Kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzić sceptyków i przekonać?

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzić sceptyków i przekonać?




przez humus » 26/06/21, 08:28

Dyskusja między Colinem, współzałożycielem Time for the Planet, a Fabrice'em Bonnifetem, dyrektorem ds. CSR w Bouygues Group i prezesem College of Sustainable Development Directors.

00: Wprowadzenie 00
04:14 Jego podróż
06:30 Polityczne obietnice
09:50 Kłamstwo o zielonym wzroście?
13:10 Ekologiczna przemiana i wolność
15:07 Seans w zdekarbonizowanym świecie
23:05 CSR i greenwashing
26:20 Dlaczego nie idzie szybciej?
33:05 Dekarbonizacja różnych „zakresów”
41:45 Działalność związana ze składkami
44:38 Transformacja modeli biznesowych
50:30 Nowe formy rachunkowości
54:00 Przełom technologiczny i innowacja
56:20 Jego opinia na temat Time for the Planet

1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez ABC2019 » 26/06/21, 11:11

Przecieramy kolejną godzinę portenawak do posłuchania... żeby na koniec powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć co dokładnie mamy robić!

Poważnie, zawsze zastanawiałem się, dlaczego tak wielu ludzi spędza godzinę w każdą niedzielę, aby zawsze słuchać tych samych rzeczy na mszy, ale oczywiście są tacy, którym się to podoba...
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez ABC2019 » 26/06/21, 11:16

pierwsza rzecz, którą mówi o Claude'ie Loriusie w 2:30, to już bzdura... Na tym poprzestałem. Jeśli nie mam nic innego do roboty, jeśli jest za gorąco dzisiejszego popołudnia; Posłucham innych bredni.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez Christophe » 26/06/21, 14:05

ABC2019 napisał:...by na koniec powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co dokładnie mamy robić!


Ponieważ wszyscy mówcy są zielonymi zmywaczami, którzy stosują pseudozieloną ideologię nieskończonego wzrostu… to nie może działać!

Rozwiązanie jest jednak proste, ale bardzo niepoprawne politycznie: zgódźcie się na podzielenie przez 10 naszego standardu życia!

Oznacza to zaakceptowanie wydawania 10 razy mniej na bezużyteczny konsumpcjonizm (ale który zadowala masy) i ponowne skupienie się na tym, co najważniejsze, przegląd swoich priorytetów wydatkowych… Na przykład kupowanie owoców i warzyw zamiast N-tej pary czółenek lub laptopa, który właśnie wyszedł, ale którego NAPRAWDĘ nie potrzebujemy, ale i tak go kupujemy, ponieważ nasze życie jest tak gówniane, że musimy nadmuchać nasze ego nadużytą konsumpcją, musimy popisywać się przed naszymi przyjaciółmi lub musimy zaspokoić daremną e phemeralna moda do oszustwa !!

Dopóki polityk nie ma jaj, żeby tak powiedzieć, nie wyjdziemy z tego!

Rozwiązaniem jest nauczyć się zadowalać małym, przestać się ślinić i być „szczęśliwym” tylko poprzez konsumpcję, podziwiać raczej trzeźwość niż bogactwo… Krótko mówiąc, to nauczyć się pojęcia szczęśliwej trzeźwości, która zresztą będzie ogólnie uczynić społeczeństwo szczęśliwszym, ponieważ uzna konsumpcjonizm za śmieszny, który obecnie jest tylko źródłem frustracji większości (ona.on to ma, ale nie mogę sobie powiedzieć kup...buhouhou)!

To zajmie jeszcze kilka lat COVID, zanim wróci… piaskowiec lub siła!

Jeśli nie, kiedy rozpoczynają się letnie wyprzedaże? : Lol: : Lol: : Lol:
1 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez humus » 26/06/21, 14:06

ABC2019 napisał: powiedzieć na koniec, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co dokładnie mamy robić!

Może zacznij od zaprzestania powtarzania tego w kółko, przejmij inicjatywę i poszukaj rozwiązań.
Widz!
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez Christophe » 26/06/21, 14:09

Po prostu to dałem… przynajmniej częściowo…

Ci idioci z filmu nigdy nie będą tak rozumować, więc zawsze będą się mylić w swoich fałszywych przekonaniach!

Ponieważ mają w życiu wszystko, czego pragną, jedyne, czego szukają, to osobiste wzbogacenie się za wszelką cenę poprzez zastosowanie ekologicznych metod! Nie obejrzałem 1 sekundy filmu, ale zgodnie z podsumowaniem jest dokładnie tak… Nie sądzę, żebym się zbytnio mylił…

Rozwiązaniem jest trzeźwość, ubóstwo, powrót do tego, co najważniejsze...
1 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez humus » 26/06/21, 19:41

Trochę dysonansu?
Są ludzie, którzy proponują i robią.
Plama oleju i nie oczekiwanie, że wszystko przyjdzie z góry.

Isabelle Delannoy - Jakich ludzi potrzebuje natura?

„Siła polityczna, która przekształciła się w siłę gospodarczą”, „gospodarka symbiotyczna”

00: Wprowadzenie 00
05:50 Trzy ważne fakty i liczby
09:20 Jakie jest miejsce pieniądza w transformacji ekologicznej?
12:20 Globalne i lokalne
15:05 Czym jest ekonomia symbiotyczna?
27:20 Powody do optymizmu
32:50 Wprowadzanie się w pożądany świat
45:04 „Rozproszony kapitalizm”
53:10 Pozytywny efekt odbicia?
56:55 Co możesz zrobić jako obywatel?
1:03:45 Jego opinia na temat Time for the Planet
1:06:40 Ostatnie słowo

0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez ENERC » 26/06/21, 19:53

Christophe napisał:Po prostu to dałem… przynajmniej częściowo…

Ci idioci z filmu nigdy nie będą tak rozumować, więc zawsze będą się mylić w swoich fałszywych przekonaniach!

Ponieważ mają w życiu wszystko, czego pragną, jedyne, czego szukają, to osobiste wzbogacenie się za wszelką cenę poprzez zastosowanie ekologicznych metod! Nie obejrzałem 1 sekundy filmu, ale zgodnie z podsumowaniem jest dokładnie tak… Nie sądzę, żebym się zbytnio mylił…

Rozwiązaniem jest trzeźwość, ubóstwo, powrót do tego, co najważniejsze...

Dopóki będziemy gromadzić ludzi w miastach, nie odniesiemy sukcesu. Miasta są problemem, a nie rozwiązaniem.

Można nasycić się warzywami, jajkami, lokalnymi serami. Im więcej o tym myślę, tym bardziej wydaje mi się, że rozwiązaniem jest powrót do małych społeczności (1000 - 10000 3 mieszkańców) produkujących to, czego potrzebują. Wieś taka, jaka istniała u nas XNUMX wieki temu, ale z nowoczesnością.
Nie musi to oznaczać ubóstwa. Powrót do podstaw tak : Chichot:
2 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14937
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4351

Re: Kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez GuyGadeboisTheBack » 26/06/21, 19:59

Idźcie na spacer po małych włoskich wioskach, znam ich całkiem sporo w Ligurii, zobaczycie, czym jest „prawdziwe życie”, kolorowe, radosne, pełne płaczu dzieci, starców na ławkach, małych restauracji, rodzin, gdzie można jeść tanie produkty z okolicznych ogródków warzywnych, lokalną oliwę z oliwek i lokalne wino... We Francji tak było jeszcze w latach 60., ale niestety zanikło.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Kryzys klimatyczny, ekologiczny pogodzi sceptyków i przekona?




przez Ahmed » 26/06/21, 20:06

Mam mały problem z przedsiębiorstwem składkowym... Na papierze to ciekawa koncepcja, ale jeśli wartość wytwarzana przez pracowników (w najszerszym tego słowa znaczeniu) rozkłada się na mniejszą liczbę produktów, a firma nadal osiąga zyski, bez ogólnego wzrostu, jak określony, oznacza to, że tylko bardzo nieliczne przedsiębiorstwa będą w stanie działać, a więc implikuje to skrajną koncentrację przedsiębiorstw (która w ten sposób uchwyci niewielki ogólny wzrost...)...
„Rozwiązania”, takie jak dodanie trochę więcej zieleni w miastach, są dobre, ale raczej niczego nie zmienią. Jak trafnie ujął to powyższy komentarz, miasta są większym problemem…
Mamy wrażenie, że wystarczyłoby zmienić stan umysłu bez zmiany tła i „toczyć kurę”…
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66