Obieg wody i efekt cieplarniany

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
jean_db
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/08/05, 20:34

Obieg wody i efekt cieplarniany




przez jean_db » 30/06/06, 22:34

Zmiana klimatu jest faktem, a lód topnieje...
Ale czy to naprawdę efekt cieplarniany jest prawdziwym winowajcą, czy raczej modyfikacje cyklu wodnego spowodowane działalnością człowieka?
Politycy są zmuszani do powtarzania przemówień, które nie są zbyt naukowe, ale działają na korzyść pewnych monopoli przemysłowych, które chcą tylko zarobić pieniądze;
Działalność człowieka przyspiesza przepływy i nadmierną eksploatację wód gruntowych. Te dwa efekty zwiększają wysychanie skorupy ziemskiej, przesuwając pustynie. Obieg wody przyspiesza na ograniczonej przestrzeni.
Aby odwrócić ten trend, konieczne będzie ponowne nawodnienie suchych obszarów poprzez rozprowadzenie wody opadowej, a następnie infiltrację jej do głębokich rezerwatów.
http://perso.wanadoo.fr/biefs.dupilat/
0 x
Tiger Śnieg
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/08/06, 17:19
Lokalizacja: Perpignan




przez Tiger Śnieg » 29/08/06, 17:47

Tak, globalne ocieplenie jest prawdziwym problemem, częściowo wynikającym z działalności człowieka. Bogate kraje (myślę o USA) odmawiają redukcji emisji CO2, aby nie osłabić swojej produkcji, a tym samym swojej światowej pozycji gospodarczej.
Jak mówisz, to globalne ocieplenie powoduje oczywiście topnienie kry lodowej, ale tak nie jest, powoduje również znikanie superdrapieżników, takich jak niedźwiedź polarny, i znacznie zaburza ekosystem…

Krótko mówiąc, musimy zareagować już teraz i zdać sobie sprawę, że planeta jest poważnie chora!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Obieg wody i efekt cieplarniany




przez drwal » 07/12/06, 21:57

jean_db napisała:Zmiana klimatu jest faktem, a lód topnieje...
Ale czy to naprawdę efekt cieplarniany jest prawdziwym winowajcą, czy raczej modyfikacje obiegu wody spowodowane działalnością człowieka?[...]
Ewentualne zaburzenia obiegu wody nie mają wpływu na średnie temperatury na powierzchni Ziemi...
Ostatnio edytowane przez drwal 08 / 12 / 06, 23: 40, 1 edytowany raz.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Tiger Śnieg
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/08/06, 17:19
Lokalizacja: Perpignan




przez Tiger Śnieg » 08/12/06, 18:47

Myślę, że zakłócenie obiegu wody jest konsekwencją wielu zanieczyszczeń, które planeta „zbiera”. Musimy zareagować już teraz i zapraszam do uważnego śledzenia jego ewolucji w przyszłości.
Jak bardzo dobrze mówi NICOLAS Hulot w jednej ze swoich książek „zespół tytaniczny” trzeba reagować. Porównanie jest dokładnie tym, co naprawdę się dzieje: dzwoni dzwonki alarmowe, abyśmy zareagowali, zanim będzie za późno (jeśli nie jest już za późno!!!!!).
Podziwiam tego faceta za jego działania i jego relacje, które są naprawdę bardzo interesujące i fascynujące. Martwi mnie tylko to, że musi robić programy, żeby uświadomić widzom, że niezwykłe miejsca, takie jak np. Wyspa Wielkanocna czy Robinson Crusoe, por. ostatni program, są w niebezpieczeństwie i że szkoda, że ​​globalne ocieplenie potrafi zniszczyć ten wyjątkowy ekosystem. Ludzie powinni o tym wiedzieć!!!!!!! Ale wielu mówi, że ich to nie dotyczy i mylą się, że to nieprawda, że ​​dotyczy wszystkich!!!!! iz dowolnego kontynentu!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143