Aeromobil s.r.o. aeromobil jest latający samochód, powrót latającego samochodu

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Aeromobil s.r.o. aeromobil jest latający samochód, powrót latającego samochodu




przez fabio.gel » 26/02/15, 13:12

Latający samochód, powrót duchów :D

http://www.aeromobil.com/video
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/02/15, 13:20

Jeszcze jeden?

W 2009 roku zaprezentowano już jeden: Nowy transportowy / Terrafugia-true-koło pojazd hybrydowy-car-plane t7868.html

Ale generalnie nie są to ani dobre samochody, ani dobre samoloty...za więcej niż cena dobrego samochodu i dobrego...ULM...i nie mówię tu o homologacji...

OK, jedną zaletą jest przechowywanie. :) i sprawia, że ​​marzysz...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/02/15, 13:23

Ach, właściwie, już to tutaj prezentowaliśmy: https://www.econologie.com/forums/terrafugia ... 68-20.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 27/02/15, 14:02

Czy nam się to podoba, czy nie, wszystkie te prototypy zapowiadają, że poszczególne mechanizmy niewątpliwie będą miały miejsce w przyszłości w 3 wymiarach, jak w filmie Bessona”Piąty element".

Kiedy byłem dzieckiem, często chodziłem na spacery w górach a kiedy już byłem na szczycie, powiedziałem: „może pewnego dnia będziemy mogli z łatwością zejść w dół podczas szybowania lub przejść z jednej góry na drugą”. Uważano mnie za miłego marzyciela!

Dziś na szczyty tych samych gór widzimy spacerowiczów przybywających z wielkimi plecakami, z których wyciągają żagiel, i presto, odlatują zejść na dół lub przejść przez inną górę!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 27/02/15, 15:00

Nadal mają mały problem, żeby zacząć od dołu i latać na górę... Albo dostają się tam, ale mimowolnie...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 27/02/15, 15:07

Makro napisał:Nadal mają mały problem, żeby zacząć od dołu i latać na górę... Albo dostają się tam, ale mimowolnie...

Rzeczywiście, jeśli chodzi o zejście, jest na miejscu. Postęp technologiczny wymaga dalszego rozwoju.
Porozmawiamy o tym ponownie za 20 lat…
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/02/15, 21:28

Przepiękne przesłanie Grelinetki, pełne poezji...

Do zobaczenia za 20 lat? A co w takim razie z paramotorami? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 28/02/15, 09:26

piękny prototyp!

Jednak w locie wydawał się trochę niestabilny (przechylenie jest bardzo widoczne) pomimo pozornie dobrych warunków atmosferycznych.

Wygląda na to, że aerodynamika jest dobra.

w każdym razie bardzo piękne osiągnięcie, dokonane.
0 x
Obraz
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 18/04/15, 12:20

Aeromobil zapewnia, że ​​jego latający samochód mógłby trafić na rynek w ciągu dwóch lat

Kwiecień 18 2015

Słowacka firma Aeromobil zapewnia, że ​​prototyp latającego samochodu, prezentowany do niedzieli w ramach pokazu Top Marques w Monako, będzie mógł trafić na rynek w ciągu dwóch lat.

„Jesteśmy dopiero na początku procesu homologacji” – powiedział AFP rzecznik marki Stefan Vadocz: „Może to potrwać dość długo, ponieważ jest to zarówno samochód, jak i samolot.

„Ale prototyp już działa, ma siedem godzin lotu, a jego silnik już 40 godzin pracy” – podkreślił także.

W pozycji samochodowej, na drodze, skrzydła tego sześciometrowego dwumiejscowego pojazdu składają się. Lądowanie odbywa się na czterech kołach.

Z pewnością nie jest to pierwszy projekt latającego samochodu, przyznają jego projektanci, ale firma Aeromobil ma nadzieję, że uda mu się wyjść poza etap prostego prototypu i po uzyskaniu certyfikacji przejść do masowej sprzedaży.

Model mógłby być sprzedawany za około milion euro.

„Latanie mam we krwi. Już mój dziadek, podobnie jak mój ojciec, latał na ultralekkach. Ja sam zdobyłem licencję pilota, zanim osiągnąłem wiek prawa jazdy”, powiedział już AFP słowacki projektant pojazdu, Stefan Klein.

Autor kilku samochodów koncepcyjnych dla marek BMW, Volkswagen i Audi, pan Klein wykłada na Akademii Sztuk Pięknych i Wzornictwa w stolicy Słowacji, Bratysławie.

Pierwszy lot testowy jego Aeromobilu odbył się we wrześniu 2013 roku. W locie urządzenie może osiągnąć prędkość około 200 km/h i ma zasięg 700 km.

http://www.lepoint.fr/automobile/actual ... 90_683.php

ojej cena!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/04/15, 12:41

Cóż… to cena wysokiej klasy Ferrari lub Bugatti.

Helikopter to dwa razy więcej, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193