Odzyskiwanie deszczówki do użytku domowego

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Benoitdelucmau
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/08/06, 16:49

Odzyskiwanie deszczówki do użytku domowego




przez Benoitdelucmau » 02/08/06, 17:16

Jestem nowy na stronie
Buduję dom z uwzględnieniem maksymalnego wymiaru ekologicznego

więc planuję zainstalować elastyczny zbiornik do użytku domowego

najlepiej byłoby zainstalować go w przestrzeni do indeksowania, którą właśnie widziałem z maconem, nie jest to możliwe
Zdążę to wystawić na zewnątrz mam małą działkę
zamierzam go używać do spłukiwania toalet i pralki do zmywarki wydaje mi się trudniejsze jakość wody musi być zbliżona do kranu

jeśli ludzie zainstalowali tego rodzaju koncepcję, daj mi znać o swoich wrażeniach
przyjmuję rady

Określam w kierunku elastycznego zbiornika ze względu na koszty, wiem bardzo dobrze, że są o wiele lepsze

z góry dziękuję

adishatz benoitdelucmau
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 02/08/06, 17:43

Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 06 / 07, 16: 06, 2 edytowany raz.
0 x
Benoitdelucmau
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/08/06, 16:49




przez Benoitdelucmau » 03/08/06, 02:17

posty nie odpowiedziały na moje pytania i tak są interesujące
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/08/06, 09:15

Jestem trochę zaskoczony, widząc, że "myślisz o tym".
w regionie walońskim nowe konstrukcje muszą prawie koniecznie obejmować cysternę, która jest zwykle umieszczana pod trawnikiem, w taki sam sposób jak szambo, rury kanalizacyjne, wloty wody, gazu i prądu.
jest to dobra inwestycja, która przy obecnym kursie wody na 100 m100 pokrycia dachowego może wygenerować oszczędności rzędu 2 euro/rok.
Zlewozmywak, umywalki, zmywarka muszą być zaopatrzone w wodę pitną
w domu, w którym mieszkam, cysterna jest w piwnicy i ma pojemność kilkunastu m³, to jest to, co najczęściej spotykamy w mieście (w rzeczywistości jest wielkości monety, wysokość dobrowolnie ograniczona, aby ograniczyć nacisk na ściany).
w nowych konstrukcjach najczęściej spotykam pojemność 7 m³
Uważam też, że lepiej jest preferować plastikowe zbiorniki niż betonowe, które zawsze pękają i są znacznie łatwiejsze do czyszczenia (zawsze należy zapewnić właz, aby móc wyczyścić zbiornik strumieniem)
Nie jestem zwolennikiem zasilania pryszniców i wanien wodą deszczową, ponieważ nigdy nie unikniemy połknięcia tej wody przez małe dzieci.
Obwody wodne cysterny muszą zawsze mieć możliwość zasilania wodą wodociągową w razie potrzeby: nie zapomnij umieścić zaworu zwrotnego (oprócz zaworu zwrotnego umieszczonego w pobliżu licznika)
aby wywierać presję, nowym trendem jest instalowanie pomp bez zbiornika buforowego, osobiście nadal zalecam ustawienie grupy hydroforowej z 10-litrowym buforem, lepiej, gdy cieknie kran.
w rzeczywistości, z tego co widzę, podstawowym problemem jest trwałość systemu, ponieważ w mieście większość starych cystern jest nieużywana, ponieważ przeciekają.
ważne wydaje mi się to, że wszystkie elementy systemu są dostępny dla łatwej konserwacji przez samego mieszkańca, w przeciwnym razie przestanie go używać.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

produkuje wodę!




przez AVEVA » 05/09/06, 21:40

Na stronie jest kilka ciekawych informacji:
http://www.eautarcie.com/Eautarcie/3.Ea ... iterne.htm
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 06/09/06, 10:41

Witam,

W tym samym duchu i pozwalając na znaczne oszczędności wody:
Stacja mikrooczyszczania:
www.station-epuration.com

Pozwala to na użycie wody po raz pierwszy, potem drugi raz do podlewania ogrodu i toalet, a potem zawsze do toalet zasilanych wodą z recyklingu.

Obelix
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 13/09/06, 07:51

Witam,
Znam osobę, która zaczyna zbierać deszczówkę, udało mu się otrzymać gratis zbiorniki 1m³ na płyny spożywcze mieszczące się na europalecie, zaproponowałem mu zakopanie ich w celu ochrony przed mrozem i UV
Problem polega na tym, żeby je połączyć...
Na szczęście znam też gościa, którego specjalnością jest spawanie tworzyw sztucznych : Chichot: Obaj są teraz w kontakcie.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/09/06, 08:45

Właśnie przejrzałem ofertę firmy PLUVALOR, w linku eautarcie: moim skromnym zdaniem rozwiązanie dla zamożnych marzycieli. Inwestycja nie jest uzasadniona dla przeciętnego domu podłączonego do wodociągu. O wiele bardziej opłaca się zainwestować pieniądze w oszczędzanie energii.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 13/09/06, 09:29

Bibiphoque napisał:Witam,
Znam osobę, która zaczyna zbierać deszczówkę, udało mu się otrzymać gratis zbiorniki 1m³ na płyny spożywcze mieszczące się na europalecie, zaproponowałem mu zakopanie ich w celu ochrony przed mrozem i UV
Problem polega na tym, żeby je połączyć...
Na szczęście znam też gościa, którego specjalnością jest spawanie tworzyw sztucznych : Chichot: Obaj są teraz w kontakcie.
@+


Cóż, wystarczy założyć agencję małżeńską, Bibiphoque : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
FB56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/09/06, 09:41

Re: Zbieranie wody deszczowej do użytku domowego




przez FB56 » 18/09/06, 09:54

Witam,

Zbudowałem swój dom w 2003 roku z zakopanym betonowym zbiornikiem o pojemności 4 m3 do zasilania toalet, pralki i zewnętrznych kranów. Betonowy zbiornik neutralizuje pH i chroni wodę przed światłem i stałą temperaturą: jest bezbarwna i bezwonna. Jestem w południowej Bretanii i przechodzę na wodę miejską (z odłączeniem przez przelew) tylko jeden miesiąc w roku. Bardzo interesowałem się tym tematem i ustawodawstwem, ale wtedy była to artystyczna niejasność w DDASS.


Na szczęście od 2 marca 2006 r. stanowisko Ministerstwa Zdrowia i Solidarności jest wreszcie jasne:

dopuszcza się wykorzystanie wody deszczowej do zasilania toalet i kranów do podlewania ogrodu i to z określoną siecią wodociągową.
Woda pitna musi zatem dostarczać resztę domu, w tym zmywarki, prysznice, zlewy i, co bardziej zaskakujące, pralkę (w Niemczech i Belgii pralki są dozwolone od ponad 10 lat...).
Z drugiej strony wykorzystanie wód opadowych, gdy jest to związane z awarią wodociągu miejskiego, podlega bardzo restrykcyjnym zasadom odłączania, aby nie zanieczyszczać bakteriologicznie wody miejskiej. Proste ręczne obejście jest zatem zabronione. Istnieją również pompy, które spełniają specyfikacje DDASS (odłączenie przez zintegrowany przelew, norma EN1717), na przykład pompa Hya-rain firmy ksb zainstalowana w moim domu (patrz ksb.fr)

Wskazane jest również sporządzenie schematu instalacji (w celu uniknięcia przyszłych wierceń lub złych spustów) oraz umieszczenie oznaczenia na odpowiednich punktach poboru (np.: „woda niezdatna do picia”), zaleca się umieszczanie instalacji nienaruszalnych (np. krany z łbem kwadratowym).

Należy złożyć oświadczenie w urzędzie miasta do wiadomości firmy, która oczyszcza ścieki (przy oczyszczaniu zbiorczym).
Co w dłuższej perspektywie może prowadzić do specjalnego podatku. Co obecnie nie ma miejsca.
O podatkach czy zainstalowaniu licznika na wyjściu z domu rozmawiamy od bardzo dawna i do niczego to nie prowadzi. Umożliwiłoby to firmom rolniczym (saur, generales des eaux itp.) pobieranie opłat za oczyszczanie wody deszczowej z toalet. Rzeczywiście obliczenia uzdatniania wody dokonuje się na podstawie objętości zużytej wody (wodomierz przy wejściu).
Uwaga osobista: W klasycznej instalacji bez odzyskiwania wody deszczowej firmy rolnicze nie mają nic przeciwko naliczaniu opłat za uzdatnianie wody pitnej, która jest używana do podlewania ogrodu i która w związku z tym nie spływa do kanalizacji...

Jeśli chodzi o rentowność, poprawia się ona z kilku powodów:
koszt instalacji to około 4000 € (montaż, dostawa i montaż zbiornika pompy i sieci).
1/ woda jest coraz droższa
2/ ulga podatkowa w wysokości 40% kosztów materiału będzie stosowana od 1.

Oto oficjalne teksty:

1/ STAN ZDROWOTNY ZWIĄZANY Z WYKORZYSTANIEM WÓD DESZCZOWYCH DO UŻYTKÓW DOMOWYCH (wyciąg z notatki z dnia 2/3/6 Ministerstwa Zdrowia):

1- korzystanie z tak zwanej wody o jakości „pitnej” musi być konieczne do użytku domowego
żywności (picie, przygotowywanie posiłków i zmywanie naczyń) oraz higienicznych
cielesne (umywalka, prysznic, kąpiel i pranie);
2- w zakresie wykorzystania wód opadowych (niezdatnych do picia) do innych celów (odprowadzanie odchodów,
mycie podłóg i pojazdów, podlewanie terenów zielonych):
b) polegające na obecności podwójnej sieci wewnątrz budynków, z uwzględnieniem:
- ryzyko związane z podsłuchem w sieciach wody niezdatnej do picia i połączeniach z nimi
sieci wodociągowe,
Biorąc pod uwagę te elementy i w oczekiwaniu na wnioski CSHPF, wykorzystanie wody z
tak zwana jakość „nadająca się do picia” musi być bezwzględna dla zastosowań domowych w budynkach
mieszkania zbiorowe lub indywidualne.
W przypadku wykazania zainteresowania jednym lub kilkoma projektami, woda deszczowa zbierana w dole rzeki
dach może być używany tylko z zastrzeżeniem wykonania przepisów
następujące wartości minimalne:
· Rozdzielenie i rozróżnienie różnych sieci.
Nietykalność instalacji wody niezdatnej do picia.
· Całkowite odłączenie instalacji deszczowej od sieci wody pitnej w przypadku zasilania pomocniczego
zapewnia sieć wodociągowa.
è Norma EN 1717 zaleca, w przypadku płynu stanowiącego zagrożenie biologiczne, a
zabezpieczenie sieci wody pitnej typ AA (przelew całkowity – patrz norma NF P43-020) lub AB
(przelew z przelewem – patrz norma NF P 43-021);
· Wewnątrz budynków muszą znajdować się punkty wykorzystania wody deszczowej inne niż zasilanie toalet
znajdować się w pomieszczeniach technicznych. Będą one ściśle zróżnicowane i nie będą mogły być używane przez a
osoba nieupoważniona. (piktogram, określony klawisz polecenia).
Konserwacja obiektów: Konserwacja jest newralgicznym punktem w zapobieganiu zagrożeniom dla zdrowia:
musi zostać sprawdzony przez upoważnioną osobę trzecią.
Informacje / identyfikowalność / analizy nadzoru:
· Stworzenie specjalnego rozdziału książeczki zdrowia dla tego typu instalacji,
· Plan,
· Procedura aktualizacji.

2/ ulga podatkowa:
Komisja przyjęła również poprawkę mającą na celu utworzenie 40% ulgi podatkowej dla osób fizycznych. Cel: promowanie instalacji systemów odzyskiwania wody deszczowej, z pułapem 5.000 euro. Ta ulga podatkowa, której tekst został przyjęty w Senacie w pierwszym czytaniu 14 kwietnia 2005 r., dotyczyć będzie pracy opłacanej w okresie od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2011 r.

Mając nadzieję, że był tak kompletny, jak to możliwe.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110