Sanitacja wody w eko gite

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Chazelle
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 30/09/07, 19:31

Sanitacja wody w eko gite




przez Chazelle » 23/10/07, 21:02

witam, chciałem stworzyć ekologiczny dom.

Mój problem polega na wykonywaniu sanitacji.Pracując na budowie znam się na sanitacjach indywidualnych i zbiorowych ale to mnie nie interesuje. Chciałem przeprowadzić alternatywną sanitację ale nie wiem jak się za to zabrać. Mój domek będzie wyposażony w suchą toaletę (bez szarej wody), pralkę (bez detergentu i innego odplamiacza), prysznic (ekologiczny środek do prania) i umywalkę (ekologiczny środek do prania), ale cała ta woda musi być uzdatniona, aby zapewnić jakość kąpieli. Poszukuję osób posiadających wiedzę na temat sanitacji ekologicznej. dziękuję za udostępnienie ich
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 23/10/07, 22:25

Witam,

bądź ostrożny, jeśli chodzi o dom... aby wiedzieć, czy będzie on uważany za ERP, czy nie! ?? ...
jeśli na przykład przystanek w podróży = ERP automatycznie!!

W takim przypadku radzę nie zakładać tego projektu samodzielnie, bez pomocy „wyspecjalizowanego” stowarzyszenia, które dobrze argumentuje i „związuje” tę sprawę....
(a mówię z doświadczenia..., bo mój projekt przedstawiony w teczce z profesjonalnego biura projektowego został zaakceptowany, natomiast podobny plik przedstawiony "osobiście" przez inną osobę z tego samego wydziału został odrzucony..!)

nowe ustawodawstwo ewoluuje! ...i pewne rzeczy się zmienią...
na przykład toalety suche zostaną (wreszcie) uwzględnione w nowym dekrecie dotyczącym ANC, który zostanie wkrótce wydany....

i bez „ścieków” (czyli wody z WC!!, i szarej wody czyli „tłustej i mydlanej” wody kuchennej i łazienkowej…) oczyszczanie jest bardzo uproszczone, dlatego istnieje możliwość „negocjowania” zezwolenia lub zwolnienia dla „alternatywy” uzdatnianie tej szarej wody.... (na przykład przez zasadzone filtry..)

nie zapomnij o kompostowniku, którego nie można zaniedbać, ponieważ jest to miejsce docelowe „przetwarzania” i przechowywania TLB…!!
aby „dobrze się zaprezentować” również po to, aby uspokoić, jeśli DDASS lub ratusz się martwią…

ewentualnie skontaktuj się z „Eau Vivante”...

powodzenia!
Cordialement
: Wink:
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Higiena ekologicznego domku




przez bham » 24/10/07, 10:35

chazel napisała: Poszukuję osób posiadających wiedzę na temat sanitacji ekologicznej. dziękuję za udostępnienie ich

Cześć, chazelle.
Widziałem 2/3 raportów dotyczących sanitacji zakładów (w tym jeden dotyczący filtracji wody w kąpieliskach), ale już nie wiem gdzie. Wyszukaj za pomocą słowa „fitoczyszczenie”.

Znalazłem to:
http://www.passerelleco.info/rubrique.p ... rubrique=4
et
http://eauvivante31.free.fr/phytoepuration.html
et
http://www.habitat-ecologique.org/phyto.php

Czy to pasuje do tego, czego szukasz?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 24/10/07, 11:48

Nie mogę wystarczająco polecić przeczytania książki „Mały kącik do odciążenia planety” C.Elaina.
Obejmuje wszystkie te tematy (suche toalety, urządzenia sanitarne) w istotny sposób i jest wart 10 euro.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Chazelle
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 30/09/07, 19:31




przez Chazelle » 24/10/07, 19:34

Dziękuję za wszystkie te informacje.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/10/07, 09:02

0 x
Tarzan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/09/07, 15:06
Lokalizacja: Balma (31)




przez Tarzan » 20/11/07, 16:30

Znam firmę SMVE: www.smve.fr którzy robią mikrooczyszczalnię, a potem filtr obsadzony trzciną, jeśli założysz na wylocie filtr UV to myślę, że będziesz miał wodę całkiem blisko wody do pływania (taką ma w domu mój szwagier i założył wybudować zbiornik o powierzchni 3m² do podlewania ogrodu). Kupił u nich także system odzyskiwania wody deszczowej do toalet, pralki i podlewania.
0 x
Chazelle
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 30/09/07, 19:31




przez Chazelle » 24/11/07, 13:13

Dziękuję za informację
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161