Ty i twój zawór EGR ...

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.

Dla ciebie, zawór EGR jest:

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Ty i twój zawór EGR ...




przez abyssin3 » 01/12/06, 20:59

Jak większość wie, ten zawór miał na celu redukcję NOx, który działa +/- dobrze, przynajmniej gdy pojazd jest nowy. Kontrowersje pojawiają się wtedy, gdy się brudzi/zatyka…

Aby więc przedstawić przegląd zalet / wad zaworu EGR w silnikach wysokoprężnych w 1° środowisku i 2° czystości silnika, zużyciu paliwa, długowieczności itp. Zapraszam wszystkich, którzy go kiedyś odłączali, wymieniali, podłączali ponownie, a nawet ignorują, aby zamieścili w tym poście swoje spostrzeżenia na temat tego okropnego obiektu, przed i po dokonaniu modyfikacji.
0 x
daraq
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/11/06, 23:50
Lokalizacja: finistere




przez daraq » 01/12/06, 23:41

Witam, nie mogę dokładnie powiedzieć, czy jest to skuteczne, czy nie. Mogę tylko powiedzieć, że jest to źródło zamieszania.
Ja swój muszę wyczyścić i równie dobrze może być tak, że po rozebraniu jak znajdę wężyk o odpowiedniej średnicy to go zdejmę, chyba że ktoś mi powie, że jest ekologicznie wydajny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 02/12/06, 01:22

Prawdę mówiąc, odłączyłem swój od około 10.000 XNUMX km. Od tego czasu pracuje coraz lepiej, co nie jest zaskakujące, gdy zobaczyłem nagromadzoną bryłę sadzy, która regularnie kruszyła się, gdy dostawała się do silnika.
Widząc to, naprawdę zastanawiałem się, do czego służy filtr powietrza, ponieważ śmieci, które przynosi EGR, są znacznie ważniejsze.
Jedynym interesem, jaki w tym widzę, jest powiązanie ewentualnego dopingu z wodą.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/12/06, 02:43

Witam,
w nowym silniku diesla nadal tak się dzieje, ale jeśli silnik jest zużyty i przez odpowietrznik wydobywają się opary oleju, należy pilnie wyrzucić ten zawór lub przebudować silnik.
Wyjaśnię, że opary oleju, które wydostają się z odpowietrznika, trafiają do dolotu, a gdy dodamy sadzę z zaworu ERG, tworzy się czarny szlam w kolektorze dolotowym, który zmniejsza przepływ powietrza i zmniejsza osiągi silnika, a wszystko to pod warunkiem, że zawór ERG działa prawidłowo (a nie, że pozostaje otwarty).
W silniku benzynowym jest zupełnie inaczej.
najpierw zawór ERG i bardziej niezawodny i działa nawet po 15 latach i 280000 km. spaliny mają mniej sadzy niż diesle, a ilość ponownie wtryskiwanego gazu jest mniejsza (wystarczy spojrzeć na wielkość małych otworów na gazy)
Zrobiłem testy zaworów ERG na wielopunktowym silniku benzynowym (Buick)
wystarczy odłączyć obwód, aby zawór był zawsze zamknięty.
Wzrosła temperatura silnika i spalanie, ta ostatnia obserwacja mnie zaskoczyła, spodziewałem się czegoś przeciwnego.
Zużycie oleju napędowego nieznacznie się poprawiło, silnik był bardziej zużyty.

Osobiście uważam, że ERG nie jest jeszcze dobrze opanowany i że został wprowadzony do samochodów w pośpiechu tylko po to, aby spełnić normy NOX. Chociaż ten system pochodzi z Ameryki z późnych lat 1970., kiedy badamy różne modele, z pewnością jest to po prostu włączenie z rustykalną modulacją, podczas gdy inne silniki GM Cadillac, Buick mają wyrafinowany ERG modulowany kilkoma modułami o różnych rozmiarach.
A ja myślę, że to trochę jak z pantonem, trzeba mieć dobrą dawkę, żeby było skuteczne.

Lepiej przyzwyczajmy się do zaworu ERG, w nowych silnikach praca na zimno stanie się koniecznością...
A dla mnie silnik, który pracuje na zimno (wydechy i niewielkie straty ciepła w głowicy cylindrów) to silnik, który ma dobre osiągi.

André
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 06/12/06, 19:19

Chciałbym wiedzieć, co to jest i gdzie to jest.
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/12/06, 20:41

EGR: Recyrkulacja spalin lub zawór recyrkulacji spalin, w języku francuskim.
Jest to system, który kontroluje przepływ części spalin, które są zawracane do wlotu, aby (jeśli dobrze pamiętam) obniżyć temperaturę spalania, a tym samym wytwarzać mniej Nox.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 06/12/06, 21:03

Drwal napisał:a tym samym produkować mniej Nox.


i więcej nie spalonych : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/12/06, 21:39

Christophe napisał:
Drwal napisał:a tym samym produkować mniej Nox.
i więcej nie spalonych : Mrgreen:
Teoretycznie nie sądzę...

W rzeczywistości mam wątpliwości, dlaczego?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 06/12/06, 23:01

Drwal napisał:EGR: ... część spalin, która jest zawracana do wlotu, aby (jeśli dobrze pamiętam) obniżyć temperaturę spalania, a tym samym wyprodukować mniej Nox.


Zastanawiam się, czy to nie plotki, które krążą ::

Logicznie rzecz biorąc, jeśli ponownie wtryskujemy spaliny. , mają być gorętsze niż powietrze wydobywające się z filtra powietrza

zasada jest błędnym kołem (lub wadliwym, jeśli chcesz : Mrgreen: )

jak poddać recyklingowi :P

Recykling części spalin. ogranicza wytwarzanie NOX, głównie przez to, że część tych gazów est NOX i że ten NOX nie może stać się półtora NOX: azot raz utleniony nie może już więcej utleniać, podczas gdy jeśli silnik połknie „zupełnie nowy” azot, ten „zupełnie nowy” azot może to zrobić (utleniać)

ale recykling można wykonać tylko przy włączonym silniku obciążenie częściowe, ponieważ ważne jest, aby połknął wystarczającą ilość O2, aby zająć całe paliwo, które jest przeznaczone do picia (w przeciwnym razie niespalone : Evil: )

Ale to wszystko nie ma nic wspólnego ze spadkiem T° spalania, wręcz przeciwnie, przy częściowym obciążeniu lepiej zwiększyć T° spalania, aby lepiej spalić paliwo

W żadnym wypadku nie należy recyklingować przy pełnym obciążeniu
im mniej opłat, tym więcej można poddać recyklingowi:
1) obniżamy N, które już stało się NOX, więc bez konsekwencji (jak wspomniano powyżej)
2) paliwo jest bardziej podatne na monopolizację tlenu, jeśli silnik nie połyka go zbyt dużo, mniej jest dostępnego do zajęcia azotu

to powiedziawszy i to nie ma nic wspólnego, im wyższa temperatura spalania, tym więcej azotu udaje się związać tlen, aby wytworzyć NOX, ale to w temperaturze T° maksymalna wydajność przy pełnym obciążeniu:

przy maksymalnej wydajności przy częściowym obciążeniu T° nie wzrasta zbytnio przy pełnym obciążeniu (podczas gdy paliwo ma zajmować cały tlen) T° wzrasta tak wysoko, że azot udaje się wykraść tlen z paliwa (brygan)

podsumowując:
przy częściowym obciążeniu: recykling w celu zmniejszenia emisji NOX, nawet jeśli spowoduje to nieznaczny wzrost temperatury
przy pełnym obciążeniu: opóźnienie wtrysku, które głównie zmniejsza maksymalną T° w celu zmniejszenia NOX (ale koniecznie zwiększa zużycie jednostkowe : Evil: )

możliwe, że przy częściowych obciążeniach też trochę opóźniają wtrysk, nie wiem, trzeba zobaczyć T° w grze

śruba
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/12/06, 23:18

Cześć
Chcę pozytywnie odpowiedzieć na pytania 1 i 2 ankiety, czy to nie jest możliwe? : Chichot: : Chichot:
Mechanicy ukrywają zawory EGR, które powodują zbyt wiele problemów w turbodieslu, ale jednocześnie, gdy zawór ten działa prawidłowo, pozwala na skuteczną kontrolę zanieczyszczeń.
Pytanie brzmi, czy zawór EGR jest naprawdę niezbędny w TD, wiedząc, że kiedy się zablokuje, samochód wypluwa dym faraonów?
Czy Pantone nie jest bardziej skuteczny w tym obszarze?
Wreszcie Pantone z częściowym recyklingiem spalin to ulepszony zawór EGR.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165