Podatek od wody butelkowanej?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Ptilu
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 196
Rejestracja: 15/01/10, 14:23

Podatek od wody butelkowanej?




przez Ptilu » 09/02/10, 19:37

Lu

Przeczytałem następujący artykuł w Expressie:

http://www.lexpress.fr/actualite/enviro ... tor=AL-447

Osobiście nie przepadam za wodą butelkowaną, tzw. zły smak nigdy mnie nie zachwycił. Trzeba przeczytać komentarze, są zabawne : Mrgreen:

Inaczej, gdzie rzeczywiście jest problem, woda dla niemowląt... Wtedy zastanawiam się, co robili nasi dziadkowie.

W takim razie naprawdę wierzę w odzysk wody deszczowej, ale dla miasta jest to niepraktyczne (80% populacji Francji)

Co o tym sądzisz?
0 x
MDL Cruchot
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 19/07/09, 13:30
Lokalizacja: Paryż, Francja

Re: Opodatkowanie wody butelkowanej?




przez MDL Cruchot » 03/01/11, 11:07

Ptilu napisał:Inaczej, gdzie rzeczywiście jest problem, woda dla niemowląt... Wtedy zastanawiam się, co robili nasi dziadkowie.

Czy mówisz o niedożywionych ludziach, którzy mają średnio 1m60 wzrostu?

Musimy przestać systematycznie przeciwstawiać się postępowi i ekologii.
Dzięki wodzie butelkowanej możesz mieć dostęp do wysokiej jakości wody w całym kraju. Plusem dla Twojego zdrowia jest to, że woda deszczowa czy cokolwiek innego nigdy nie zastąpi.
Potem zawsze możemy to opodatkować, tylko bogaci będą pić wodę źródlaną, biedni wodę deszczową…
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/01/11, 12:16

Ale to jest opodatkowane! Co roku przynosi państwu francuskiemu co najmniej miliard podatku VAT! Finansuje telewizję, prasę itp.

Jakie korzyści przynosi woda z kranu (ta, którą się pije)? 1 euro podatku/rok na osobę? Musimy zatem zniechęcać do ich stosowania, szczególnie przez biednych, którzy w ten sposób uchylają się od płacenia podatków... : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 03/01/11, 12:37

+1 ze słoniem.

Oprócz podatku VAT musimy dodać: podatki nakładane na firmy sprzedające wodę butelkowaną: producenta plastikowej butelki, firmę będącą właścicielem źródła, przewoźnika, dystrybutora, sprzedawcę detalicznego itp.
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 03/01/11, 13:41

Wreszcie, kiedy widzimy raport „dowodowy” dotyczący wody z kranu, faktycznie sprawia to, że chcemy kupić więcej butelek. Ale z drugiej strony plastik jest również toksyczny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/08/13, 18:17

Małe odkopanie tematu z bardzo ciekawym artykułem:

„10 szokujących faktów na temat wody butelkowanej”

http://www.express.be/business/fr/econo ... 193907.htm

Bardzo podoba mi się refleksja prezesa Nestlé:

Peter Brabeck-Letmathe, były dyrektor generalny Nestlé, uważa pomysł, zgodnie z którym dostęp do wody powinien być uważany za uniwersalne prawo człowieka, za „skrajny”. Opowiada się za prywatyzacją 98,5% dostaw wody, „ponieważ ludzie uważają to za coś oczywistego, co oznacza, że ​​marnują bardzo duże jej ilości”.


Ma rację: biedne dranie! : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/08/13, 23:19

✔ Wpływ na ekosystemy. Firmy takie jak Coca-Cola, Nestlé, Pepsi, Evian i Fiji Water zarabiają miliardy dolarów na wodzie. W ten sposób, zagrażają całym ekosystemom, czerpiąc wodę źródlaną z podziemnych zbiorników wodnych, które zasilają okoliczne cieki wodne, studnie i gospodarstwa rolne.


Nadmierna eksploatacja zwierciadła wody przez sprzedawców działek/flotów i problemy z tym związane, jest dużo mniej czysta i niezbyt nowa....ale jakie to jest proporcjonalne do pompowania mniej lub bardziej dzikich rolników, przemysłu itp. ?. (1/100; 1/1000...?) : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 06/08/13, 09:08

„10 szokujących faktów na temat wody butelkowanej”

http://www.express.be/business/fr/econo ... 193907.htm
Z jednej strony argumenty sprzedawców wody butelkowanej (jedno lobby), z drugiej argumenty sprzedawców wody hurtowej (kolejne lobby). Wybór pomiędzy dżumą a cholerą?
Był czas, kiedy przewidywano podwójną sieć dystrybucyjną, z wodą pitną po jednej stronie (właściwie wodą pitną, a nie oczyszczoną i ponownie przetworzoną wodą wylotową ze ścieków, co jest technicznie możliwe, w zależności od znanych środków i przede wszystkim niezbyt kosztownej przemysłowo), co nie jest wyznacznikiem jakości, wręcz przeciwnie!), z drugiej strony woda do użytku domowego, przemysłowego lub rolniczego. Za drogie! Szkoda, jeśli chodzi o substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego, leki i inne pozostałości w wodzie pitnej.
Ołów był stopniowo eliminowany z rur, kiedy nie można było zaprzeczyć powiązaniu między powtarzającym się zatruciem ołowiem a „wodą pitną”, podobnie jak w przypadku azbestu w innym sektorze przemysłu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/08/13, 10:44

Tylko dwa małe punkty:

a) jakość wody w rurociągu jest bardzo zróżnicowana, ale niektóre są doskonałe.

W pierwszej kolejności należy zasięgnąć analiz dostępnych w ratuszu.

I sędzia. Może warto zaopatrzyć się w wodę butelkowaną [w moim przypadku tak jest, bo mam szczęście, że zlewnia zaopatrująca naszą sieć znajduje się u podnóża Wogezów, w lesie... J Już prawie mam Volvic w kranie! Co nie powstrzymuje sąsiadów od noszenia butelek! I że muszę się kłócić z córką!!!]

b) Wśród wód butelkowanych znajdują się... wody mineralne (mylone z wodami źródlanymi), z których część jest całkowicie... niezdatna do spożycia, jeśli zastosujemy do nich kryteria zdatności wody do picia!

Rozsądnie jest unikać, a w tym wszystkim ograniczać! - spożycie niektórych butelkowanych wód mineralnych!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/08/13, 10:48

Janic napisał:
Z jednej strony argumenty sprzedawców wody butelkowanej (jedno lobby), a z drugiej argumenty sprzedawców wody hurtowej (kolejne lobby).


Ale często te same finansowe holdingi!!!

Najbardziej szokujące dla mnie jest porównanie litra mleka z litrem wody butelkowanej.

Kiedy wiemy, że w pierwszym przypadku jest rolnik, który 365 dni w roku hoduje krowy, karmi je itp., aby wyprodukować mleko, które następnie będzie butelkowane i sprzedawane dokładnie tak samo jak woda (ale z dodatkowymi środkami ostrożności, pasteryzacja itp.)... Jestem w szoku!
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 136