Zielone złoto w starych oponach

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

Zielone złoto w starych oponach




przez RolCopter » 13/03/08, 21:32

dobry wieczór

Zielone złoto w starych oponach

Autor: Philippe Doucet z Figaro.fr



W obliczu wielkiego francuskiego bazaru bioetanolu Stany Zjednoczone oferują produkcję ze starych opon!

Piorun w Landerneau alternatywnych energii. Coskata, amerykański start-up, oferuje produkcję bioetanolu za 0,20 € za litr ... ze starych opon lub innych odpadów miejskich i przemysłowych! Stanowiłoby to, według Billa Coe, jego prezydenta „około połowę kosztów produkcji benzyny w Stanach Zjednoczonych”. Jego sekretem wydaje się być dobre opanowanie biofermentacji, drugiego etapu, po zgazowaniu, w procesie produkcji zielonego paliwa.


http://www.lefigaro.fr/automobile/2008/ ... -pneus.php
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry
Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/03/08, 22:50

Chciałbym wytwarzać syntetyczne paliwo z opon, ale nazywam to BIOFUELczysta i prosta escrologia wobec konsumenta !!

Paliwo syntetyczne jest ok ... ale proszę przestań wszędzie umieszczać BIO ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 13/03/08, 23:23

Semantycznie, jeśli zachodzi fermentacja, jest ona biologiczna.

Jak wszystko, co bezpośrednio lub pośrednio dotyczy żywych komórek.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/03/08, 23:39

Semantycznie ropa naftowa pochodzi z rozkładających się żywych organizmów, więc jest również biopaliwem ... możemy tak daleko posunąć ...
0 x
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/01/08, 20:20




przez FRANCK (49) » 13/03/08, 23:53

mówił o tym dzisiaj wieczorem o godz. 20:XNUMX: wytwarzanie oleju ze zużytych opon.

z tego, czego się nauczyłem: strzępienie opon, a następnie przekazanie ich do kuchenki mikrofalowej, otrzymanie gazu, który skroplony staje się benzyną, zbierają również gaz i węgiel, który będzie wykorzystywany do drukowania.

to nie organiczne, to recykling. tak naprawdę myślę, że to zgazowanie. paliwo syntetyczne, podobnie jak Niemcy podczas wojny ze zgazowaniem węgla.
0 x
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/01/08, 20:20




przez FRANCK (49) » 14/03/08, 00:02

link, który właśnie znalazłem.
http://videos.tf1.fr/video/emissions/0, ... -20h-.html

zaraz po małym pubie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 14/03/08, 07:32

Dokładnie chodzi mi o to, że łączenie „organicznego” z „ekologicznym” nie ma sensu.

Podobnie jak łączenie „substancji chemicznej” z „zanieczyszczeniem”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/03/08, 08:48

Franck 49: opisany proces nie wydaje się taki sam

powiedzmy, brawo dla bakterii: gumowe opony nie są zbyt dobre.

pomysł jest dobry, ale musisz spojrzeć z perspektywy: co zużywa samochód w swoim życiu od 5 do 10 kompletów opon? czyli od 60 do 400 kilogramów materiału podstawowego. Moim zdaniem jest to eleganckie rozwiązanie problemów starych opon, ale jeszcze nie problemów CO2
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/03/08, 09:06

Arthur_64 napisał:Dokładnie chodzi mi o to, że łączenie „organicznego” z „ekologicznym” nie ma sensu.


Toutafe i na odwrót też jest prawdą ... ale BIO i ECO są w tej chwili w modzie marketingowej.
Cóż, nie wiem, czy widziałeś moje zdanie na temat samochodów, bo inaczej tam jest: https://www.econologie.com/forums/moratoire- ... t4760.html

Arthur_64 napisał:Podobnie jak łączenie „substancji chemicznej” z „zanieczyszczeniem”.


Dokładnie zresztą życie, więc bio to chemia! :)

W przeciwnym razie myślę, że nie ma absolutnie nic nowego na zasadzie recyklingu: tak długo, jak jest węgiel, możemy z niego wytwarzać paliwo syntetyczne. Jak powiedziałeś: robimy to od dziesięcioleci.

Zasadnicze pytanie (kiepska gra słów) brzmi: jaki jest ogólny bilans energii i środowiska?

Na poziomie recyklingu inne wypełniacze ryzykują, że wyciągną usta ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/03/08, 09:33

Słoń napisał:Moim zdaniem jest to eleganckie rozwiązanie problemów starych opon, ale jeszcze nie problemów CO2


Na poziomie CO2 jest to nawet gorsze niż nic, ponieważ opony były „sekwestrowane” CO2 w ropie naftowej… dokładnie tak, jak tworzywa sztuczne.

Ale jak powiedziałem wczoraj: nie możemy ograniczać się do CO2, jest to zbyt łatwe i ograniczające ...
https://www.econologie.com/forums/le-dossier ... t4996.html
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95