Zaopatrzenie toalety bez pompy wspomagającej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Zaopatrzenie toalety bez pompy wspomagającej




przez Dirk Pitt » 17/07/09, 16:30

Zbieram wodę deszczową w istniejącym zakopanym zbiorniku o pojemności 5000L.
Wody tej używam do ogrodu wyłącznie za pomocą ręcznej pompy i konewek.
jak na razie bardzo dobrze: zero zużycia energii (z wyjątkiem smaru łokciowego)
Chciałbym go wykorzystać do zasilania toalet, ale niechętnie instaluję wzmacniacz ze względu na cenę zakupu, ale przede wszystkim dodatkową energię wydatkowaną na to użytkowanie.
jeśli tak, ogólny bilans energetyczny jest wyższy niż przy wykorzystaniu wody miejskiej.
dla każdego, kto chce dodatkowo zasilić pralkę lub inne rzeczy, trzeba zobaczyć, ale tylko dla toalet, to mnie denerwuje. : Chichot:
więc pomyślałem o innym rozwiązaniu:
pojemnik na poddaszu wypełniony małą, niedrogą i niezbyt wydajną pompą solarną oraz zasilaniem grawitacyjnym.
oto jak to może wyglądać:
Obraz
rura dostarczająca pojemnik może nawet przechodzić przez rurę spustową kanału, przechodzić pod płytką i napełniać pojemnik.
przepełnienie jest niezbędne, zwłaszcza że planuję to zrobić tak prosto, jak to możliwe, to znaczy nie wykrywać wysokiego poziomu (muszę zobaczyć, myślę, że musiałbym to zrobić, w przeciwnym razie dostępna energia będzie zbyt niska)
przelew wpływa bezpośrednio do kanału.
Zaopatrzenie toalet odbywa się grawitacyjnie z dodatkowym zaworem pływakowym po stronie przeciwnej do sieci. wszystkie spłuczki mają 2 dopływy. kran po stronie sieci będzie przez większość czasu zamknięty, z wyjątkiem przypadku dużej biegunki!

pompę typu kanistrowego do samochodów kempingowych można znaleźć w cenie 20 lub 30 euro. musi mieć maksymalne ciśnienie 1 bar lub więcej, aby móc pokonać różnicę poziomów i straty ciśnienia.
moc wynosi około 20W

małe obliczenia narożnika stołu, ponieważ mi się podobają:
zużycie wody w toaletach wynosi około 100 l/d (4 osoby)
aby podnieść wodę do tej wysokości, przypuszczam, że pompa 20 W dostarcza tylko 3 l/min, więc podniesienie 100 l, czyli 36 Wh/d zajmuje dobre pół godziny
w moim regionie średnia energia zebrana w fotowoltaice wynosi około 3 Wh/Wp.d, więc potrzebuję panelu 36/3=12 W
umieszczając akumulator inwertera odzyskowego jako bufor, wszystko to nie powinno mnie dużo kosztować, a zużycie energii = zero. wszystko w słońcu.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 17/07/09, 21:36

Myślałem o równoważnym systemie.
Aby to uprościć, pomyślałem o starym podgrzewaczu wody, wycinając otwór u góry.
zalety:

1 - Mocuje się do ściany = nie obciąża podłogi.
2 - Możliwy zwrot = 0 €.
3 - Wykorzystanie istniejących wyjść:
Wylot zimnej wody do zasilania toalet.
Wylot ciepłej wody z powodu przelewu.

Napełnianie przez górny otwór.

Natomiast dla uproszczenia umieściłbym w podgrzewaczu system pływakowy (ustawiony pod rurą z ciepłą wodą) z zaworem spłukującym, który umożliwi napełnienie zbiornika w przypadku niedoboru wody pochodzącej z recyklingu. Wszystko, czego potrzebujesz, to zawór w toalecie, aby zasilić ten system wodą miejską lub nie.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 18/07/09, 13:15

cześć, Dirku Pitcie
Chciałbym go wykorzystać do zasilania toalet, ale niechętnie instaluję wzmacniacz ze względu na cenę zakupu, ale przede wszystkim dodatkową energię wydatkowaną na to użytkowanie.
jeśli tak, ogólny bilans energetyczny jest wyższy niż przy wykorzystaniu wody miejskiej.

cena podstawowego boostera i 70 euro
Pompa o mocy 600 W, natężenie przepływu: 3600 litrów/ha 40 metrów.
więc jeśli chodzi o przepływ, bilans energetyczny jest znacznie lepszy niż w przypadku małej pompy, która wynosi około 8 W na 100 l lub 0.8 W na 1 l, przy cenie 0.11 euro za kW daje to 0.0088 centa na litr.

ale w przypadku toalet, w których przepływ jest ograniczony przez zawór pływakowy, należy o tym pomyśleć na czas:
Uważam, że jest to bardzo szerokie, zajmuje 1 minutę na 10 litrów wody lub 10 minut na 100 litrów.
więc 10 minut z pompą o mocy 600 W, wiedząc, że wzmacniacz będzie wyłączony co najmniej przez połowę czasu, który daje nam 5 minut przy 10 W/min lub 50 W, co kosztuje 0.00011 x 50 = 0.0055 euro dziennie (lub 20 euro rocznie)

lub 5.5 centa za metr sześcienny

Pozostaje tylko obliczyć okres amortyzacji / w cenie metra sześciennego wody miejskiej
0 x
jlp24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/07/09, 12:26




przez jlp24 » 26/07/09, 18:02

cześć, Dirku Pitcie,

To jest „prawie” dokładnie ta zasada, która obowiązuje mnie od 10 miesięcy.

Mówię „prawie”, bo części fotowoltaicznej nie robiłem, pierwotnie było to zaplanowane, ale pomiędzy obecnym niskim poborem prądu a ceną instalacji fotowoltaicznej! Waham się.

Jeśli chodzi o Twój plan, martwi mnie trochę wysokość.
Kiedy otrzymałem mój „pompinette”, tak jak mówiłeś, włożyłem go do miski, aby sprawdzić jego skuteczność i zrobiło to wrażenie, ale kiedy pokryłem 18 metrów rury i 5 metrów wysokości, nie pozostało nic więcej.

tutaj jest link, gdzie znalazłem moją pompę 12 V
http://www.conrad.fr/pompes_submersible ... 217149_FAS

Wziąłem model z wysokością dostawy 10 m, ale jest jeszcze inny na 14 m, jednak wpisz „pompa” w wyszukiwarce słów kluczowych, oni nadal mają inne modele, najtrudniej jest dokonać właściwego wyboru (pierwsza pompa, którą umieściłem spalony po trzech tygodniach) : Evil:



jeszcze jedno: mówisz o umieszczeniu 200-litrowego zbiornika „dużego, cholera” (ze względu na brak miejsca) mój zbiornik ma tylko 30 litrów, ale biorąc pod uwagę niski przepływ, jaki mi pozostał, mam czas, aby go spalić podczas napełniania, ponieważ z tymi pompami jest inny problem, nie mogą one pracować nieprzerwanie dłużej niż 30 minut, chyba że weźmiesz model BWV 04 (kod: 53 90 90), ale tam jego wysokość tłoczenia wynosi 6 metrów.
Moim zdaniem 50 do 100 litrów powinno wystarczyć, nawet jeśli według planu mamy dwie toalety, to lepiej, żeby pompa pracowała częściej niż na dłużej.

ostatnia rzecz, wynikająca z opinii, dotycząca wyboru zaworu pływakowego do spłukiwania
spójrz na ten link (sprawdź „zawory pływakowe”)

http://www.leroymerlin.fr/mpng2-front/p ... ogue#first

nie należy wybierać „kompaktowego przeciwciśnieniowego zaworu pływakowego”, co prawda jest on idealny ze względu na swoje rozmiary, ale ciśnienie wywierane przez zbiornik wody nie jest wystarczające, aby zadziałał

musisz wziąć „zawór pływakowy z dźwignią”


Właśnie przeczytałem ponownie Twój post: Nie wiem, w jakim regionie mieszkasz, ale rura przechodząca w kanale i pod płytkami UWAGA ZAMROŻENIE!!


Tam! jeśli masz jakieś pytania, być może napotkałem problem!
@+
0 x
Gromove
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/05/07, 22:08
Lokalizacja: Sotteville-les-Rouen (76)




przez Gromove » 13/08/09, 17:01

Oto moje DIY. Bardzo proste w porównaniu do wszystkiego, co widziałem powyżej, ale dla tych, którzy nie są zbyt majsterkowiczami, jest to idealne rozwiązanie:

Ograniczeniem, jakie na siebie narzuciłam, było to, aby nie używać pompy (aby nie rekompensować oszczędności wody stratą prądu), co było możliwe dzięki energii grawitacyjnej. Musiałem więc podnieść spłuczkę tak, aby jej kran znajdował się wyżej niż kran do spłukiwania. Pytanie brzmiało: „O ile wyżej, aby była wystarczająca wysokość, aby woda mogła prawidłowo odpłynąć?” Postawiłem więc zbiornik jak najwyżej (dotyka rynny) na stosie rzędów płyt wiórowych, uzyskałem różnicę wysokości 30 centymetrów i to wydaje się wystarczające (ale tym, którzy mają możliwość postawienia większej ilości, tym lepiej, bo im większa różnica wysokości, tym większe ciśnienie).
Do filtracji wody: sitko w rynnie + stara skarpeta na drobne cząstki. Do WC wystarczy (woda jest stosunkowo bezbarwna i bezwonna). Ważna uwaga: kran znajduje się nieco powyżej dna zbiornika, aby nie zbierać brudu zgromadzonego na dnie.
Obraz
Rura biegnie pod ziemię i przez piwnicę, a następnie prowadzi do toalety.
Obraz
Utrzymywałem, że normalny dopływ wody był otwarty, gdy zbiornik był pusty, i dodałem kran i pływak po drugiej stronie, aby zapewnić wodę w zbiorniku. Kupiłem pływak z wystarczająco długim, elastycznym trzonkiem, aby obejść środkową część spłuczki.
Mała wskazówka: na wylocie zaworów pływakowych często znajduje się reduktor przepływu (o średnicy nie większej niż igła). W stanie surowym mój system nie działał (zbyt małe ciśnienie), więc musiałem dociąć końcówkę (w miejscu, w którym zwykle mieści się plastikowa rura, ale która nie będzie tutaj używana), aby uzyskać większą średnicę przepływu.
Uwaga: 2 pływaki to dużo w spłuczce w toalecie, ponieważ jest mało miejsca, dlatego trzeba ukształtować trzonki pływaków tak, aby nie kolidowały ze sobą.
Ponadto dwuprzyciskowe systemy „mała i duża ilość” zajmują znacznie więcej miejsca niż systemy z uchwytem, ​​dlatego należy je preferować, zwłaszcza że za pomocą przycisku pociąganego można również wypuścić tylko niewielką ilość wody poprzez naciśnięcie ponownie, zanim spłuczka zdąży się opróżnić.
Kolejna rzecz: bardzo często pływaki są ustawione zbyt wysoko, co powoduje zużycie znacznie większej ilości wody niż to konieczne. Dostosuj swoje pływaki tak, aby spłuczka wypełniła się tylko do połowy, generalnie wystarczy to, aby „wydobyć wszystko” (Przyjaciele poezji, dobry wieczór!).
0 x
Laurent, 36 lat, żonaty, 2 dzieci, zrób to sam.
Nie ma małych gestów, jeśli są ich miliony!
„Moje zdjęcia, osiągnięcia i różne zajęcia są włączone Mój blog"

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158