Eksperymentalne prawo oczyszczania TILLIE-TURCO

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
diablotruc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 26/03/06, 22:10

Eksperymentalne prawo oczyszczania TILLIE-TURCO




przez diablotruc » 03/12/06, 22:11

Witam,

Właśnie otrzymałem zbyt mocny temat dotyczący kontroli zanieczyszczenia wody, który musisz przeczytać. To nie jest nowe i niektórych z was można zobaczyć.

http://www.ldi5.com/news/tillieturco.php

Nie naciskałem jeszcze na śledztwo, aby zweryfikować prawdziwość tego artykułu. Z drugiej strony, wydawało mi się, że słyszałem już o dwóch naukowcach w sieci podczas katastrofy Erika… i właśnie znalazłem drugi artykuł.

http://sophianet.pertimm.net/data/html/ ... 00429.html

Dobra lektura
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Odp .: Prawo oczyszczania eksperymentalnego TILLIE-TURCO




przez Targol » 04/12/06, 10:33

diablotruc napisał:Witam,

Właśnie otrzymałem zbyt mocny temat dotyczący kontroli zanieczyszczenia wody, który musisz przeczytać. To nie jest nowe i niektórych z was można zobaczyć.

http://www.ldi5.com/news/tillieturco.php


Cześć diabeł. Dziękuję za tę wiadomość.

Pozostaje pytanie, które wciąż sobie zadaję: co ze szkodliwością osadu uzyskanego w procesie?

Wiemy, że osady z oczyszczalni ścieków już teraz w dużym stopniu zanieczyszczają, ponieważ są nasycone między innymi metalami ciężkimi (co nie przeszkadza w ich wykorzystaniu do „nawożenia” gruntów rolnych).

Ten nowy proces, o ile dobrze zrozumiałem, pozwala zoptymalizować ostatnią fazę oczyszczalni ścieków (czyli fazę sedymentacyjną) poprzez zastosowanie pozostałości chemicznej, która wcześniej nie była używana jako „katalizator”. W zasadzie nie jest źle. Ale praktycznie ten katalizator, jak niebezpieczny jest?

Ponadto optymalizacja procesu jest dobra; ale jeśli ten proces jest wynikiem katastrofalnej polityki gospodarki wodnej, która jako podstawowe założenie przyjmuje marnotrawstwo wody, może to być trochę „tynk na drewnianej nodze”.

Qu'en pensez-vous?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
diablotruc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 26/03/06, 22:10




przez diablotruc » 04/12/06, 16:45

Cześć Targol,

Uwaga jest istotna, rzeczywiście, jeśli na wyjściu generuje to produkty, które nie są bardzo ekologiczne (gorsze od istniejącego), to nie jest straszne!

Na razie nie wiem więcej, ale zobaczę, czy mogę mieć więcej informacji ... to trochę potrwa, bo mam monitor, który właśnie się zatrzasnął (kineskop), więc nie Osobisty komputer na chwilę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 04/12/06, 17:04

Plan posiadania 17-calowych monitorów katodowych za 25 € ... jeśli cię to kusi (jest w Angers)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151