Odzyskiwanie wody szarej i deszczowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
ciekawy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/03/08, 15:07
Lokalizacja: Wschód

Odzyskiwanie wody szarej i deszczowej




przez ciekawy » 02/03/08, 15:35

Witam,
Chciałbym wiedzieć, czy ten system odzyskiwania wody jest wykonalny.
(obecnie robię TPE na ten temat i chciałbym prosić o radę)

Przede wszystkim mamy zbiornik, potem jest filtr 50µ, potem pompa (wybrana przez użytkownika, dlatego dowolna), a potem jest filtr 10µ.
Następnie mamy rozdzielacz, który łączy toalety, prysznice, pralkę, naczynia, zlewozmywaki, + zastosowania zewnętrzne (trawnik, samochody ...).
(Przed umieszczeniem podgrzewacza wody filtr z węglem aktywnym)
I łączymy przy wejściu do stacji IWM wyjście z pryszniców, pralki + umywalki (reszta pozostałych wyjść w kierunku kanału ściekowego). Na wylocie woda ta jest następnie zwracana do toalet, do użytku na zewnątrz + zlewozmywaki (które są wyposażone w podwójny wlot)
Oczywiście zbiornik jest podłączony do wlotu wód miejskich.

Główne pytanie brzmi: czy to możliwe?
: Mrgreen:
Proszę odpowiedzieć
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/03/08, 15:39

Wszystko jest możliwe ... po prostu zapłać!

Właściwe pytanie brzmi: czy jest to możliwe z ekonomicznego punktu widzenia?

I osobiście jestem bardzo sceptyczny co do ekonologicznego aspektu pełnego odzyskiwania wody deszczowej ... biorąc pod uwagę ekologiczne i ekonomiczne koszty filtrowania, pompowania i ryzyko dla zdrowia ...

Bądź ostrożny, odwrotnie, do ogrodu i innych zastosowań na zewnątrz, brak zbierania wody deszczowej jest oczywiście bzdurą ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
ciekawy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/03/08, 15:07
Lokalizacja: Wschód




przez ciekawy » 02/03/08, 16:12

Dokonaliśmy pełnego odzyskiwania wody deszczowej ze względu na opłacalność, a także dlatego, że mamy taką możliwość (tutaj pada dość)
Istnieje ryzyko, ale jest niewielkie, jeśli weźmiemy pod uwagę regularne badania jego instalacji i konserwacji filtrów (chyba że zapomniałem innego parametru : Oops: !!) ...
(W najgorszym przypadku mamy zapasy wody miejskiej : Mrgreen: ale hej, to bardziej przydatne !!!)
Koszt instalacji na początku nie stanowi problemu (trzeba mieć środki), o ile jest opłacalny w miarę upływu czasu.
Ale finansowanie zależy od użytkownika. (To on musi wybrać produkty ...) po prostu ustalamy średni koszt instalacji (oczywiście pozostajemy realistami!)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/03/08, 16:16

l'CuriEux napisał:Dokonaliśmy pełnego odzyskiwania wody deszczowej ze względu na opłacalność, a także dlatego, że mamy taką możliwość (tutaj pada dość)
Istnieje ryzyko, ale jest niewielkie, jeśli weźmiemy pod uwagę regularne badania jego instalacji i konserwacji filtrów (chyba że zapomniałem innego parametru : Oops: !!) ...


Cóż, dokładnie ... martwi mnie koszt filtrów ... My, na 2, mamy fakturę w wysokości 55 € rocznie, podczas gdy roczny koszt 2 lub 3 wkładów filtrujących jest znacznie wyższy niż ten ... :zaszokować:

Dlatego trudno mi sobie wyobrazić, że jest to „opłacalne” w porównaniu z siecią ...

l'CuriEux napisał:Koszt instalacji na początku nie stanowi problemu (trzeba mieć środki), o ile jest opłacalny w miarę upływu czasu.
Ale finansowanie zależy od użytkownika. (To on musi wybrać produkty ...) po prostu ustalamy średni koszt instalacji (oczywiście pozostajemy realistami!)


Czy możesz nam powiedzieć, jak szybko Twoja instalacja jest „opłacalna”?

ps: woda jest cenna, ale znacznie mniej niż ropa (a zatem energia kopalna), która nie odnawia się naturalnie (cóż, jeśli na inną skalę) ...Odzyskaj wodę tak, ale pod warunkiem, że najpierw zmniejszysz zużycie paliw kopalnych do minimum ...
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 02/03/08, 19:17

Witam,

Christophe napisał:I osobiście jestem bardzo sceptyczny co do ekonologicznego aspektu pełnego odzyskiwania wody deszczowej ... biorąc pod uwagę ekologiczne i ekonomiczne koszty filtrowania, pompowania i ryzyko dla zdrowia ...

nie ma nic do zrobienia ... nigdy w to nie uwierzy ...
nic wielkiego ...

ps: woda jest cenna, ale znacznie mniej niż olej

ale myślę, że problem też tam jest ...
> „po prostu zapomniałeś” o tym woda jest niezbędna za całe Życie, bardziej niż wszystko inne, a także znacznie więcej niż ropa naftowa !!!
ale jakość tej wody wydaje się szczegółem dla wielu ...
ale albo…
każdy ma swój pomysł ..

My, na 2, mamy fakturę w wysokości 55 € rocznie, podczas gdy roczny koszt 2 lub 3 wkładów filtracyjnych jest znacznie wyższy niż ten ...

jak myślisz ile?

ile kosztujesz swoją przyszłą opiekę zdrowotną ..?
ile obliczasz w ciągu roku życia?
ile kosztuje rok opieki nad chorobą zwyrodnieniową?
jak bardzo cierpisz z powodu złego stanu zdrowia?
jak bardzo oceniasz zależność od ograniczeń używania coraz częściej teraz?
na ile według Państwa szacunków coraz bardziej intensywne uzdatnianie wody w najbliższej przyszłości zapewni „akceptowalną” jakość wody publicznej?
jak bardzo liczysz spadek podstawowych zasobów słodkiej wody?
jak bardzo oceniają Państwo „ekologiczną” stronę dużych infrastruktur pompowania / uzdatniania / dystrybucji / oczyszczania


i wreszcie
spotkać Ciekawych ..
tak, jest to możliwe !! oczywiście
(Mogę cię zapewnić, ponieważ sam to zrobiłem .., jak wiele innych ..)

Cordialement : Wink:

Edytuj:
cena minimalna za nowy samochód = 10.000 XNUMX €!
możliwa cena za kompletną instalację w autonomii EDP = 6 do 8.000 XNUMX € ...
cena za tydzień w sportach zimowych dla 4 all inclusive = 2.000 €.

pozostaje do ustalenia, każdy osobiście, „cenna”, „żywotna”, „ekologiczna” lub „zrównoważona” strona każdej z tych „inwestycji” .....
0 x
również witam ciebie !! ...
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/03/08, 10:39

Cześć, oto co zamierzam robić w domu:
pomiary testowe wody deszczowej raz w miesiącu (z prętami testowymi)
wyprowadzanie rynien.
podziemna betonowa konstrukcja zbiornika (osobista) 10.000 XNUMX L + wykładzina basenowa.
zbiorniki osobiste zbudowane z osadników „typu”:
Obraz
więc z akwarium bąbelkowym itp ...
do przechowywania za pomocą elektrozaworu na 15-minutowym zegarze (mycie dachu).

woda deszczowa, dużo lepsza niż „wielofunkcyjna” woda z kranu i stąd odpowiedzialna za te błędy (pijemy ją, myjemy się, sramy w niej), kwas więc kończy wapień i ekstremalne dawki produktu detergenty, ogrzewanie bojlera itp ... żegnaj kamień nazębny.

więc nie martw się o pranie, pralka w zmywarce do naczyń itp.! oraz centralne ogrzewanie (grzejniki żeliwne).
regulacja za pomocą pompy + wzmacniacza + filtrów.

amortyzowane przez 5 lat, kiedy cena wody wzrasta.

Nie piję tam tej wody!

na razie kupuję go w dzbanku na butelkę lub filtr, a wkrótce system wody deszczowej nadaje się do picia. Używam go tylko do kawy lub pastis! lub w nocy ...

ORAZ również: odzysk wody z prysznica, wanny, pralki, elektrycznego podgrzewacza kondensatu + bojler dla: WC i ogrodu.

wylot zbiornika wody deszczowej jest zestawiony z głównym wlotem wody z kranu, z elektrozaworami na przekaźniku (sonda poziomu w zbiorniku).
Tak samo jak zbiornik do odzysku wody i może „Z” wymiennikiem ciepła, ale zobaczymy to (tak, gorące prysznice, prysznice i pralki!) ... Jeszcze nie wiem, czego użyć.

dlatego TAK jest całkowicie możliwe BEZ zanieczyszczenia i BEZ płacenia tysięcy €! nie, ale!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/03/08, 11:28

jonule napisał:Cześć, oto co zamierzam robić w domu:
pomiary testowe wody deszczowej raz w miesiącu (z prętami testowymi)
wyprowadzanie rynien.
podziemna betonowa konstrukcja zbiornika (osobista) 10.000 XNUMX L + wykładzina basenowa.
zbiorniki osobiste zbudowane z osadników „typu”:
Obraz
więc z akwarium bąbelkowym itp ...
do przechowywania za pomocą elektrozaworu na 15-minutowym zegarze (mycie dachu).

woda deszczowa, dużo lepsza niż „wielofunkcyjna” woda z kranu i stąd odpowiedzialna za te błędy (pijemy ją, myjemy się, sramy w niej), kwas więc kończy wapień i ekstremalne dawki produktu detergenty, ogrzewanie bojlera itp ... żegnaj kamień nazębny.

więc nie martw się o pranie, pralka w zmywarce do naczyń itp.! oraz centralne ogrzewanie (grzejniki żeliwne).
regulacja za pomocą pompy + wzmacniacza + filtrów.

amortyzowane przez 5 lat, kiedy cena wody wzrasta.

Nie piję tam tej wody!

na razie kupuję go w dzbanku na butelkę lub filtr, a wkrótce system wody deszczowej nadaje się do picia. Używam go tylko do kawy lub pastis! lub w nocy ...

ORAZ również: odzysk wody z prysznica, wanny, pralki, elektrycznego podgrzewacza kondensatu + bojler dla: WC i ogrodu.

wylot zbiornika wody deszczowej jest zestawiony z głównym wlotem wody z kranu, z elektrozaworami na przekaźniku (sonda poziomu w zbiorniku).
Tak samo jak zbiornik do odzysku wody i może „Z” wymiennikiem ciepła, ale zobaczymy to (tak, gorące prysznice, prysznice i pralki!) ... Jeszcze nie wiem, czego użyć.

dlatego TAK jest całkowicie możliwe BEZ zanieczyszczenia i BEZ płacenia tysięcy €! nie, ale!

Hi Jonule,
Nie denerwuj się tak, to nie ma sensu.
Niezły rysunek.
W niektórych krajach woda jest zużywana 4 razy; jesteś prawie na miejscu.
W domu używam wody deszczowej do WSZYSTKO od 15 lat, z wyjątkiem zimnej wody w kuchni.
We wszystkim jest mały filtr przed pompą ...
Rezultat, po 15 latach użytkowania elektrycznego podgrzewacza wody, a nie gram wapienia i nic na rdzeniu grzewczym.
Spłuczka w toalecie o 15 ...
Madame woli kąpać się w wodzie deszczowej ... jest słodsza ...
Przeniosłem pompę membranową i kupiłem dobrą pompę, która zatrzymuje się automatycznie, gdy zbiornik jest pusty.
Dla mnie jedną z dużych zalet jest dłuższa żywotność urządzenia grzewczego.
A kiedy ludzie chcą umyć zęby w moim domu, mówię im ... że to woda w zbiorniku, jeśli chcesz wody chlorowanej, idź do kuchni.
Kiedy myślę, że 70 lat temu prawie wszyscy w moim regionie mieli dobrze ... wszystko podłączone.
A potem daliśmy tym ludziom fajki i fakturę .....
Zostałem zaproszony do Tajlandczyka, aw jego domu umyłem się wodą, która jest przechowywana w dużych słoikach z terakoty.
W tych słoikach znajdowały się małe ryby, które zjadały larwy komarów ... gupiki :D
To nie u niego miałem turystę, to był w dużym hotelu w Bankok.
Gdybym miał dzieci w domu, może jeszcze trochę pomyślę o oczyszczeniu wody.
Salmonella? tak! istnieje i zabija; nawet częściej niż myślisz.
Dlatego po powrocie z wakacji oczyszczam wszystkie obwody wodne.
Ale salonelle dotyczy również ludzi, którzy są tylko użytkownikami wody miejskiej.
Dowód: w pracy mamy prysznice awaryjne na wypadek oparzeń. Analizy wody są regularnie przeprowadzane i często mamy wysokie dawki salmonelli, pcq te prysznice nigdy nie są używane ... a jednak są podłączone do wody miejskiej.
Poinstruowano nas, aby regularnie czyścić te prysznice ...
Mówię więc, niech żyje woda deszczowa. A nawet jeśli ma małą dawkę naturalnych produktów dla ptaków :D
Ha! na twoim rysunku nie widzę odzyskania odrzucenia wody osmozy ... To odrzucenie jest ważne ilościowo.
To była moja opinia na ten temat.
To prawda, wydaje mi się, że otrzymujemy więcej deszczu niż słońca (w Belgii) : Chichot: : Chichot: : Chichot:
Bonne journée à tous
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/03/08, 12:56

dziękuję wam za tę ważną informację zwrotną, chciałbym jeszcze więcej opinii na temat waszej instalacji, tak bardzo ten temat mnie fascynuje.
dzięki za informacje z jednostki odwróconej osmozy, która zużywa ...

salmonella i legionella tak, to czynniki, które należy kontrolować.

czyszczenie musi zostać wykonane i można je odzyskać w systemie wody szarej> toalecie lub ogrodzie.

czy napisałeś pełny post swojej instalacji ze schematami / zdjęciami i objaśnieniami / konserwacją?

byłoby dla mojej strony, jeśli chcesz stworzyć swoją stronę, mogę Ci pomóc!

ile µm filtrujesz?
jaki typ pompy wybrałeś?

dziękuję!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/03/08, 13:10

Jonula,
To proste
Mam tylko mały filtr przed pompą, powiedziałbym ... 100 mikronów pamięci oka ......
Ale każdego dnia biorę kąpiel ... i w liniach nie ma zastoju wody ...
Powiem ci nawet więcej, że moja rura ssąca jest prawie na dnie zbiornika ... bez pływaka ...
Mam to dopiero od 15 lat ...
Nigdy nie chorowałem ... ale mam zakopany zbiornik (woda o temperaturze 14 ° C na stałe), tak mało rozwoju bakterii.
Mój papieros jest o wiele bardziej szkodliwy : Chichot:
Wszystko, co robisz, to dodawanie bonusów do czystej wody.
Ale między nami woda w mojej wannie jest zawsze czysta jak woda miejska ...
Bobonne obok mojego domu, to ten sam, 74 lata i wciąż ze zbiornikiem na wodę ... ok, jego filtr jest trochę większy niż mój; to wszystko ...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/03/08, 14:03

dobrze !

czy skierowałeś swoje rynny? włożyć filtr piaskowy?

betonowy zbiornik? plastikowy zbiornik? metal?
czy istnieje schemat typu osadnika grawitacyjnego, który „umieszczam?

czasami drenujesz?

pijesz to?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139