Ceny pomp zgodne z normami EN 1717

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
val56
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 14/04/07, 12:52

Ceny pomp zgodne z normami EN 1717




przez val56 » 11/01/08, 19:52

Zapytałem o cenę pomp spełniających normę EN 1717. Muszę przyznać, że nie jest tanio, około 1300 euro.
To jeszcze bardziej utrudnia zwrot z inwestycji.

Czy są wśród Was osoby, które montowały pompę bez przelewu całkowitego lub kto by majstrował przy swoim przelewie, aby spełnić normy niższym kosztem?

Gdy przyjrzę się bliżej oferowanym systemom, to tak naprawdę jest to system spłukiwania, który montowany jest pod pompą.
Możliwe, że jest to zrobione samodzielnie.

Co o tym sądzisz?
0 x
val56
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 14/04/07, 12:52




przez val56 » 11/01/08, 22:04

Widziałem, że można też wykorzystać zbiornik do przelewania, napełniając zbiornik wodą miejską. Powinienem był o tym pomyśleć : Chichot:
Czy ktoś korzysta z tego rozwiązania?
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 11/01/08, 23:00

Cześć Val56,

cena, o której wspominasz, jest jedną z najniższych na rynku, a HT !!
(dla cen "instalatorskich") ..

Czy są wśród Was osoby, które montowały pompę bez przelewu całkowitego lub kto by majstrował przy swoim przelewie, aby spełnić normy niższym kosztem?

Tak... : Lol:


Czy ktoś korzysta z tego rozwiązania?

Tak... : Lol:
z drugiej strony zdecydowałem się na ten system (najprostszy i najtańszy jaki znam!) ale żeby tylko "zrobić dobrze", żeby uspokoić ewentualnego kontrolera, bo to nie jest dla mnie kwestia wtłaczania chlorowanej wody miejskiej do moich zbiorników..!!
ponieważ osobiście biorąc pod uwagę moją rezerwę i moją konsumpcję .. Nie jestem gotowy na wyschnięcie .. !! , więc problem mnie nie dotyczy..

ale trzeba powiedzieć, że te zautomatyzowane moduły pompujące są „interesujące” tylko w przypadku stosunkowo częstej wody miejskiej >< przełączanie EDP...
bo jeśli masz dobrze zwymiarowaną instalację z marginesem bezpieczeństwa (objętościowo) i ryzykujesz tylko być może suchym 1 X lub 2 / rok ... czy inwestycja w tego typu sprzęt jest uzasadniona ..??

jeśli chcesz sam stworzyć całkowity system odłączania i nie drogo, są 2 możliwości, które (osobiście) przedstawiłem:
soit nadejście przelewającej się wody miejskiej w zbiorniku EDP..
(jeśli przyjmujemy wodę miejską w zbiorniku EDP ..)
soit 2 przyloty (woda miejska / EDP) umieszczone obok siebie w // , naprzeciw wylotu obwodu wewnętrznego połączonego z jednym OU drugi wlot przez wąż... > w tym przypadku permutacja jest ręczna, aby odwrócić wąż z jednego do drugiego wlotu w zależności od... i 2 wody przechodzą przez ten sam obwód wewnętrzny, ale 2 sieci wlotowe nigdy nie są ze sobą połączone.

Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno.. : Lol:

Cordialement : Wink:
0 x
również witam ciebie !! ...
val56
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 14/04/07, 12:52




przez val56 » 17/01/08, 18:22

dziękuję za odpowiedzi mały pierrot

Dlaczego wlewanie wody miejskiej do studzienki na deszczówkę byłoby problemem?
Gdybym tak zrobił, zasilałbym go przez elektrozawór, który otworzyłby się na tyle, by przepuścić kilkadziesiąt litrów (tempo), oczywiście nie po to, aby napełnić zbiornik. Co będzie bałaganem przy pierwszej ulewie.

Twoje drugie rozwiązanie, polegające na ręcznym odwróceniu wewnętrznego węża, nie jest zgodne z normą 1717, ponieważ przy przełączaniu go z obiegu deszczowego na miejski istnieje ryzyko przepływu resztkowego, a tym samym rozprzestrzeniania się bakterii.

Zajmę się pierwszym rozwiązaniem: przelewem w studzience zbierającej deszczówkę.
Ale nie wiem jak się do tego zabrać Czy udać się do fachowca czy jest to łatwe dla takiego majsterkowicza jak ja?

Proszę o oświecenie mnie w tym temacie.
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 17/01/08, 22:57

Cześć Val56,

jeśli wstrzykniesz (chlorowaną) wodę miejską do EDP, zmodyfikujesz właściwości fizyko-chemiczne EDP ... prawdopodobnie bardzo dobrze przed tym ... (jeśli przechowywanie betonu ..) :płakać:
Wstyd ...

ten system jest bardzo prosty w konfiguracji ..: ciągnąc rurę pompującą (PE o średnicy 32), ciągnie się drugą rurę (PE o średnicy 25) równolegle do zbiornika, aby „przybyć w nagłych wypadkach” do wody miejskiej.
i kosztuje tylko ta druga rura i zawór lub elektrozawór jak wolisz... :P

w przypadku drugiego rozwiązania, tuż przy wylocie elastycznej rury, zainstaluj tam zawór przeciw zanieczyszczeniom EA, aby nie mieć tego „powrotu resztkowego”.

medytować ... udoskonalać każdy gust ..

Cordialement :D
0 x
również witam ciebie !! ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216