WEEE: raport Toxic-Tech i ranking firm

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
kryxx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 14/11/07, 08:47

WEEE: raport Toxic-Tech i ranking firm




przez kryxx » 29/11/07, 10:03

bonjour,
śledzić post https://www.econologie.com/forums/greenpeace ... t3796.html z myenvironment, greenpeace opublikował swój szósty raport dotyczący „bardziej ekologicznego” przemysłu elektronicznego.

Do tej pory konsole do gier i telewizory nie były częścią rankingu. Ale kiedy wiesz, że jedne z nich przeżywają rozkwit, a z drugiej plazmę i LCD, byłoby nie na miejscu, gdybyś ich nie uwzględnił. Widzimy więc napływ „nowych firm” i to jakie firmy! Można się nawet zastanawiać, dlaczego nie uwzględnić ich wcześniej. Wspomnijmy o Nintendo, Microsoft, Philips i Sharp.

Ta nowa polityka rankingowa nie mogła przyjść w gorszym momencie dla Nintendo. Za swój wpis japońska firma otrzymuje 0, 0, jakiego nie przyznano od czasu powstania tego przewodnika!!! O ile do tej pory oceny przyznawane były na podstawie tego, co firmy wyciekły, tym razem i pomimo oporu Nintendo, zdaniem Izy Kruszewskiej z greenpeace, wydaje się, że testy są prowadzone. A Nokia, która niegdyś była wielkim zwycięzcą w raporcie, spadła na 9. miejsce.

Jednak słuszna uwaga iz pewnością ROhS nie jest mu obca, ogólny trend jest raczej pozytywny. Ale czas ucieka.

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/11/07, 11:31

Witam i zapraszam do forums.

Czy udało Ci się znaleźć pełny raport? Na stronie Greenpeace znalazłem tylko ranking z września 2007... http://www.greenpeace.org/france/campai ... toxic-tech

Będąc „szczęśliwym” posiadaczem Wii, chciałbym dowiedzieć się więcej o braku poszanowania środowiska przez Nintendo…

Nawiasem mówiąc, ten pokaz slajdów jest oszałamiający (choć już znany):

http://www.greenpeace.org/france/campai ... -e-dechets
0 x
Avatar de l'utilisateur
kryxx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 14/11/07, 08:47




przez kryxx » 29/11/07, 11:40

tak, raport jest tutaj, ale po angielsku, widzę, że szukałeś we Francji: str

http://www.greenpeace.org/international ... es-line-up

znajdziesz dla każdego szczegółowy opis i tam jest nintendo
http://www.greenpeace.org/raw/content/i ... endo-r.pdf w pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/11/07, 11:42

dziękuję :) Idź to zobaczyć!

Na szczęście ładuję akumulatory za pomocą batbooster na Wii, ponieważ to musi być najbardziej zanieczyszczająca konsola na tym poziomie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
kryxx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 14/11/07, 08:47




przez kryxx » 29/11/07, 11:45

: Lol: : Lol: : Lol: : Lol: byle nie reklama!
w skrócie tak, jest to możliwe, jako jedyny korzysta z sieci bezprzewodowej. z drugiej strony byłbym ciekawy testu bo z drugiej strony to ten który ma najsłabszy silnik graficzny i procesor więc nie jest pewien
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/11/07, 12:02

Ben koi jpe nie reklamuje naszego sklepu na własnej stronie?

W przeciwnym razie mówiłem o bateriach, a nie o zużyciu energii.

Myślę, że zasilacz sieciowy ma 53 W, co jest bardzo rozsądne (i prawdopodobnie dużo mniej niż inne konsole wypuszczone w tym samym czasie, takie jak PS3 lub Xbox 360).

ps: Myślę, że PS3 ma również kontroler bezprzewodowy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
kryxx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 14/11/07, 08:47




przez kryxx » 29/11/07, 13:37

Christophe napisał:Ben koi jpe nie reklamuje naszego sklepu na własnej stronie?

tak, oczywiście, ale to mnie rozśmieszyło : Chichot:

W przeciwnym razie mówiłem o bateriach, a nie o zużyciu energii.
Cóż, musisz je naładować, prawda?

Myślę, że zasilacz sieciowy ma 53 W, co jest bardzo rozsądne (i prawdopodobnie dużo mniej niż inne konsole wypuszczone w tym samym czasie, takie jak PS3 lub Xbox 360).

ps: Myślę, że PS3 ma również kontroler bezprzewodowy...
tak ale chociaż nie w ogóle elektronika to nie zużywa więcej baterii gdy nie jest skierowana w stronę modułu? a wii musi być radiem, podczas gdy PS3 jest na podczerwień, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 29/11/07, 20:02

Bonjour à tous

w linku:

http://www.greenpeace.org/france/campai ... toxic-tech

"Czy wiedziałeś ?
* - Średnia żywotność komputerów w krajach rozwiniętych gwałtownie spadła, z sześciu lat w 1997 r. do zaledwie dwóch lat w 2005 r.”

Nie wiem, skąd wzięli liczbę 2 lat, ale trąci to komercyjną manipulacją i zupełnie nie odpowiada temu, co widziałem w kręgach zawodowych i prywatnych. Wszystko, co mogłem zaobserwować, przypominało wynik ankiety przeprowadzonej w ekonologii.

www.econologie.com/forums/weee-jak długo-przechowujesz-swój-komputer-t2590-20.html

Mam nadzieję, że reszta oceny w odniesieniu do toksyczności dla środowiska nie jest pipoté.... : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
kryxx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 14/11/07, 08:47




przez kryxx » 29/11/07, 21:04

Osobiście nie dziwię się, że pracowałem w pudle podłączonym do pecetów, które zmieniały regularnie co 2-3 lata. Teraz chodzi bardziej o duże pudła, a nie o rzemieślników. wiem, że podatki przyznawane są na 3 lata na amortyzację komputera, ale hojność jest przyznawana na 2 lata. i prso to też trochę tak : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/11/07, 21:06

Cóż, jasne jest, że Greenpeace nie chce mówić o długości życia, ale o czasie przed ZMIANĄ.

To nie to samo, ale 2 lata to wciąż krótki czas, znam facetów, którzy zmieniali się co 6 miesięcy, żeby być na "topie"...

Inaczej fiskalnie komputer amortyzowany jest przez 3 lata...co nie oznacza, że ​​po 3 latach należy go wyrzucić, ale że nie jest już uwzględniany w bilansie, a tym samym nie jest już nic wart dla firmy ...więc z tego punktu widzenia równie dobrze możesz to zmienić...

Tak, opodatkowanie przedsiębiorstw to piekielny sposób WYMUSZONE zużycie!

Z drugiej strony nie wiem, czy opodatkowanie ewoluowało po tej stronie od 97 roku... Chyba nie...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100