Pompa pracuje bardzo często...

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Aurelmouth
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/10/11, 12:52

Pompa pracuje bardzo często...




przez Aurelmouth » 09/10/11, 19:47

Bonjour à tous,

Mam odwiert o długości około 60 m, a pompa znajduje się na wysokości 35 m.

Na wyjściu wiercenia zawór zwrotny.

W domu booster 500l z mano. Pompa uruchamia się przy ciśnieniu około 2,5 bara i zatrzymuje się nieco przed 4 barami.

Od kilku dni ciśnienie w boosterze spada bez użycia wody. To samo, jeśli odetnę dopływ wody do domu (aby nie było wycieków za wzmacniaczem).

Manometr opada, pompa uruchamia się, a manometr bardzo szybko wzrasta do 4 barów.

Hydraulik przychodzi zobaczyć i nie ma nic więcej do powiedzenia. Następnego dnia zaczyna się od nowa...

Czy masz jakieś pomysły na znalezienie i rozwiązanie tego problemu?

dziękuję
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/10/11, 20:59

Cześć, Aurelmouth
Hydraulik przychodzi zobaczyć i nie ma nic więcej do powiedzenia

hydraulik ma dary jako uzdrowiciel, uzdrowiciel lub szaman!!

Chyba, że ​​ponownie nadmuchał balon z membraną wspomagającą, który przecieka przez porowatą lub przebitą membranę, to powietrze w wodzie jest wykorzystywane!!!!

Powszechna awaria kotłów co kilka lat z membranami przeznaczonymi do zapewnienia pracy instalatorom-hydraulikom!!! !!
0 x
Aurelmouth
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/10/11, 12:52




przez Aurelmouth » 09/10/11, 21:04

Nie, nie ma kłopotów z hydraulikiem. Przyszedł mój przyjaciel i niczego nie dotknął. Właśnie zauważył...

Moja żona też tam była i RAS.

Wzmacniacz wykonany jest ze stali ocynkowanej i ma 2 lata.

Nie znam modelu pompy. Ale czy wszystkie mają zawór zwrotny?

Bo jeśli to zawór zwrotny na górze odwiertu już nie działa, to ten na pompie powinien go przejąć, prawda?
0 x
MAMO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 23/08/09, 12:34
Lokalizacja: 85 sprzedany




przez MAMO » 09/10/11, 21:41

Aurelmouth pisze:Nie, nie ma kłopotów z hydraulikiem. Przyszedł mój przyjaciel i niczego nie dotknął. Właśnie zauważył...

Moja żona też tam była i RAS.

Wzmacniacz wykonany jest ze stali ocynkowanej i ma 2 lata.

Nie znam modelu pompy. Ale czy wszystkie mają zawór zwrotny?

Bo jeśli to zawór zwrotny na górze odwiertu już nie działa, to ten na pompie powinien go przejąć, prawda?


Jeżeli jest to zbiornik ocynkowany.... wystarczy go opróżnić z wody i zrobić dolot powietrza w górnej części, ja to robię co 2 miesiące....
Powietrze jest zablokowane w wodzie :x Nie ma : Evil:
0 x
Zrób to sam ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/10/11, 22:35

Membrana balonu MAMO również jest martwa i powietrze jest zablokowane!!!!

Rozwiązanie: zmień membranę lub balon, albo napompuj go wielokrotnie!!!!

Znajomy hydraulik musiał ponownie wpuścić trochę powietrza, tylko na jeden dzień, odkręcając na chwilę krany???? jak MAMO robi to dłużej????
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/10/11, 23:14

Przy filtrze powinien być zawór zwrotny, prawda? Być może ten będzie wymagał wymiany.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 10/10/11, 11:32

+1 zawór zwrotny.
Nie, żadna pompa nie jest oryginalnie wyposażona w tego typu zawór.
0 x
Aurelmouth
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/10/11, 12:52




przez Aurelmouth » 10/10/11, 12:16

dedeleco napisał:Membrana balonu MAMO również jest martwa i powietrze jest zablokowane!!!!


O ile się nie mylę, w tym ocynkowanym wzmacniaczu nie ma membrany.

Zaskakujące jest to, że dzieje się to nieregularnie. Na przykład w tej chwili ciśnienie spada, ale jest to bardzo powolne, a innym razem jest szybsze.

Jeśli chodzi o zawory zwrotne to może działać "w połowie" czy też jest ok, czy też martwe?
0 x
Aurelmouth
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/10/11, 12:52




przez Aurelmouth » 10/10/11, 12:19

Forhorse napisał:+1 zawór zwrotny.
Nie, żadna pompa nie jest oryginalnie wyposażona w tego typu zawór.


Nie mogę znaleźć faktury więc nie wiem czy zawór jest przy pompie.

Jeśli nie wszystkie pompy są w nią wyposażone, to czy oznacza to, że jeśli wymienię tylko zawór na wylocie wiertniczym, czy to wystarczy? A zatem kolumnę można opróżnić bez stwarzania problemu?

Zadaję sobie te wszystkie pytania bo kolumna jest ocynkowana i nie mam sprzętu żeby wyjąć pompę więc jeśli uda mi się tego uniknąć...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 10/10/11, 12:30

Jeśli zawór jest szczelny, a pompa pozostaje w wodzie, nie można opróżnić kolumny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198