Żądanie pomocy: ściemniacz słoneczny do silnika asynchronicznego?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Habib
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 11/11/15, 10:11

Żądanie pomocy: ściemniacz słoneczny do silnika asynchronicznego?




przez Habib » 14/03/16, 17:04

Witam,


Mam silnik asynchroniczny 10 CV (7.5 kW), pompę odśrodkową 5cv i chciałem kupić wariator i panele słoneczne, aby włączyć tę pompę
moje pytanie, czy można użyć ściemniacza 5 KM i 36 paneli słonecznych (250 W), aby obrócić silnik 10 KM z małą prędkością przy prędkości nominalnej? Jeśli to możliwe, czy istnieje związek z poznaniem nowej prędkości?
dziękuję również za danie mi odpowiedniej motywacji do tego rozwiązania.

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: prośba o pomoc: ściemniacz słoneczny




przez Macro » 14/03/16, 17:27

Dzięki napędowi trójfazowemu możesz co najwyżej obniżyć zużycie energii przez pompę o 20% (i znowu nie jestem pewien), obniżając jej częstotliwość do 30 Hz. Prostym sposobem na zmniejszenie zużycia pompy odśrodkowej jest ograniczyć jego dostawę. Ale dla informacji używam pomp na co dzień z silnikami o mocy 55 kW, gdy są w pełnym przepływie (250 m3 / h), zużywają około 125 A przy 30 m3 / h nadal zużywają 70 ... Rozpoczynając od ... Uzyskuje 300 ... Najlepsze jest to: albo zmierzysz instalację solarną przy swojej pompie ... najtańszym będzie znalezienie bardziej ekonomicznej pompy ... Aby uzyskać informacje na temat wariatora dla pompy trójfazowej o mocy 4000 CV kosztuje około XNUMX € ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 158