Filtr cząstek stałych: skuteczny?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Filtr cząstek stałych: skuteczny?




przez martien007 » 29/05/08, 01:11

Znaleziono w forum "automatyczny":

Dla mnie filtr cząstek stałych to przynęta, bo nawet jeśli stoją przez jakiś czas, to w takim czy innym momencie ulegają spaleniu...
Czy ktoś w tym czasie mierzył zanieczyszczenia???

Regenerację DPF już robiłem, co jest problemem w utrzymaniu pojazdów... (uczę mechaniki samochodowej) i cóż, lepiej nie mieć zaległości; w 10 minut znika rok nagromadzonych zanieczyszczeń!!!

Z biegiem czasu silnik wysokoprężny będzie emitował więcej zanieczyszczeń niż silnik benzynowy lub zasilany LPG.

Wtedy koszt przykrych niespodzianek nowych diesli jest dość przerażający, a DPF trzeba wymieniać po około 120000 XNUMX km...

W przypadku samochodów elektrycznych należy wziąć pod uwagę koszty i zanieczyszczenie podczas wymiany akumulatorów, ponieważ nie wynaleźliśmy jeszcze akumulatorów ekologicznych!!!

Więc wszystko jest w porządku, ale musimy wszystko zważyć na wadze... Zanim powiemy, że to jest lepsze niż tamto


Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć tym niepokojącym twierdzeniom?
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

Filtr cząstek




przez tigrou_838 » 29/05/08, 08:53

cześć, zajrzyj na stronę Jonule, jest tam bardzo dobry artykuł na temat filtra cząstek stałych, zwłaszcza zanieczyszczeń spowodowanych środkiem czyszczącym.

Tigrou
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

Filtr cząstek




przez tigrou_838 » 29/05/08, 09:08

0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Odp: Filtr cząstek stałych




przez martien007 » 29/05/08, 10:43

tigrou_838 napisał:spójrz też na to:

www.econologie.com/filtre-a-particle-... s-406.html

Tigrou : Mrgreen:


OK, dzięki, to potwierdza to, co powiedział ten facet:

Jest to produkt wytwarzany z pierwiastków ziem rzadkich (ceru lub Ce, ceryna to tlenek ceru o wzorze CeO2) połączonych produktem petrochemicznym (Rhodia).
Posługiwanie się czystością jest prawdopodobnie dość niebezpieczne, biorąc pod uwagę zabezpieczenia wymagane przez serwisantów. Ponadto ten produkt jest dość drogi i oczywiście odpowiedzialność kierowcy podczas czynności konserwacyjnych jego pojazdu.

Ponadto niektóre badania zagraniczne wykazały, że filtry te w rzeczywistości uwalniają drobniejsze cząsteczki, o wiele bardziej niebezpieczne dla człowieka, ponieważ są niewidoczne i łatwiej przedostają się do krwi. Największe cząstki są zatrzymywane przez nasz filtr biologiczny (błony śluzowe, włosy itp.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/06/08, 22:33

Teoretycznie filtr DPF zachowuje określony procent wieku cząstek, niezależnie od ich wielkości.

regeneracja filtra„(stąd spalanie cząstek) wytwarza związki gazowe, bardzo regularnie i całkowicie automatycznie (mniej więcej co 500 km) oraz całkowicie „przejrzyste” dla kierowcy.

Nie dlatego, że ludzie w Internecie wygadują bzdury, pod pozorem zawodowych umiejętności (Witajcie, wiarygodność nauczyciela, który takie bzdury opowiada!!! :zaszokować: ) że to musi być prawda...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 03/06/08, 23:20

Drwal napisał:regeneracja filtra„(stąd spalanie cząstek) wytwarza związki gazowe, bardzo regularnie i całkowicie automatycznie (mniej więcej co 500 km) oraz całkowicie „przejrzyste” dla kierowcy.


Fałsz, nie jest to "bardzo" regularnie... wymagane jest pewne obciążenie silnika, aby cykl regeneracji mógł się "rozpocząć".

Zatem auto damskie (bez banału) w 100% miejskie czy podmiejskie i które nigdy nie ładuje ma bardzo małe szanse na prawidłową regenerację. Zatem FAP jest po prostu pułapką na cząstki, która zatyka garnek i powoduje wymianę o wartości 1000 EUR co 50–60 000 km.

A co do uwagi na temat genezy tego tematu: potwierdzam tak i nadal jestem dość zaskoczony kłębami czarnego dymu, które wciąż widzimy podczas przyspieszania za nowym hdi wyposażonym w standardzie w DPF...

Kupiliśmy właśnie nowego diesla wyposażonego w FAP i po przejechaniu 3000 km miska jest już lekko czarna... więc szczerze w to wątpię...
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 04/06/08, 00:10

A co do uwagi na temat genezy tego tematu: potwierdzam tak i nadal jestem dość zaskoczony kłębami czarnego dymu, które wciąż widzimy podczas przyspieszania za nowym hdi wyposażonym w standardzie w DPF...

Kupiliśmy właśnie nowego diesla wyposażonego w FAP i po przejechaniu 3000 km miska jest już lekko czarna... więc szczerze w to wątpię...

Zauważyłem również i na niektórych stronach poświęconych samochodom wydaje się, że przyczyną może być zablokowany zawór EGR, co jest dość częstą awarią w niektórych pojazdach.

Widziałem także pióropusz czarnego dymu wydobywający się z najnowszych pojazdów HDi na autostradzie podczas przyspieszania lub zwalniania.

Nie jestem kompetentny, więc niczego nie jestem pewien, po prostu jestem zaskoczony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/06/08, 00:24

Christophe napisał:
Drwal napisał:regeneracja filtra„(stąd spalanie cząstek) wytwarza związki gazowe, bardzo regularnie i całkowicie automatycznie (mniej więcej co 500 km) oraz całkowicie „przejrzyste” dla kierowcy.


Fałsz, nie jest to "bardzo" regularnie... wymagane jest pewne obciążenie silnika, aby cykl regeneracji mógł się "rozpocząć".

Zatem auto damskie (bez banału) w 100% miejskie czy podmiejskie i które nigdy nie ładuje ma bardzo małe szanse na prawidłową regenerację.
Zaprojektowano go tak, aby wystarczyła zwykła przejażdżka z prędkością 90 km/h przez kilka kilometrów.
Jeśli nigdy nie podróżujesz autostradą międzymiastową, kupowanie oleju opałowego jest bardzo głupie...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/06/08, 00:28

Hm… tak, ale nie, ponieważ na przykład C1 hdi fap jest samochodem miejskim na poziomie „doskonałości”… Przynajmniej taki jest komercyjny argument kampanii reklamowej Citroëna…

70% nowych pojazdów we Francji to diesle, prawda? 2/3 życia pojazdu spędza się w miastach lub na obszarach podmiejskich. Ty liczysz...

Ale hej, to może się zmienić, ponieważ olej napędowy jest tej samej cenie co benzyna… : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/06/08, 00:53

Christophe napisał:Hm… tak, ale nie, ponieważ na przykład C1 hdi fap jest samochodem miejskim na poziomie „doskonałości”… Przynajmniej taki jest komercyjny argument kampanii reklamowej Citroëna…

70% nowych pojazdów we Francji to diesle, prawda? 2/3 życia pojazdu spędza się w miastach lub na obszarach podmiejskich. Ty liczysz...

Ale hej, to może się zmienić, ponieważ olej napędowy jest tej samej cenie co benzyna… : Mrgreen:
Nie jestem pewien, czy C1 i jego dwie siostry są „fapable”… :?

To nie dlatego, że konsumenci są bykami, to, co robią, nie jest głupie…

Wreszcie... a priori nawet PSA, król diesla, zmienia podejście do małych silników! (czy to efekt Euro6?)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 189