Wyłączyć sterowanie między 2 cyklami

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
arki31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/05/17, 20:44

Wyłączyć sterowanie między 2 cyklami




przez arki31 » 26/05/17, 20:55

Witam,

Prosty zestaw do podlewania trawnika: pompa, sterowanie prasą i automat.

Pomiędzy 2 cyklami nawadniania – w odstępie 24 godzin – Press Control wyłącza się. Jeśli ręcznie zresetuję Press Control, przechodzi on w stan „On” i mogę rozpocząć cykl nawadniania. Zauważ, że nie mam pb braku wody (dobrze na wodach gruntowych z cyklami > 1 godzina bez problemu)

Przyjąłem więc, że sterownik prasy wykrył brak wody w kolumnie znajdującej się między nią a pompą. Przyczyną może być zatem uszkodzenie zaworu zwrotnego pompy. Dlatego umieściłem mosiężny zawór na mojej kolumnie między pompą a Press Control, aby zapobiec opróżnieniu kolumny. To niczego nie zmieniło.

Co robić? Już nie wiem. Dzięki za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Wyłączenie sterowania między 2 cyklami




przez Forhorse » 27/05/17, 08:32

Ja osobiście odpaliłbym kontrolę prasy
Całkowicie zintegrowane-rzeczy-które-robią-wszystko-ale-my-nie-wiemy-jak Nie lubię tego, to źródło kłopotów.
Ale hej, chyba nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś.
0 x
arki31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/05/17, 20:44

Re: Wyłączenie sterowania między 2 cyklami




przez arki31 » 28/05/17, 20:37

Dobry wieczór,

W tym czasie posłuchałem mojego ogrodnika, który chciał mieć 2 krany w ogrodzie zaopatrywane w wodę ze studni... I rzeczywiście zastanawiałem się nad usunięciem sterowania prasą, bo to bestia żalu, która ma problem ze zrozumieniem, jak działa.

Jak mam teraz zrobić - elektrycznie - obrócić sterowanie prasą? Widziałem, że kabel wychodzący z pompy wszedł do sterownika prasy i rzeczywiście okablowanie wraca do automatu. Czy to wystarczy, aby przywrócić ciągłość elektryczną?

fizycznie, gdy kontrola prasy nie jest już zasilana, czy jest neutralizowana, czy muszę ją fizycznie wyłączyć? W tym drugim przypadku zauważyłem, że wzrost pompy do kontroli prasy wynosił 32, podczas gdy wyjście kontroli prasy wynosi 25. Jak mam to zrobić?

dzięki za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Wyłączenie sterowania między 2 cyklami




przez Forhorse » 28/05/17, 21:58

Odłączysz go od prądu, może zostać na swoim miejscu, nie będzie już spełniał żadnej roli. Należy go jednak zastąpić wyłącznikiem ciśnieniowym.
0 x
arki31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/05/17, 20:44

Re: Wyłączenie sterowania między 2 cyklami




przez arki31 » 28/05/17, 22:10

Dzięki za radę. Wyobrażam sobie, że presostat będzie regulował ciśnienie pompy, w zależności od zastosowania... Jest zamontowany na rozdzielaczu wody, jak sobie wyobrażam... no cóż, wystarczy iść do sklepu, żeby mi to wyjaśnili :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137