Samochód napędzany odnawialnym wodorem, przyszłość czy przeszłość?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Samochód napędzany odnawialnym wodorem, przyszłość czy przeszłość?




przez Christophe » 15/08/08, 13:38

Oto 2 artykuły na ten temat bezpośrednie spalanie odnawialnego wodoru w silniku spalinowym: był to albo wodór słoneczny, albo wodór uzyskany w drodze hydrolizy przez wodospad… w 1945 roku!!

Więc ci, którzy mówią nam o wodorze jako energii PRZYSZŁOŚCI, śmieszą mnie: albo są głupi, albo chodzą po piętach jakiegoś lobby, albo ignorantów, albo wszystkich 3 (to jest wysoce kompatybilne!!) ...

Ale prawdziwe pytanie brzmi: gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby w tamtym czasie powstały te inicjatywy technologiczne?

Majsterkowicze, którzy mają więcej pomysłów niż producenci... powinni mieć ci drudzy wstyd okłamywać ludzi w ten sposób!

więcej: praca Jeana Luca Perriera

Oto 2 artykuły zaczerpnięte z Nowej Republiki Środkowego Zachodu (źródło: http://m.you.free.fr/perrier.html ) i napisany przez Bernarda VIT.

Kliknij aby powiększyć

Obraz


Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 08 / 08, 15: 36, 2 edytowany raz.
0 x
m_you49
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 04/09/06, 08:42
Lokalizacja: Loary




przez m_you49 » 15/08/08, 15:22

Cześć Christophe
Możesz podać swoje źródła?
Jakiś czas temu rozmawiałem przez telefon z autorem artykułów, panem Bernardem Vitem, który przesłał mi kopie z prośbą o podanie nazwy gazety, żeby nie było żadnego problemu.
Poznałem go podczas ok forum w zeszłym roku w Angers był bardzo zaniepokojony bezczynnością władz publicznych w sprawie energii.
Senat i Izba Deputowanych chcą uchwalić (w wakacje) przepisy ograniczające wpływ lobby finansowych i przemysłowych, które proszą o poprawki do tekstów ustaw i rozporządzeń, które mogą „szkodzić” przedsiębiorstwom, od czasu wydania lepiej rozumiemy, dlaczego książki JL Perriera niewiele się wydarzyło.
Kilka lat temu odwiedziłem Thémis, którego fiasko przepowiedział JL Perrier po przedyskutowaniu z nim tej kwestii. Rezultat: masowa elektrownia, której astrolodzy używali wyłącznie do zdjęć nocnych (zdjęcia gwiazd lub katastrofy energetycznej?). Wygląda jednak na to, że chcemy to przywrócić. Co za bałagan i znowu zmarnowany czas.
Poszedłem też do Odeillo. Piekarnik służy jako wizytówka naszego know-how, inicjacja dla uczniów, a sklep sprzedaje gadżety solarne wyprodukowane w Chinach. Sąsiednie budynki ze ścianami Trombe były w złym stanie.
Jedyne, co działa, to gorąca woda słoneczna w koszarach w Mont Louis i eksperymentalny piec (model dla Odeillo) odzyskany przez miejscowego garncarza do wypieku ceramiki.
W pobliżu zaznaczonego na mapie, ale trudno dostępnego Ajaccio, eksperymentalna elektrownia z koncentratorami lustrzanymi zostaje zaatakowana przez jeżyny. Teren, budynki administracyjne i techniczne zajmuje lokalny uniwersytet, który przeprowadza testy generatorów fotowoltaicznych o powierzchni kilkudziesięciu m².
Gdyby cała powierzchnia obiektu została zrewitalizowana pod kątem fotowoltaiki, zakład produkowałby statycznie więcej i lepiej niż w przypadku tego typu sektora (koncentracja + energia cieplna + turbina + generator = energia elektryczna).
Miejmy jeszcze nadzieję, że pewnego dnia niektóre projekty JL Perriera ujrzą światło dzienne.
Dobry wieczór.
0 x
Mil'd49
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 15/08/08, 15:33

Jest co składać na nowo! Stąd moje wprowadzenie do tych nieco „zjadliwych” artykułów…

Nie wiedziałem, że B. VIT nadal interesuje się tym tematem.

Dla źródła: Zrobiłem i poprawiłem skany tej witryny (widziałeś swój pseudonim?) http://m.you.free.fr/perrier.html a artykuły pochodzą z: Nowej Republiki Środkowego Zachodu Przepraszam, że to przegapiłem, poprawię pierwszy temat.

W przeciwnym razie właśnie stworzyłem odpowiedni artykuł z dodatkową analizą: https://www.econologie.com/voiture-a-hyd ... -3886.html
0 x
m_you49
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 04/09/06, 08:42
Lokalizacja: Loary




przez m_you49 » 26/08/08, 23:39

Hi Christopher.
Czy mogę skorzystać z łącza wideo BMW na mojej osobistej stronie internetowej?
Korzystanie z moich skanów nie nastręcza żadnych problemów. Miałem szczęście, że w 1981 roku po wizycie redakcji w moim domu dostałem recenzję CEDRE. Istnieją inne artykuły, między innymi mały akapit na temat mojego domu.
Ale w filozofii energetycznej poszukiwanie produkcji powinno kończyć się dopiero po wyczerpaniu rozdziału oszczędności.
@ +
Łagodny
0 x
Mil'd49
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 26/08/08, 23:50

Oczywiście, że tak! Chyba masz na myśli ten link?
https://www.econologie.com/la-voiture-a- ... -3247.html

Możesz nawet osadzić wideo bezpośrednio w kodzie HTML tej strony: http://www.dailymotion.com/video/x13upv ... e-bmw_tech
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

samochód na wodór




przez jean63 » 17/10/14, 07:44

0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 302