Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Christophe » 01/10/20, 15:20

Na początku sierpnia wymieniałem sprzęgło i koło zamachowe u mechanika, który chyba, myślę, chyba źle wykonałem robotę, a nawet celowo mnie oszukał! (ale nie jestem samotną blondynką... : Mrgreen: )

Od tej interwencji mam duży problem ze skrzynią biegów (będę musiał ją wymienić)...

Mam nadzieję, że to małe doświadczenie (bardzo irytujące) przyniesie korzyści innym...

Robię ci wersję „krótką” (krótką w trybie Did67 : Chichot: ...):

a) Biorąc pod uwagę cenę zestawu w domu (> 1000€!), „miła” sekretarka (żona szefa) sugeruje, żebym go dostarczyła, a oni pobierają tylko opłatę za robociznę (300€ bez faktury, 450€ z...)...Fajnie mówię ok...i oczywiście bez faktury! Ale gdybym wiedział, nie przyszedłbym! Zobacz resztę...

b) udaje mi się znaleźć zestaw za mniej niż 400€ z dostawą w internecie i dowiaduję się o oleju w skrzyni biegów, więc równie dobrze mogę skorzystać z okazji i wymienić olej: jest to GM MTF-0063 odpowiednik 75W90...pozostaje mała wątpliwość, ponieważ mogę znaleźć tylko informacje na temat forums i niektóre sklepy (MTF0063 jest raczej rzadki)

c) W D-Day na początku sierpnia przyjeżdżam z zestawem LUK i 3L oleju Castrol 75W90... już tam mechanik i szef (którego nie widziałem w a)) powiedział mi „tak, w Internecie 1 na 2 razy to nie jest właściwa część, jeśli nie jest właściwa, twój samochód zostanie unieruchomiony… i bla bla…” (Znalezienie odniesienia zajęło mi 3 godziny, więc tak, sprawdziłem ...).

Mam książkę serwisową warsztatu, chcę im pokazać, ale mechanik mnie ściąga "Tak, to dobrze, że wiemy"... Tak, tak, nie jestem pewien, czytaj dalej...

Przed wyjazdem mechanik mi powiedział "jak widzimy opiłki w oleju skrzyni biegów to zatrzymujemy wszystko" Uh... okej, ale nie rozumiem, dlaczego miałoby być...

d) 2 godziny po zwróceniu samochodu tel.: „Proszę pana, w pudełku było więcej oleju” mniej niż 0.5L (według nich) i "olej 75W90 który podałeś nie jest właściwy... potrzebujesz Dexron 4"

d.1) Miałem już WIELKIE WĄTPLIWOŚCI co do braku oleju, ponieważ nigdy nie zauważyłem wycieku (mam auto od 50 000 km i zdjąłem osłony silnika pod podwoziem właśnie po to, żeby szybko wykryć ewentualne wycieki...to normalne u starszych pań...eh makro! : Chichot: ).

Nigdy nie miałem problemów ze zmianą biegów, skrzynia biegów była trochę twarda przed zmianą sprzęgła. Wtedy uh... skrzynia bez oleju nie działa długo... (pudełko zwykle wymaga od 2.5 do 3 litrów).

Z drugiej strony zawsze miałem lekki szum na luzie (od 40 000km) ale nie można powiedzieć czy to sprzęgło czy skrzynia biegów...

d.2) Olej GM MTF-0063 jest co prawda RÓŻOWY, ale to nie znaczy, że to ATF (który według "standaryzacji" jest czerwony?), tym bardziej, że MTF (płyn do manualnej skrzyni biegów) nie oznacza ATF (automatyczny...)... niemniej jednak czytamy, że można wlać ATF do niektórych manualnych skrzyń biegów, więc nie martwię się tym bardziej.

d.3) Krążę po dostawcach części i udaje mi się szybko znaleźć Dexron 6 ATF...

e) następnego dnia odbieram auto, pokazują mi to co zostało oleju (tzw.) w skrzyni: kanister 5L z 2cm dnem (to już nie jest 1/2L!!)...no ok przyznajmy się...Zostaję im uprzejmie 3L oleju castrol (50€...) bo i tak nic bym z tym nie robił... myślałem...(za dobry za głupi)

Oni mówią mi "pudełko śpiewa"...I "Szkoda, że ​​nie był dobrze utrzymany."...

f) Po ponownym uruchomieniu stwierdzam, że plik conso. wskazywane jest 15L/100km (akumulator odłączony podczas interwencji)... Wnioskuję, że walili w to jak świnie podczas jazdy próbnej. Nie przekraczam 7 l/100 km "wpisując" i 5.5 w normalnych czasach...

Szkoda, że ​​nie zapisałem km (przed/po...)...

Sprzęgło jest znacznie bardziej responsywne, a biegi zmieniają się łatwiej podczas podjeżdżania, ale przy redukcji z 6 na 5 uderza kilka razy! :-( a to z pierwszego km...włożyłem to na "docieranie"..

Jeżdżę 400 km w ciągu 2 tygodni... i wtedy widzę szarpie w kierunku autostrady (patrz koniec wiadomości)...patrzę trochę na przednie koła i tam widzę wyciek oleju na środku silnika...kropla po kropli to nie jest nic.

f) To ze skrzyni biegów cieknie od strony sprzęgła, jest to czerwony olej (innego czerwonego oleju nie ma). Dzwonię do garażu. Idę tam 2 dni później: „Twoja skrzynia biegów jest martwa, musisz ją wymienić…” :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

g) obserwuję wyciek: nie jest stały, tylko na ciepłym silniku, ale nie wiem ile ubywa podczas jazdy...

h) Po kilku dniach wyciek nie ustał (mechanicznego cudu nie ma...) postanowiłem dolać ATF i założyć uniwersalny antywyciek metal5 "czekając" na wymianę skrzyni biegów... bez większego przekonania ale dostałem 40€ więcej (25 anty-wyciek + 2L ATF).

Dolewam więc 0.3 l płynu zapobiegającego wyciekom i 0.6 l ATF. Nie ma jak wyrównać tego pudełka F40, to całkowita ilość do wlania więc nie dodaję za dużo.

I widzę, że tzw wtyczka wsteczna nie została ponownie podłączona...więc jechałem bez światła cofania przez 3 tygodnie (brak kontrolki na desce rozdzielczej do tego...) samo w sobie niezbyt poważne ale widać że pracowali "jak świnie"...

odwróć_krok.jpg
marche_arrière.jpg (248.26 KiB) Wyświetlono 18780 razy


Dzwonię do warsztatu, żeby im powiedzieć, że”Widząc, że nie podłączyłeś ponownie tej wtyczki, miałem wątpliwości co do Twojego profesjonalizmu” i tam „miła” sekretarka staje się złośliwa i daje się ponieść emocjom „Nie możesz tak powiedzieć… i blablablablablabla”...oczywiście wzrost dodaje na końcu „Ani ty, ani ja nie wiemy nic o mechanice, ufam mojemu mechanikowi”

Co ona wie o mojej znajomości mechaniki? I trzymaj garaż, mówiąc to… to jest… przeciętne! : Chichot:

i) Mijają kilometry i skrzynia jest coraz głośniejsza (słychać biegi zwłaszcza gdy nie jest włączona...) na 1, 2 i 3...potem idzie...ciężko powiedzieć czy to ogólny hałas ukrywa hałas skrzyni...ale biegi dalej dobrze się zmieniają.

j) Wyciek jest mniej istotny, ale nadal istnieje, więc postanawiam sam opróżnić skrzynię i wlać do niej 75W90 "żeby zobaczyć"...wskakuj tam...45€ więcej...

opróżnianie.jpg
dren.jpg (210.31 KiB) Wyświetlono 18780 razy


2 śruby są bardzo trudne do poluzowania... i hej, dziwne, aluminiowa uszczelka nie została zmieniona (0.1 €...):

pieczęć1.jpg
joint1.jpg (126.27 KiB) Wyświetlono 18780 razy


pieczęć2.jpg
joint2.jpg (84.11 KiB) Wyświetlono 18780 razy


Wymiana uszczelki to trochę jak podstawy mechaniki "jak się nazywasz fachowcem", prawda?

Oleju jest prawie 4L więc nie straciłem aż tak dużo:

olej_odpływowy.jpg
dren_huile.jpg (420.02 KiB) Wyświetlono 18780 razy


Z drugiej strony widzę kawałki...gumy w oleju...wskazówka, że ​​wymusili uszczelnienie spinakera???

olej_spustowy3.jpg
vide_huile3.jpg (35.62 KiB) Konsultowano 18780 razy


Spód oleju nie jest straszny...Nie wiem co to za czarne naloty ale wygląda to na uszczelkę...

olej_spustowy2.jpg
vide_huile2.jpg (60.96 KiB) Konsultowano 18780 razy


olej_spustowy4.jpg
vide_huile4.jpg (96.24 KiB) Konsultowano 18780 razy


k) Cud, że już nie cieknie (albo bardzo mało, bo jest niezauważalne)!! Był to więc (między innymi) problem z olejem w skrzyni biegów. Olej ATF jest dużo bardziej płynny...

Wnioski: Zakładam, bez formalnego dowodu, że this mechanik to oszust, oprócz tego, że jest niekompetentny.

Chyba wymyślił brak oleju (jeśli ktoś ma większe doświadczenie w tym temacie...) i naprawdę da się jeździć bez oleju żeby uszkodzić skrzynię biegów.

We wszystkich przypadkach udowodnione są wady braku fachowości (nie wymieniana plomba, odłączona wtyczka MA, zły olej...).

Oczywiście bez faktury nie mogę nic spróbować, a nawet z fakturą, biorąc pod uwagę ich „profesjonalizm”, obwinialiby wcześniejszy problem. . .

Wtedy nie tracę czasu na przeciętniaków. Spędziłem już wystarczająco dużo czasu nad tym plikiem, ale chciałem, aby odwiedzający skorzystali z tego forum tego złego doświadczenia... Żenujące jest to, że kiedy nie zostaniesz ukarany, kontynuujesz bzdury... Więc nadal będą źle pracować. Dla innych nadal byłoby interesujące spróbować czegoś... Tylko czego? Moja strata nie jest aż tak poważna, kilkaset €... Nie jestem taki przekupny! : Chichot:

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły lub sugestie...

Wynik? Zmiana skrzyni, zamówiona z drugiej ręki przez internet (nie da się znaleźć uszkodzonej w mojej okolicy, wszystkie przerwy zrobiłem przy 200 km). Zawiozę go do innego warsztatu (tak, nie żartuję)... za dodatkowe 300 € (tym razem z fakturą)...

Mnóstwo zmarnowanego czasu, stresu... ale dużo się nauczyłem, tyle samo w mechanice (znam wszystkie możliwe odnośniki do tego pudełka: https://en.wikipedia.org/wiki/GM_F40_transmission !) niż na ludzkiej naturze (w końcu tam już wiedziałem)!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Macro » 01/10/20, 18:01

Kiedyś wszystko robiłem sam w swoich autach.... i moje ostatnie doświadczenie utwierdza mnie w przekonaniu, że miałem rację... Gdy kupiłem limuzynę w Mamita od brata (były pojazd z jego postoju taksówek) zabrał mi wszystkie faktury serwisowe w sieci (samochód pod Graranti)... i zgroza... Widzę, że automat (Tans Angée w 278tys. i tu mnie nie ma .... 000 tygodnie później ... zacznij w tarapatach ... Defaut box auto możesz kontynuować jazdę w trybie ograniczonym (bez trybu sportowego lub ręcznego ... ale hej, po to chcieliśmy automatu) .... Mecatronique (elektroniczna jednostka sterująca w pudełku jest martwa) Skrzynia nie była konserwowana, prawdopodobnie też jest martwa ... pozbądź się samochodu, nasz stowarzyszony garaż jest gotowy dać ci uczciwą cenę .... masz go za co najmniej 3 € kosztów .... Nie było mnie tam trzeba było powiedzieć żeby przywrócić auto synowi... kto nie spuścił mi ani jednej kropli na ziemię... wdrapałem się na pokład widzę nieszczelność na poziomie złącza elektrycznego mecatronika... demontuję mecatronik wysyłam jako ekspertyzę w niemczech ze specjalistą od naprawy tych obliczeń... zaznaczam że skrzynia skrzyni była składana bez łączenia konektora.... zwrot ekspertyzy: twoja mecatronikę działa idealnie ale a na czujniki efektu Halla.... ke twój czujnik położenia dźwigni...otrzymuję kalkulację, jadę w górę, kupuję zestaw do podnoszenia plus 5000 litry do płukania...wracam jadę jadę płucze...zmieniam filtr skrzyni (który o dziwo miał datę produkcji odpowiadającą wiekowi auta)......re-inicjalizuję ustawienia skrzyni.... i od bez obaw...

W skrócie... Problem spowodowany niekompetencją warsztatu... Próba oszustwa przez innego... rozwiązany za sto €... podczas gdy ja miałem dwie wyceny na minimum 4000 €...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Christophe » 01/10/20, 18:17

Ach, nagle czuję się mniej samotna!!

Jak to bywa z najlepszymi (12 do 2 przypominam...hihihi nie patrząc tam jest tylko Macro co może zrozumieć...albo trzeba poszukać forum i nadal trzeba zrozumieć!! :D :D :D) ...

Skrzynki elektroniczne to po prostu gówno, gniazdo planowanej dezaktualizacji! Rzadkie są BMW xdrive, które przekraczają 200 000 km… Ponieważ rzadko są odważni, którzy cię lubią i dlatego zniechęcają ich cytaty… pa pa xfuckdrive!

Co mogę zrobić to też to zrobię... Ale zmiana skrzyni biegów/koła zamachowego bez mostka nie jest łatwa huh... Nie mówię, że to niemożliwe, ale prawie...

ps: po 2 popołudniach poszukiwań znalazłem skrzynkę za 250 € z dostawą (z Hiszpanii)...z 2012 / 100 000 km (według arkusza... km jest oczywiście nie do zweryfikowania, ale na zdjęciach był czysty... jutro go odbiorę...)
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez phil59 » 01/10/20, 19:32

Bardzo, bardzo dawno temu wymieniałem olej w skrzyni biegów w alfie sud i nie dolałem oleju z powrotem.

Przejechałem 10-15 km, gwizdało i zaraz potem dolałem trochę oleju. Nie martw się o 20 000 km, które nadal z nim przejechałem.

Z drugiej strony w 405 miałem bardzo mały wyciek ze skrzyni mini mini mini.

I pewnego dnia zrobiło się trochę hałasu. A skrzynia zablokowana, mechanizm różnicowy niesprawny.

W pudełku nic nie zostało.

Bez wątpienia jechałem zdecydowanie za długo bez minimalnego poziomu oleju.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Christophe » 01/10/20, 19:58

Ok, Phil... dla mnie skrzynia biegów nie może działać bez oleju, albo po prostu jest super twarda.

Nie wiem, czy to, co mi powiedzieli o pustym pudełku, jest prawdą, nie do zweryfikowania...

Wiem to:

a) Przed interwencją nigdy nie miałem plamy pod autem (czyli 50 000 km zrobiłbym na 0.2 l z zalecanych 3 l?) i żadnej rysy na podwoziu
b) Po zabiegu wyciekał z niej płyn ATF
c) Już nie wycieka (lub bardzo mało) z 75W90 PO mojej wymianie oleju
d) Skrzynia zachowywała się ok (lekko twarde biegi.. ale to nie citroën nigdy nie miałem problemu z wrzucaniem, tylko że nie była miękka...) do czasu interwencji warsztatu
e) Zawsze miał (od 50tys km) lekkie gwizdanie/lekkie pukanie na luzie ale kolo zamachowe/sprzęgło też miało z tym do czynienia (na samym początku po interwencji było prawie cicho, dalej było gwizd...zły olej zrobił resztę)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Macro » 01/10/20, 20:01

Christophe napisał:Skrzynki elektroniczne to po prostu gówno, gniazdo planowanej dezaktualizacji! Rzadkie są BMW xdrive, które przekraczają 200 000 km… Ponieważ rzadko są odważni, którzy cię lubią i dlatego zniechęcają ich cytaty… pa pa xfuckdrive!


Nie sądzę, żeby to było takie gówno... rachunki można naprawić za nie tak dużo... A reszta jest nadal solidna, jeśli jest odpowiednio konserwowana...


Christophe napisał:Co mogę zrobić to też to zrobię... Ale zmiana skrzyni biegów/koła zamachowego bez mostka nie jest łatwa huh... Nie mówię, że to niemożliwe, ale prawie...



Zwłaszcza w przypadku narzędzi takich jak: podnośnik do wózka, który się nie toczy : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Forhorse » 01/10/20, 21:34

Nie mam zaufania do mechaników samochodowych... i dla przypomnienia, kiedy byłem mechanikiem rolniczym, mój były kierownik warsztatu, który był byłym mechanikiem samochodowym, również nie miał zaufania do mechaników samochodowych, dla niego byli „do niczego” (podam tłumaczenie patois, którego użył do ich określenia), co wiele mówi…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Christophe » 01/10/20, 23:33

Makro napisał:Zwłaszcza w przypadku narzędzi takich jak: podnośnik do wózka, który się nie toczy : Chichot: : Chichot: : Chichot:


Rooh zwiastun! Tak, musiałem skręcić przednie koła, bo nie wchodziło pod mój poprzedni samochód... : Mrgreen:

Potem myślę, że przyspawałem je do mojego stojaka na motocykl! : Chichot: : Chichot:

Pamiętaj, że zawsze wkładam świeczkę bezpieczeństwa, eh!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Christophe » 02/10/20, 01:09

Forhorse napisał:Nie mam zaufania do mechaników samochodowych... i dla przypomnienia, kiedy byłem mechanikiem rolniczym, mój były kierownik warsztatu, który był byłym mechanikiem samochodowym, również nie miał zaufania do mechaników samochodowych, dla niego byli „do niczego” (podam tłumaczenie patois, którego użył do ich określenia), co wiele mówi…


Może nie wszyscy są tacy źli, huh… ale potrzeba tylko 5 do 10%, aby utrzymać cały zawód…

Co do moich szarpnięć kierownicą... myślisz, że geometria lub co gorsza kierunek byłyby rozregulowane podczas operacji?

Nie mówię, że to celowe... to tylko pytanie...

Jeśli nie, to skąd może pochodzić?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Olej ATF w manualnej skrzyni biegów GM Opel F40 vs MTF0063! Oszustwo w moim garażu ... niekompetentne?




przez Christophe » 02/10/20, 14:50

Moje pudełko dotarło... wygląda świetnie!

20201002_115805.jpg
20201002_115805.jpg (200.68 KB) Oglądane razy 18664


20201002_115716.jpg
20201002_115716.jpg (99.49 KB) Oglądane razy 18664


20201002_115713.jpg
20201002_115713.jpg (93.91 KB) Oglądane razy 18664


20201002_115654.jpg
20201002_115654.jpg (67.24 KB) Oglądane razy 18664
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 275