Mój rok selektywnego sortowania na zdjęciu: samochód się przepełnia !!

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Mój rok selektywnego sortowania na zdjęciu: samochód się przepełnia !!




przez Christophe » 05/07/15, 16:53

Oto około 1 rok mojego selektywnego sortowania… tylko dla mnie… i mini Christophe, kiedy tam jest…

Cóż, tak, wiem, że mogłem tam pojechać wcześniej, ale chciałem zobaczyć, co rok marnotrawstwa dał w objętości… teraz już wiem lol

Cóż, jest ok, samochód nie jest przepełniony, ale jest pełny!

Obraz

Obraz

Obraz

Małe uwagi:

a) wysyła się tu wiele szklanych butelek, co znacznie zmniejsza ilość traconego szkła

b) Nie otrzymuję już czasopism ani reklam = mniej papieru

c) Zimą spalam dużo pudeł

d) Część pudełek jest profesjonalna (sklep ekologiczny)

e) Unikam picia napojów gazowanych i wody butelkowanej... ale piję dużo soków owocowych (pomarańczowego, multiwitaminowego, nektarowego...)

ps: do zobaczenia za rok :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/07/15, 17:00

Moja żona zawsze mówi, że sortowanie jest świetne, gdy masz drugi dom do przechowywania.

A teraz wyprostujmy sprawę… mieszkasz w środku buszu!

w Charleroi co miesiąc mamy selektywną zbiórkę:

4 różne ciężarówki:
- Odpady z gospodarstw domowych
- Niebieskie torby PMC (w rzeczywistości 2 na miesiąc)
- okulary
- papier + karton (zawsze na końcu bo wielu wkłada okulary do kartonika)

a skoro jesteśmy w mieście to i tak trzeba kilka razy w roku jeździć do parku kontenerowego po odpady zielone, więc korzystam z okazji i zabieram rzeczy wielkogabarytowe, stare metale, stary sprzęt elektryczny, stare ubrania, opakowania styropianowe (nic do zrobienia, jeszcze nie całkiem z tego wyszliśmy)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 05/07/15, 18:17

Uh uspokajam cię słoniu: nadal mamy regularną zbiórkę odpadów z gospodarstw domowych eh ... pomimo patyków lol

Co do reszty, to park kontenerowy...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 05/07/15, 18:29

Słoń napisał:opakowania styropianowe (nie ma co robić, jeszcze nam się nie skończyło)


Ach, to pewne, że nie jest wygrana!

W związku z tym właśnie (ponownie) dokonałem miłego odkrycia: https://www.econologie.com/forums/epson-cart ... 14127.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/07/15, 08:11

Podejrzewałem, że prowadzisz zbiórkę odpadów domowych. Ale wyprzedzamy wiele innych miast, zwłaszcza Brukselę. Cocoricooooo! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6527
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 06/07/15, 08:24

U nas każdy odbiór domowego kosza na śmieci kosztuje 7 €. Więc bardzo na to zwracam uwagę. Żółty worek do recyklingu jest bezpłatny i usuwany raz w tygodniu, więc jest bardzo zużyty. Zwykle zawiera wszystkie plastikowe opakowania. Fabrykę tektury mam blisko domu, więc cały karton i papier można tam znaleźć (nawiasem mówiąc, jest to na trasie mojej pracy) kolejny duży kosz na śmieci mieści wszystkie puszki i wszystkie metalowe pozostałości ( części samochodowe .. ..) które sprzedaję na złom 150-100 razy w roku (średnio zbieram za XNUMX€ rocznie zbierając wszystko co się da i co przyniosą mi sąsiedzi) mam kompostownik który odbiera wszystkie odpady roślinne i stacja filtracyjna w której lądują oleje ze smażenia...oczywiście kieliszki wrzucane są do kontenera który jest XNUMXm od mojego domu...ale jak postawię destylarnię w plastikach to już niewiele zobaczą...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/07/15, 08:58

Makro powiedział:

ale dzień, w którym założyłem swoją destylarnię w plastikach


powiedziałeś za dużo lub za mało! (Chyba, że ​​przegapiłem jakiś odcinek :D )
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6527
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 06/07/15, 10:12

0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Mój rok selektywnego sortowania na zdjęciu: auto się przelewa!!




przez moinsdewatt » 21/06/16, 19:56

KINO. Przechowuje cztery lata odpadów i oto wynik

Spójrz tutaj : http://tempsreel.nouvelobs.com/galeries ... ultat.html

Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Mój rok selektywnego sortowania na zdjęciu: auto się przelewa!!




przez Christophe » 22/06/16, 01:05

Ile piskląt jest w domu???? ^^
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100