, teraz wiatrowskaz się obraca, ale nie wiem zbyt wiele w jakim kierunku! (to nie jest gippé! : Lol: ), ponieważ są to tereny wiejskie i chłopskie, widzę te zmiany, mieszczanie nie są tak blisko natury. Słyszałem: „to bzdury, planeta się nie nagrzewa: nigdy nie było tak dużo śniegu !!! ” Racjonalnie uproszczone ...
0 x
hitih
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/09/05, 13:21
Lokalizacja: Clermont-Ferrand




przez hitih » 14/03/06, 01:43

tak, mam ten sam problem od 25 lat (tak, jestem młodą osobą) Widziałem zmianę czasu, gdy ludzie po 50. roku życia mówią mi, żebym nie mówił bzdur, że już tak było, kiedy byli młodsi

na szczęście niektórzy mówią mi, że rzeczywiście nie jestem szalony i że nie ma już sezonów

To naprawdę nie musi stać się tematem tabu, a wręcz przeciwnie mówić o tym tak szybko, jak to możliwe. Myślę, że jest to jedna ze wskazówek początku świadomości
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/03/06, 06:22

Halo
W Europie jest zimniej, aw Ameryce Północnej jest cieplej
11 marca było +8 W Lac Sacacomie lód na rzekach pozostawionych na jeziorach północnych jest warstwa śniegu pod śniegiem, zwykle sytuacja ta ożywa na początku kwietnia.
Zwykle na początku stycznia -20 i -25 stycznia jest zimno, lód gęstnieje na wszystkich zbiornikach wodnych, ale w tym roku należy unikać chodzenia po lodzie, wielu turystów ma wakacje na skuterach śnieżnych.
Pada dziś i znowu jutro, zwykle o tej porze roku byłby śnieg.
Za 10 lat żegluga morska dotrze do zatoki Hudson, czapka polarna zawsze topnieje, niedźwiedzie polarne
są cienkie, nie może już jeść fok za mało lodu. Szykan zacznie się dowiadywać, kto jest właścicielem wielkiej kanadyjskiej północy, kiedy lód stopił się na północnym terytorium, rząd amerykański już wyznaczył swoje kamienie milowe.
Nie będzie już St Laurent, która będzie główną drogą wodną, ​​ale nadmorska część dalekiej północy.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 14/03/06, 09:19

Cześć cześć

Urodziłem się w 50 roku życia i wczesne dzieciństwo spędziłem w Cantal na wysokości 900 m npm, mogę powiedzieć, że zimy były bardzo surowe i nawet jeśli okaże się, że jest długi, nie był powszechny pomiar: dużo śniegu przez całą zimę i zimno, potem na wiosnę było już na dobre; znacznie mniej niestabilny czas niż teraz.
Na początku lat 80., gdzie mieszkam (w kierunku Issoire; 400 m npm, ale góry w pobliżu), przez kilka lat były mroźne zimy. Mam filmy, kiedy jeździliśmy na sankach z moimi dziećmi w każdy weekend.

Następnie pod koniec lat 80. i na początku lat 90. minęło 7 lat z rzędu praktycznie bez śniegu w Sancy (stacje Super-Besse i Le Mont-Dore przetrwały tylko dzięki dotacjom z regionu; mała miejscowość Chambon des neiges musiała zamknąć drzwi).

W ostatnich latach znów padał śnieg. Moje dzieci (które dorastały!) Miałem wspaniały weekend na snowboardzie w Super-Besse na OGROMNEJ warstwie śniegu, której nigdy nie widziałem od bardzo dawna.
Więc co myśleć ?, Czy to tymczasowe ?, Czy to efekt spowolnienia Prądu Zatokowego.

Co do tego, co mówisz André, może to być związane z problemem Prądu Zatokowego, którego ciepło nie jest już ewakuowane w kierunku naszych zachodnich wybrzeży Europy i ogrzewa twoją okolicę?

Trzeba to omówić z ex-océano, bardzo kompetentnym w tej dziedzinie (jest inny temat, w którym już omawialiśmy ten punkt). : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6987
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2911




przez gegyx » 14/03/06, 10:09

Biedny, chory biały niedźwiedź!
Jeśli klimat zmieni się po obu stronach Atlantyku, za kilka lat wprowadzimy niedźwiedzia polarnego w Alpach…
Z jednej strony ocieplenie, z drugiej ochłodzenie z powodu spowolnienia Gulfstream… Ok.
Ale czy można to wszystko robić stopniowo, szybko, ale ciągle?
Zmiany klimatu, które następują po sobie w ciągu tygodnia, a nawet w ciągu dnia, nie uważasz, że to dziwne? 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 14/03/06, 12:21

Ponad 20 lat temu mieszkałem w Lotaryngii i pamiętam bardzo surowe zimy. Pamiętam, jak moja matka rzucała paliwo na bramę i podpalała ją, abym mógł rozmrozić ją i otworzyć, jak zaspy trzy metry przed domem ...

To syberyjski szczyt przyniósł nam zimowy rygor.

Potem zimno zniknęło, a śniegu było niewiele. W ciągu 8 lat wspinaczki w Lotaryngii na wakacje naprawdę miałem śnieg tylko 2 razy, w tym jeden w tym roku ...

Moglibyśmy uznać to za formę powrotu do normalności, z wyjątkiem tego, że ciosy tutaj, mamy wpływ na zachód i północ Francji, a czasami przed wschodem, który nie jest nie normalne. Wpływy polarne, które wcześniej zostały zablokowane, zaczynają docierać do nas przez Atlantyk, który zwykle blokuje je dzięki Prądowi Zatoki Perskiej ...

Jeśli Prąd Zatokowy nadal traci moc i uwalnia ciepło bardziej na zachód od Atlantyku niż na wschodzie, moglibyśmy zostać poddani zimowym wpływom polarnym i syberyjskim. Krótko mówiąc, wyjmij kołdry i puchowe kurtki ...

A kiedy nasi amerykańscy kuzyni (Kanadyjczycy) mogą być zmuszeni dokonać rezerwacji na niedźwiedzie polarne i obejść się bez przejazdu przez sanie na dalekiej północy (no cóż, wiem, trochę przesadzam, ale żyję Marsylia : Lol: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 14/03/06, 12:28

Za 10 lat żegluga morska dotrze do zatoki Hudson, czapka polarna zawsze topnieje, niedźwiedzie polarne
są cienkie, nie może już jeść fok za mało lodu. Szykana zacznie się dowiadywać, kto jest właścicielem wielkiej kanadyjskiej północy, po stopieniu lodu, który przylegał do północnego terytorium, rząd amerykański już wyznaczył swoje kamienie milowe.
Nie będzie już St Laurent, która będzie główną drogą wodną, ​​ale nadmorska część dalekiej północy.


To nie jest „jest w porządku, nadchodzi”, zaobserwowali to naukowcy + „miejscowi” = tło wiecznej zmarzliny ... itd., Było wiele raportów na ten temat, ewolucja jest płynie dalej w tym samym kierunku, ale strumień Zatoki Perskiej nie ma z tym nic wspólnego; powiedzmy, że topnienie lodu z północnej pokrywy lodowej ostatecznie zatrzymałoby strumień zatoki, ale są to zjawiska równoległe.

Interpretacja czasu tutaj, we Francji, klimatu umiarkowanego, jest trudna do zrobienia: w rzeczywistości nie można wyprowadzić trendu w krótkich okresach.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04




przez Mike.be » 14/03/06, 20:00

Nie panikuj, to nie dlatego, że mieliśmy trochę chłodniejszą zimę i dłużej niż zwykle, to z powodu spowolnienia Prądu Zatokowego.
Jednak zamknięcie Prądu Zatokowego jest czymś poważnym, co trzeba będzie wziąć pod uwagę, jeśli możemy, i minęło dużo czasu, odkąd mieliśmy tego typu zimę.
Mogę grać weteranów, ale pamiętam, że w połowie lat pięćdziesiątych każdej zimy mieliśmy śnieg do naszych ud, gdy szliśmy po łąkach, trzeba powiedzieć, że miałem zaledwie 5 lat i urodziłem się w belgijskich Ardenach.
To prawda, że ​​nie ma już sezonów, ale myślę, że wynika to z kilku współzależnych czynników, gdy tylko dotkniemy jednego, cały zestaw się porusza.
Wylesianie, hurbanizacja, erozja, efekt cieplarniany itp.
Jak mówi ex-oceano, jeśli strumień zatoki nie zatrzymuje już zimnych prądów Syberii, to Agla gla ...
Ale jeśli wiosna i lato mogą być tak łagodne jak zima, nie będę narzekać.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 206