Picie wody deszczowej przez obróbkę UV

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Gilo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 29/04/04, 16:51

Picie wody deszczowej przez obróbkę UV




przez Gilo » 05/05/04, 16:47

Halo
W zeszłym miesiącu przeczytałem w S&A, że istnieje proces nadawania wody deszczowej do spożycia przez proste przepuszczenie jej pod światło
U V.
Kto mógłby mi powiedzieć więcej?
DZIĘKI
Gilo
0 x
Gilles 59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/09/05, 21:20




przez Gilles 59 » 16/09/05, 20:47

bo uv podajemy poważny adres i niezbyt kosztowny

http://www.bordas.fr/welcome.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 17/09/05, 10:44

Czy mógłbyś podać cenę za zakupione urządzenie?
dowiedzieć się, co oferują.
Będę potrzebował 2, jednego na basen (następnego lata) i drugiego
odkażać wodę ze studni (prysznice) przed jej podgrzaniem (ai
grzyb legionellozy). Planuję zakończyć moją instalację wodno-kanalizacyjną
kocioł na drewno tej jesieni.
0 x
RastiScaR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/09/05, 15:04




przez RastiScaR » 17/09/05, 17:17

Nie ma potrzeby stosowania lamp UV

w zasadzie woda deszczowa jest już zdatna do picia. Złe jest to, gdzie jest przechowywane, gdzie płynie itp.

aby przygotować wodę do picia, weź butelkę z niewodą, napełnij ją połową wody, potrząśnij nią, aby woda wypełniła się tlenem i pozostawiono na słońcu na kilka godzin. Zabija wszystkie bakterie.

Robię to i nie zachorowałem z wody (powiedzmy z innych powodów)

Wszystkie szczegóły na stronie onpeutlefaire.com znajdują się w artykule wyjaśniającym, jak pić wodę w razie powodzi.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 19/09/05, 21:18

bardzo prosta sztuczka polega również na wypełnieniu części rynny węglem drzewnym poprzedzonym gruboziarnistym piaskiem, a następnie drobniejszym
od czasu do czasu wszystko wymieniaj, bo prawie nic nie jest warte
jest to technika stosowana przez wojsko, gdy zabraknie im wody pitnej
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 06/10/06, 13:54

witam,

jeśli chodzi o leczenie UV, jest to dobry środek przeciwbakteryjny wto wszystko, co żyje w wodzie (bakterie, zarazki, wirusy itp.), ale strzeż się tego Filtry nic !! więc jeśli nie ma filtracji za UV, cóż, mimo wszystko pijesz wszystkie zwłoki ...... i nie działasz na "zanieczyszczenia" ......

RaStiScaR napisał:w zasadzie woda deszczowa jest już zdatna do picia.

bądź ostrożny .... nie jest bezpiecznie powiedzieć, że ... tak nie jest !!

A2E napisał: bardzo prosta sztuczka polega również na wypełnieniu części rynny węglem drzewnym poprzedzonym gruboziarnistym piaskiem, a następnie drobniejszym

najlepszym sposobem na zatrzymanie zjazdów .....

Amicalement

: Wink:
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 06/10/06, 23:06

mały wróbel napisał:witam,

jeśli chodzi o leczenie UV, jest to dobry środek przeciwbakteryjny wto wszystko, co żyje w wodzie (bakterie, zarazki, wirusy itp.), ale strzeż się tego Filtry nic !! , więc jeśli nie ma filtracji za UV, to nadal pijesz wszystkie zwłoki

tak, jak kiedy jemy :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 07/10/06, 18:17

gilo napisał: Halo
W zeszłym miesiącu przeczytałem w S&A, że istnieje proces nadawania wody deszczowej do spożycia przez proste przepuszczenie jej pod światło
U V.
Kto mógłby mi powiedzieć więcej?
DZIĘKI
Gilo


jeśli to jest następujące, cóż, jpeux dotknie cię 2 słowami, ponieważ widziałem prototyp w laboratorium ... to słoneczna potokataliza! katalizator (aktywator reakcji) to cząsteczki TiO2 (tlenek tytanu). zasada po prostu wyjaśnij:
-> światło słoneczne aktywuje katalizator wrażliwy na promieniowanie UV (fala energii, foton ...)
-> na tej samej zasadzie fizycznej, co komórki fotowoltaiczne (PV), istnieją elektrony, a tym samym dziury, które przeskakują poziom energii i umożliwiają łączenie rodników (cząsteczek), które utleniają lub zatrzymują zanieczyszczenia.
-> problemem jest utrwalenie cienkiej warstwy TiO2
-> innym problemem jest to, że wydajność jest dobra tylko przy promieniowaniu UV c ... więc jest jeszcze jeden proto z panelem PV do zasilania lampy UV c (długość fali około 250 nm) ...

voalou Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i właśnie to czytasz w S&A. pracuje nad tym kolega z klasy ... jest projekt instalacji w Afryce => odkażanie studni! jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, nie wahaj się! :D
tam nie mam już możliwości śledzenia, ale uważam, że dla pierwszego prototypu i pod słońcem naszych szerokości geograficznych jest to 1L w ciągu dnia, aby to potwierdzić!

dla raStiScaR:
fajnie ... słyszałem o tym, ale nigdy tego nie próbowałem ... :|

dla A2E:
sprowadza się to do fito-oczyszczania ... bezpośrednio w rynnie ... miękkiej, o ile robisz 2 lub 3 zbiorniki przed zbiornikiem regeneracyjnym i voila! : Chichot:

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 08/10/06, 12:01

witam,

Myślę, że to dobrze photokataliza, o której mówisz Lio74

zobacz:
>
http://www.ecrin.asso.fr/?q=node/4012
http://hydre.auteuil.cnrs-dir.fr/dae/co ... poleID=105
http://labo.univ-poitiers.fr/lcee/photocatalyse.htm
http://www-lepmi.inpg.fr/poe/themes/photocatalyse.html
http://biblion.epfl.ch/EPFL/theses/1992 ... atalyse%22

ale czy właśnie to mówiłeś o Gilo, określając:
proces oczyszczania wody deszczowej przeznaczonej do spożycia przez proste przejście pod światło
U V.
?

Amicalement : Wink:
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
kmala
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/10/06, 20:50
Lokalizacja: Gironde




przez kmala » 08/10/06, 15:46

Ostrzeżenie: UV zabija bakterie, ale jeśli woda jest zanieczyszczona chemikaliami, nie działa: dioksyny, kwaśne deszcze itp.
.
Przeciwnie potrząśnij butelką z wodą, aby dotleniała się nie tak naprawdę źle, ale trochę uproszczona.
c co robimy dla Lyonnaise: utlenianie wody przez wtrysk powietrza w celu wytworzenia osadu, który jest następnie odzyskiwany przez filtr piaskowy. działa dla wielu chemikaliów, ale nie dla wszystkich
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109