Filtry Brita

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Philflam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 09/03/04, 11:56

Filtry Brita




przez Philflam » 05/09/04, 15:08

Co sądzisz o tym systemie filtrowania wody? Roll:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 07/09/04, 22:31

Produkt nie jest zły, choć trochę drogi.

Ale możemy się zastanawiać, dlaczego musimy filtrować wodę z kranu, aby się nią cieszyć.

We Francji są tylko całe naboje z jednorazową plastikową obudową. Dlaczego nie zmienić kryształów?
0 x
Philflam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 09/03/04, 11:56




przez Philflam » 10/09/04, 16:40

Dziękuję CHristine, widzę, że temat znów rozpętał tłumy <_ :(

Nie wiem, czy można powiedzieć, że ten system jest drogi. W porównaniu z wodą butelkowaną nie ma obrazu! I szczerze mówiąc, smak wody filtrowanej britą bardzo różni się od wody z kranu.

Tutaj, w Belgii, oba wkłady są sprzedawane po 10 euro i 50 euro, a na opakowaniu wyraźnie wskazano, że wkład przeznaczony jest do recyklingu. Teraz, jak już oddam go w ręce sprzedawcy, kto wie, co się z nim stanie... Ale cóż, nic to nie kosztuje, a jeśli nie pomoże, to przynajmniej będziesz miał satysfakcję, że zrobiłeś dobry gest...

Myślę, że byłoby ciekawie dowiedzieć się, jak działa ten system...
0 x
Philflam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 09/03/04, 11:56




przez Philflam » 17/10/04, 09:35

Słyszałem (podobno z wiarygodnego źródła), że filtry BRITA są szkodliwe dla zdrowia.

Nie jestem w stanie zweryfikować tej informacji. Możesz mi pomóc ?
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 05/04/06, 10:05

Używam filtrów Brita ze względu na ekonomiczność.

Uważam również, że ten filtr ma korzyści dla środowiska.

Nawet jeśli woda z kranu jest dla organizmu trudna do zniesienia, ten filtr przywraca wszystko na swoje miejsce.

Kupuję filtry, które ważą kilka gramów i mają zdolność filtrowania 1200 litrów wody pitnej. Oznacza to, że nie kupuje się tej wody w supermarkecie. woda, która czasem musi przebyć kilkaset kilometrów, żeby trafić do mojej lodówki.
Połączenie zostaje szybko nawiązane. Filtr jest wart 1200 kg, którego nie można przewieźć ciężarówką, nie wspominając o korkach i energii potrzebnej do recyklingu butelek.

Dla mnie ten produkt należy do kategorii kyot'home
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/04/06, 10:16

bebeours napisał:woda z kranu jest dla organizmu trudna do zniesienia, ten filtr przywraca wszystko na swoje miejsce.


Źle!
Cała woda rozprowadzana z francuskiego kranu jest DO PICIA i nie ma ŻADNEGO zagrożenia (przynajmniej na krótką metę, na dłuższą metę to inna historia) dla organizmu...

Wówczas porównywanie uzyskanej wody do wody źródlanej czy mineralnej nie jest rozsądne, gdyż właściwości tych wód nie mają nic podobnego (no może poza brakiem „smaku”). Ten marketingowy argument jest zupełnie bezwartościowy... W takim razie (tzw.) ludzie przyjazni środowisku, którzy piją wyłącznie wodę butelkowaną, nie są dla mnie eko...

Wreszcie, z ekonomicznego punktu widzenia, nie jestem pewien, czy ta technologia jest rozsądna, jeśli dokonamy dokładnego (ekologicznego i ekonomicznego) obliczenia kosztów tej techniki w odniesieniu nie tylko do jakości uzyskiwanej wody, ale także w odniesieniu do innych technik (system osmozy )...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/04/06, 10:21

Philflam napisał: Słyszałem (podobno z wiarygodnego źródła), że filtry BRITA są szkodliwe dla zdrowia.

Nie jestem w stanie zweryfikować tej informacji. Możesz mi pomóc ?


Rzeczywiście, w przypadku długotrwałego nieużywania istnieje znaczne ryzyko rozwoju bakterii we wkładach... czy o tym słyszałeś?
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 05/04/06, 10:49

Econology napisał:Rzeczywiście, w przypadku długotrwałego nieużywania istnieje znaczne ryzyko rozwoju bakterii we wkładach... czy o tym słyszałeś?


Tak, jasne jest, że jest to woda stojąca, ale w takich warunkach wiele rzeczy stanowi zagrożenie dla zdrowia.
W przeciwnym razie uważam, że nadal lepiej jest pić wodę filtrowaną niż wodę, która nie jest.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/04/06, 10:58

bebeours napisał:W przeciwnym razie uważam, że nadal lepiej jest pić wodę filtrowaną niż wodę, która nie jest.


Dla zdrowia tak, to na pewno! Dla Twojego portfela i planety jest to mniej istotne… a ponieważ definicja ekonologii uwzględnia te 2 aspekty, nie jestem pewien, czy te filtry są ekonologiczne…

Dla rodziny składającej się z więcej niż 4 osób, moim zdaniem urządzenie do odwróconej osmozy za 300 i 50 euro co 6 miesięcy jest znacznie droższe... Oczywiście najlepiej jest mieszkać w regionie, w którym woda w kranie jest „dobra” ( Uciekaj z Bretanii : Mrgreen: ) w ten sposób pytanie już w ogóle nie pojawia się...
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 05/04/06, 11:00

W jaki sposób wkład filtra BRITA chroni filtr przed bakteriami?
Srebro od dawna znane jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, a węgiel aktywny zastosowany we wkładzie filtrującym BRITA został poddany specjalnej obróbce srebrem („obróbce bakteriostatycznej”), która powoduje, że rozwój bakterii we wkładzie filtrującym jest ograniczony w całym procesie. okres użytkowania. Dopóki woda w karafce pozostaje w kontakcie z wkładem filtrującym, wkład pozostaje higienicznie bezpieczny! Jeżeli wkład filtra nie będzie używany przez 48 godzin, zaleca się wymianę wody w karafce.

Oto tekst, który znalazłem na stronie Brita.
Potem przestaję mówić o ryzyku dla zdrowia.

Z drugiej strony, jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć, co sądzą o cytowanym tu pomyśle dotyczącym butelek w supermarketach.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134