AL-KO hw3000 klasyczny wzmacniacz

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
gali2b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/05/14, 17:23

AL-KO hw3000 klasyczny wzmacniacz




przez gali2b » 12/05/14, 17:34

Cześć wszystkim. Nowość, nazywam się Patrice, mam 45 lat i jestem urzędnikiem państwowym. 3 miesiące temu kupiłem pompę wspomagającą AL-KO (Niemcy) model hw3000 classic. 2 dni temu zdałem sobie sprawę, że mam wyciek wody na złączu pcv, że filtr na głowicy wzmacniacza był prawie pusty i że wzmacniacz emitował niski, ale ciągły dźwięk. Zaznaczam, że jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Naprawiłem wszystko, rura idąca do zbiornika jest pełna, filtr też; jak i pompa....ale tu dalej nie startuje. w instrukcji jest napisane że odkręciła się nakrętka silnika ale nie widzę gdzie iw obawie przed gwarancją niczego nie dotykam.

Zaznaczam też, że ten booster cały czas jest podłączony (to jest model o który mi chodziło) i że jak tylko ciśnienie spadnie to normalnie wyzwala się wyświetlanie tych 2 barów ciśnienia (ustawienie fabryczne)...


Co robić? Czekałem 1 cały dzień na wypadek gdyby w silniku był płyn i żeby było zimno.....

dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/05/14, 17:51

Dobrze, przeczytaj instrukcję.

http://100.al-ko.com/media/uploads/112845_M.pdf (od str. 26)

Ważne punkty: obudowa pompy musi być napełniona, a różnica wysokości między obudową pompy a poziomem wody w zbiorniku musi być mniejsza niż 4 metry.

W praktyce, dopóki nie masz wody w korpusie pompy, nie musisz mieć nadziei, że będzie ssać. Nie może być również żadnych nieszczelności w rurze wlotowej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
gali2b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/05/14, 17:23




przez gali2b » 14/05/14, 21:32

Dobry wieczór wszystkim. To wszystko, rozwiązałem problem. Słynna śruba silnika znajduje się z tyłu pompy za plastikową osłoną. znajduje się otwór na wkrętak, który umożliwił odblokowanie silnika. Założyłem z powrotem "białą rzecz" na wszystkie gwinty i nie mam już wycieków...od 2 dni wszystko znowu działa normalnie, uff... :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/05/14, 22:56

Tym lepiej.

Wciąż dziwi mnie istnienie tej śrubki i fakt, że nie jest ona lepiej opisywana.

Wreszcie masz wodę bez pęknięć, to najważniejsze. Śledź nas dalej :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 44