Odzysk: lodówka przekształcona w pompę ciepła?

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
patrice1964
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/01/08, 11:27

Odzysk: lodówka przekształcona w pompę ciepła?




przez patrice1964 » 09/01/08, 11:41

Witam,
Wymieniam lodówkę na nowy model, za starą jest odsprzedaż...bofff...punkt odbioru lub pomysł na majsterkowanie na to, co pozostaje pompą ciepła o skromnej mocy.
Krótko mówiąc szukam pomysłu na majsterkowanie, hobby dla tego starego, ale wciąż funkcjonalnego materiału.

Dzięki za pomysły i sugestie.

Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim, Patryk
0 x
Patrice
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/01/08, 11:58

Mmmm, pomysł może wydawać się interesujący technologicznie, ale adaptacja jest cholernie trudna i nie wiem, czy technicznie jest to wykonalne.

Pitmix, jeśli zobaczysz ten komunikat, jaki jest COP gorącej strony lodówki?
(moje zajęcia są za daleko!)

Przenoszę temat do "Recykling bezpośredni"
0 x
Avatar de l'utilisateur
Willaupuis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 02/08/05, 22:03
Lokalizacja: Region Tournai




przez Willaupuis » 09/01/08, 19:16

Cześć Patryk,,,

w mieście peruwelz niedaleko mojego domu jest firma, której adres internetowy to:
http://www.eurosolarenergie.net/index.p ... &Itemid=33


buduje to, co nazywa panelami termodynamicznymi, poszedłem zobaczyć się z nimi w grudniu w sprawie fotowoltaiki i nie mogłem oprzeć się pokusie przedstawiciela, aby pokazać mi swój system, w rzeczywistości wysyła gaz do dekompresji w postaci gazowej około - 10°C w parowniku na zewnątrz budynku (jest to czarna metalowa płyta, w której uformowano lub uformowano około 35 m rury, jeśli dobrze pamiętam) lub jest ogrzewany przez otaczające powietrze na zewnątrz plus słońce, jeśli jest trochę, wtedy kompresuje go i odzyskuje kalorie, według nich jest to wydajniejszy system bo nie potrzebuje słońca, ale bez słońca i przy ujemnej temperaturze poniżej -5° wydajność jest bardzo niska do prawie zera, oczywiście jest zużycie energii elektrycznej przez sprężarkę, ale nie mam danych, aby nie zagłębiać się w pytanie. (system, który nie korzysta z premii za słoneczne podgrzewacze wody)

ale powiedzmy, że z materiału, z którego zrobiłeś swoją lodówkę, który odzyskałeś, mógłbyś zbudować ten sam pomysł, jak sądzę...

Jeśli masz konkretne pytania, mogę je dla ciebie zobaczyć.
0 x
jeśli wszyscy zgadzają się, że ludzie myśleli,
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 10/01/08, 07:01

Halo

Zasada opisana na tej stronie dotyczy pompy ciepła powietrze-woda połączonej z powierzchnią podobną do termicznego panelu słonecznego, ale bez izolacji w celu prawidłowej wymiany ciepła w przypadku, gdy temperatura powietrza jest bardziej interesująca

Kiedy zrealizować tę samą zasadę w samokonstrukcji, jest to coś innego
Po pierwsze, w starych lodówkach używany gaz nie jest neutralny (freon), więc nie ma mowy o rozwarciu obwodu :zmarszczyć brwi:
Po drugie, temperatura robocza sprężarki i gazu nie jest taka sama w przypadku lodówki i pompy ciepła, stąd ryzyko przedwczesnego zniszczenia. :płakać:

Zawsze możesz wykonać test, umieszczając wiadro z letnią wodą w komorze chłodziarki, powiedzmy 20°C i mierząc jej chłodzenie zgodnie ze zużytą energią elektryczną, da to wyobrażenie o wydajności

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 10/01/08, 07:25

W każdym razie koncepcja jest ciekawa, nie wiedziałem, że istnieje w gotowym rozwiązaniu

Dziękuję za ten link Willaupiuis, czy masz identyfikator ceny ich systemu?

Przede wszystkim nie mów ani słowa Christophe'owi, on nie lubi pomp ciepła : Mrgreen:

PS: Willaupuis, gdzie jesteś ze swoją turbiną wiatrową?

A+
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/01/08, 10:03

dla elektrycznych pomp ciepła:

w życiu nie chodzi tylko o sprężarki elektryczne, są też mechaniczne!

pierwsze lodówki, sprężarki powietrza… mogą być obsługiwane ruchem mechanicznym (wiatrowym, hydraulicznym,…).

Mam tu na myśli w szczególności sprężarki klimatyzacji samochodowej! :D

wtedy trzeba zobaczyć dostępną moc...
0 x
patrice1964
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/01/08, 11:27




przez patrice1964 » 10/01/08, 11:33

Witam,
Nie logowałem się od wczoraj... dziękuję wszystkim za pomysły/odpowiedzi. Zapewniam cię, dla mnie to bardziej szukanie pomysłu na majsterkowanie i daleko mi do otwierania obwodu, który uniemożliwiłby jego działanie, nie wspominając już o problemach z zanieczyszczeniami związanymi z gazem!
Rozumiem zasadę działania termopanelu, rzeczywiście jest to pompa ciepła, która oprócz pobierania kilku dżuli z otaczającego powietrza, korzysta z nadwyżki dostępnej dzięki promieniowaniu w słoneczne dni, możemy powiedzieć, że jest to ciepło z paneli słonecznych lub wydobycie ciepła jest wspomagane przez pompę ciepła. Dobrze kopać, ale co prawda trzeba sprawdzić zgodność temperatur cyklu z dopuszczalnymi dla płynu chłodniczego.

Dziękuję wszystkim, Patryku
0 x
Patrice
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/01/08, 12:09

witam, do obwodu sprężarki samochodowej, jeśli nie ma ryzyka zamarznięcia, można nawet użyć wody...
cały obwód da się naprawić w aucie, jest chłodnica, wentylator, regulator itp...
pozostaje faktem, że trzeba dostarczyć dużo mocy do sprężarki samochodowej, aby ją obsługiwać, nawet z silnikiem elektrycznym...
płyn niezamarzający, jeśli istnieje ryzyko zamarznięcia, płyn przenoszący ciepło typu solarny podgrzewacz wody
0 x
Avatar de l'utilisateur
Willaupuis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 02/08/05, 22:03
Lokalizacja: Region Tournai




przez Willaupuis » 10/01/08, 17:28

Pętla napisał:W każdym razie koncepcja jest ciekawa, nie wiedziałem, że istnieje w gotowym rozwiązaniu

Dziękuję za ten link Willaupiuis, czy masz identyfikator ceny ich systemu?

Przede wszystkim nie mów ani słowa Christophe'owi, on nie lubi pomp ciepła : Mrgreen:

PS: Willaupuis, gdzie jesteś ze swoją turbiną wiatrową?

A+


za taką cenę myślę że za kompletną instalację z bojlerem 150 litrów to musi być jeśli dobrze pamiętam w 3000 euro ale muszę sprawdzić i na razie bez premii,

ps: dla mojej turbiny wiatrowej się obraca : Chichot: ale nadal nie otrzymałem inwertera więc na chwilę robi ciepłą wodę i podłączyłem go do zmodyfikowanego konwektora ale nie mogę na razie zmierzyć produkowanej kw, to już niedługo (mam nadzieję) zajrzyj na mojego bloga
0 x
jeśli wszyscy zgadzają się, że ludzie myśleli,
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 11/01/08, 07:01

Halo

Dzięki za informację

Niefortunne w systemie jest to, że gaz krąży w panelach wymiennika
Preferowane jest, aby gaz pozostał w urządzeniu i zawierał on dwa wewnętrzne wymienniki płynu grzewczego: jeden do obiegu wody pochodzącej ze źródła ciepła (tutaj są to panele) i jeden do wody gorącej wytwarzanej

Inne zalety: niezawodność, obwód gazowy nigdy nie jest otwarty, obwód czujnika można dobrać według własnego uznania, zobaczyć różne źródła (słoneczne, studniowe, geotermalne, aerotermalne, buforowe itp.) i wybrać najkorzystniejsze w zależności od temperatury i/lub słonecznego dnia, używając zaworów

A+
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 56