Selektywne sortowanie: ewolucja masy odpadów z 2004

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Selektywne sortowanie: ewolucja masy odpadów z 2004




przez Christophe » 15/12/08, 11:53

Śledzenie tego tematu https://www.econologie.com/forums/tri-select ... t6547.html a pomiary i ankiety przeprowadzane przez A2E od 2004 roku były w stanie narysować kilka bardzo interesujących krzywych dotyczących odpadów z gospodarstw domowych. A2E popraw mnie, jeśli powiem głupotę.

A) Są to miesięczne zestawienia masy odpadów sklasyfikowanych według rodzaju odpadów zgodnie z tą klasyfikacją:

- Tworzywa sztuczne
- Kartonowe gazety
- okulary
- metale
- kompost
- WEEE
- Domowe spalanie
- Reklama
- Inne odpady

B) Dotyczy to średnio rodziny 3 dorosłych.

C) Ankiety przeprowadzone między październikiem 2004 r. A październikiem 2008 r., Tj. Przez 4 pełne lata.

Dla każdej krzywej narysowałem liniową (= prawą) krzywą korelacji. Współczynnik przed x daje wzrost (jeśli współczynnik dodatni) lub spadek (jeśli współczynnik ujemny) na miesiąc objętości odpadów. Przykład plastiku (różowy) mamy cefkę. 0.06 Oznacza to, że w latach 2004–2008 średnio było dodatkowe 60 gramów odpadów z tworzyw sztucznych miesięcznie.

Lub wzrost o 60 * 12 * 4 = 2.8 kg / miesiąc w ciągu 4 lat ...

D) Palenisko A2E jest jednak szczególnie czyste, ponieważ średnia ilość odpadów na osobę francuską wynosi 360 kg / rok. Głównym celem A2E jest 530 kg rocznie przez 4 lata lub 530/3 = 177 kg / mieszkańca. Rok o 51% mniej niż średnia krajowa, w tym kompostowanie!

E) Szczyt WEEE w lipcu 2008 r. Odpowiada zmianie: 1 pralki + 1 telewizora + 1 monitora komputerowego (czy wybrałbyś błyskawicę A2E?)

Chodźmy!

I) wielkość rocznie:

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/12/08, 12:14

A oto krzywe ewolucji, odpady po odpadach, z tym samym kodem kolorystycznym, co na poprzednim schemacie.

II) Odpady z tworzyw sztucznych

Obraz

Wzrost o 60 gramów na miesiąc, tj. +2.8 kg / miesiąc przez 4 lata.

III) Artykuły i gazety

Obraz

Wzrost o 30 gramów na miesiąc, tj. +1.4 kg / miesiąc przez 4 lata.
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 12 / 08, 12: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/12/08, 12:20

IV) Szkło

Obraz

Wzrost o 10 gramów na miesiąc, tj. +0.48 kg / miesiąc przez 4 lata.

V) Metale

Obraz

Redukcja 50 gramów miesięcznie lub - 2.4 kg / miesiąc przez 4 lata.
Prawdopodobnie dla „dobra” tworzyw sztucznych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/12/08, 12:36

VI) Odpady kompostowalne (i kompostowane)

Obraz

Redukcja 20 gramów miesięcznie lub - 0,96 kg / miesiąc przez 4 lata.

Spadek wskazuje:
a) mniej marnowania żywności?
b) mniej osób w domu, więc sztućce podawane?

VII) WEEE (sprzęt, odpady elektryczne i elektroniczne)

Obraz

Dla tej krzywej nie narysowałem krzywej trendu, ponieważ nie jest ona bardzo znacząca, biorąc pod uwagę kilka punktów pomiarowych i szczyt w lipcu 2008 r. Odpowiadający zmianie: z pralki, z telewizora i monitor komputera.

„Najmniejsze” roczne szczyty oznaczają koniec roku każdego roku, więc myślę, że są to „prezenty świąteczne”, które zastąpiły stary sprzęt?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/12/08, 13:09

VIII) „spalanie w domu” (A2E wyjaśni bardziej szczegółowo, co to jest)

Obraz

IX) Reklamy

Obraz

Reklama to największy wzrost, 90 gramów więcej miesięcznie w ciągu 4 lat! Przez te 4 lata otrzymujemy zatem 4.32 kg więcej miesięcznie !!

Jest to typowe dla dzisiejszego społeczeństwa nadmiernie konsumpcyjnego.

Ciekawie byłoby zobaczyć ewolucję tego kryzysu. A2E kontynuuje STP do odczytu! :)

Ostatnia kategoria „inne odpady” nie jest na tyle znacząca, aby narysować krzywą.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/12/08, 14:05

A oto 2 ostatnie krzywe ewolucji całkowitej ilości odpadów (niezbyt w dobrym kierunku pomimo tak zwanego „wysiłku społeczeństwa na rzecz ograniczenia ilości odpadów”).

Obraz

Szczyt WEEE w lipcu 2008 r. Nieco wprowadza ten trend w błąd, więc usunąłem go, aby wyznaczyć średnią wartość:

Obraz

Niektóre analizy:

a) Bez zaskoczenia przez większość miesięcy crades znajdują się pod koniec roku: listopada i grudnia. Ze szczytem jeszcze w listopadzie. Powody? Nadmierna reklama, prezenty, posiłki ... Z drugiej strony, gdybym się tego spodziewał, nie sądziłem, że podwoi to miesięczną ilość odpadów, z 35 kg / miesiąc idziemy do 70 kg / miesiąc.

I odwrotnie, styczeń jest „najczystszy”, tym lepiej, że pozostawia trochę wytchnienia śmieciarzom ... i planecie po euforii końca roku ...

b) Tendencja marnotrawstwa „wyraźnie” rośnie, a nacisk A2E jest wyraźnie PONIŻEJ średniej krajowej. Mimo to podejmuje „wysiłki” (cóż, to, co większość ludzi nazywa wysiłkiem, ja nazywam to zdrowym rozsądkiem).

Powód? Wzrost, nadmierna konsumpcja, hipermaketing ...

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak obecny „tak zwany” kryzys wpłynie na wielkość odpadów… jeśli się nie zmniejszy, to NIE będzie kryzysu…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/12/08, 14:36

I ostatni na drodze:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/12/08, 19:08

Dobra robota Christophe i dziękuję A2E za ankiety!

Zauważamy, że pomimo wysiłków, które my, jednostki, możemy utrudnić, trudno jest zaobserwować, jak zmniejsza się ilość naszych odpadów.
Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie „nieuzasadnionych” odpadów tym, którzy je wytwarzają ...

Teraz okaże się wykonalność tego pomysłu !!!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 15/12/08, 21:03

Gregconstruct napisał:Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie „nieuzasadnionych” odpadów tym, którzy je wytwarzają ...
Teraz okaże się wykonalność tego pomysłu !!!

: Idea: Łatwy Greg:
W zeszłym roku odebrałem koperty "opłata pocztowa opłacona przez odbiorcę. (Oferta kredytowa, vpc, czasopisma ...)
Pewnego zgniłego popołudnia otworzyłem dzieciom „stare papierowe” pudełko z instrukcją „muszą być konsekwentne”.
Nie mówię szefowi bankiera, kiedy zobaczył, religijnie pocięte przez moją córkę 3 barbie + wiązkę akcesoriów ze wzmianką: czy zgodziłbyś się dać mi mały kredyt w wysokości 544.89 €? To za to kupić! : Chichot:
Nie trzeba dodawać, że wszystkie przesyłki miały ponad 50 gramów, więc oczywiście płacą dodatkową opłatę : Chichot: : Chichot:

Dobra robota Christophe
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/12/08, 21:12

Świetny twój pomysł swift2540

Właśnie znalazłem zajęcie dla moich małych kuzynów podczas świąt Bożego NarodzeniaObraz
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 77