Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 04/01/20, 11:30

ABC2019 napisał:Jeśli można mieć zrównoważony świat bez skamielin, nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego nie moglibyśmy tego zrobić

Co robisz, jeśli skończą się skamieliny? Myślisz, że są zrobione z tego, jak twoja turbina wiatrowa, twoje panele słoneczne, twoje tamy ...?
Przewidywanie to budowanie zrównoważonych źródeł energii, zanim zasoby kopalne będą miały znaczący problem.
W rzeczywistości, którą akceptujesz, wygląda to tak: zobaczymy, że zasoby kopalne stają się rzadkie, zareagujemy, chcąc zbudować zrównoważone źródła energii, z tym że osiągnięcie tego zajmie kolejne 30 lat i zawsze będziemy mieć mniej w czasie mniej skamielin i zawsze więcej CR.
To jest gospodarka rynkowa, którą akceptujesz. Kretyńska gospodarka, która działa tylko w sytuacjach kryzysowych i rozwoju fizycznego.

ABC2019 napisał:Przeciwnie, jeśli nie możemy tego zrobić, to po prostu dlatego, że jest to niemożliwe

Pewne jest, że gdy brakuje energii, trudno jest działać w kierunku tego, co inteligentne i że mogliśmy się tego spodziewać, zanim…
Tym, co blokuje dzisiejsze inteligentne i zrównoważone wybory, są ideologia i pieniądze.
Ropa jest niedroga, a świat wokół niej zbudowany.
Wyobraź sobie szalone pieniądze, które trzeba by przekazać WSZYSTKIM do nuklearnej generacji 4 lub, co gorsza, energii odnawialnej.
Co więcej, niezrównoważona gospodarka, powiązana z pieniędzmi opartymi na kapitalizmie, które akceptujesz, jest dużym konsumentem energii, tylko po to, aby zarabiać pieniądze, a nie prowadzić zrównoważony biznes.
Zrównoważony biznes nie przynosi zysków finansowych, więc nikt tego nie robi.

Energia i pieniądze są motorem marnotrawstwa zasobów nieodnawialnych i oczywiście ograniczenie tych nieodnawialnych zasobów stanowi problem dla obecnego systemu gospodarczego, który akceptujesz w bardzo realistyczny sposób! : Lol: : Lol: : Lol:
Nie, ale cześć co? jak powiedziałby Nabilla : Lol:

Ok, chodź, mam basen! : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 04/01/20, 12:31

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Jeśli można mieć zrównoważony świat bez skamielin, nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego nie moglibyśmy tego zrobić

Co robisz, jeśli skończą się skamieliny? Myślisz, że są zrobione z tego, jak twoja turbina wiatrowa, twoje panele słoneczne, twoje tamy ...?
Przewidywanie to budowanie zrównoważonych źródeł energii, zanim zasoby kopalne będą miały znaczący problem.


Moim zdaniem nie zrobimy tego. Poradzimy sobie bez tego. Nic, co budujemy teraz, nie jest tak trwałe, jak skamieliny, turbiny wiatrowe i panele słoneczne niszczą się w ciągu kilku dziesięcioleci, tamy zamulają się, beton kruszy się ...

jeśli nie możemy ich zastąpić bez skamieniałości, stopniowo znikną wraz z nimi iw żadnym wypadku nie sprawią, że nasze społeczeństwo stanie się „zrównoważone”; po prostu daj mu jeszcze kilka lat, zanim wyjdzie (chwileczkę, kata!)

Zrównoważony biznes nie przynosi zysków finansowych, więc nikt tego nie robi.

taki jest twój punkt widzenia, mój jest taki, że „zrównoważona użyteczność” nie istnieje, a przynajmniej nie taka, o jakiej myślisz. To, co jest dla Ciebie przydatne w utrzymaniu naszego obecnego standardu życia, nie jest trwałe. Jest taki czas, kiedy nie wierzymy już w Świętego Mikołaja ... :), Jedynym rozwiązaniem będzie dostosowanie się do spadku, ale dokładnie, jeśli masz dość tej rozwijającej się firmy, będziesz zadowolony : Chichot: !
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez izentrop » 04/01/20, 15:14

ABC2019 napisał: Nic, co budujemy teraz, nie jest tak trwałe, jak skamieliny, turbiny wiatrowe i panele słoneczne niszczą się w ciągu kilku dziesięcioleci, tamy zamulają się, beton kruszy się ...

jeśli nie możemy ich zastąpić bez skamieniałości, stopniowo znikną wraz z nimi iw żadnym wypadku nie sprawią, że nasze społeczeństwo stanie się „zrównoważone”; po prostu daj mu jeszcze kilka lat, zanim wyjdzie (chwileczkę, kata!)
Absolutnie ...
Francja wyprzedziła nuklearną generację IV z super feniksem ... Opinia publiczna postanowiła ją zakończyć, gdy była na dobrej drodze, a teraz zdecydowano o zmniejszeniu energii jądrowej o 50% tutaj 2050.

Ostatnią opcją porzuconego tysiąclecia jest fuzja, ale przeszkody są tak duże, że trudno w to uwierzyć. Istnieje niewielka szansa na płynne rozszczepienie, ale jeśli zadziała, Francja pozostanie w tyle ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadebois » 04/01/20, 17:20

izentrop napisał:Francja wyprzedziła nuklearną generację IV z super feniksem ... Opinia publiczna postanowiła ją zakończyć, gdy była na dobrej drodze, a teraz zdecydowano o zmniejszeniu energii jądrowej o 50% tutaj 2050.

Na torze? To żart, kosztował miliardy i nigdy nie działał!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 04/01/20, 19:11

ABC2019 napisał:
Moim zdaniem nie zrobimy tego. Poradzimy sobie bez tego.

… Myślisz, że jesteś realistą rezygnując z pracy… pewne jest, że otaczający je szum, dodany do bardzo francuskiego pesymizmu, nie pomaga wydostać się z tej nihilistycznej wizji.

„Poradzimy sobie bez tego”, tak myślę, ale dla mnie będzie to zmuszone i zmuszone z powodu tych wszystkich owiec, które zrezygnowały z udania się do rzeźni.
To nie tylko owce, są też liberalne rekiny, które wierzą w konkurencję w obecnym systemie, ponieważ ogólnie są zwycięzcami lub aspirującymi zwycięzcami (najgorsze)
Utrwalają także śmiertelną ideologię *, dotyczącą ciągłego wzrostu w skończonym świecie (w tym momencie owce mają rację, to niemożliwe)
* ideologia wciąż u władzy, nie tak jak na początku lat 80. / 90.
Jeśli urodziłeś się później, znasz M ... tylko jako horyzont.

Gdzieś owce, które przyjmują rzeź, mają rację, śmierć jest trwała i ekologiczna, cały ten recykling.

Trzeci sposób, środek, to życie.
Życie dorasta do pewnego momentu, życie jest zrównoważone, żywe istoty naprawiają się, życie jest recyklingiem, nic nie jest tracone, wszystko jest ponownie wykorzystywane.
Życie to cykl, który obejmuje śmierć.
Więc tak, beton się kruszy itp.
Ale życie odtwarza życie z odpadów i słońca.
Potrzebujemy dużej ilości energii do recyklingu i odtworzenia tego, co zużywa się.
Powtarzam się, co mi się nie podoba, bez wątpienia pomimo pozorów Roll: to powiedzieć, jak bardzo się zraniłem, w skrócie 4 generacja nuklearna (z braku lepszego) może być źródłem energii pozwalającym nam utrzymać odpowiedni poziom życia przez 1000 lat podczas oczekiwania na ląd Fusion.
Jeśli uważasz, że życie to Święta Bożego Narodzenia, to pranie mózgu w społeczeństwie działało dobrze ...

Odbywając krótką wycieczkę po urządzeniach w domu, wszystko jest raczej w stylu vintage, moje stereo ma 40 lat. mój programowalny kalkulator studencki mający około 40 lat i wszystko działa jak pierwszego dnia.
Jak budowanie zrównoważone jest całkiem możliwe.
Mogę powiedzieć tym łatwiej, że jako inżynier elektroniczny dla wojska (ups ...), ale nie długo (jest ok ...), zaprojektowaliśmy produkty o gwarantowanej żywotności, w bardzo środowiskowych warunkach wiążące.
Przy poczęciu decydujemy, czego chcemy, to cena i sok mózgowy ograniczają trwałość przedmiotów.

Jeśli podstawowym kryterium jest cena, aby absolutnie sprzedać bla, zrównoważony rozwój jest hitem.
Recykling jest niski ze względu na fakt, że nie planuje się również projektu.
Aby zastąpić niedrogi zepsuty i niepodlegający naprawie produkt, potrzebne są nowe zasoby nieodnawialne. Witaj w konsumpcjonizmie.

Zmieniony komputer ma 13 lat i dziś ma 16 lat i działa doskonale, z tym wyjątkiem, że nie może przełknąć gigantycznego systemu operacyjnego, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji sieci… To nie moja wina, że ​​musiałem to zostawić w szafie.

W moim życiu najczęściej zmieniałem samochody (13 lat również dla najstarszych, a moja żona ma 14 lat i trzyma się dzielnie), piły łańcuchowe (zbyt często, ale tanie, dziwne ? : Mrgreen: ), drukarki, odzież, żarówki. Nie jestem bardzo dobrym konsumentem…

Krótko mówiąc, zrównoważone budownictwo jest całkiem możliwe, wystarczy, że jest to kryterium nr 1, które implikuje wydostanie się z długów (związanych z kapitalizmem), ponieważ trwałość i kapitalizm są niezgodne, z wyjątkiem czasów wyposażania ludzi w nie mając nic, to znaczy w okresie wzrostu.

ABC2019 napisał:
Zrównoważony biznes nie przynosi zysków finansowych, więc nikt tego nie robi.

to twój punkt widzenia

Przede wszystkim jest to faktem.

ABC2019 napisał:
Moja jest taka, że ​​„zrównoważona użyteczność” nie istnieje

Ponieważ prawdopodobnie nie znasz świata projektowania produktów technologicznych.
Ale jeśli chcesz bawić się słowami, „zrównoważona użyteczność” nie istnieje systematycznie, ponieważ projektowanie zrównoważone jest antysystemowe i droższe niż jednorazowe.
Ponieważ system zapewnia psychologię niedoboru, jak dobre owce, wolisz kupować po najtańszych kosztach pieniężnych, ale najdroższych pod względem marnotrawstwa zasobów nieodnawialnych.
W każdym razie na rynku nie mamy (więcej) wyboru, kupujemy to, co jest.
Żałuję, że nie znalazłem już dżinsów wysokiej jakości, wszystkie są źle przycięte (nawet markowe) lub dobrze wykrojone, ale z materiału muślinowego.
ditto bawełniana koszulka, koronka, która już nie trwa ...
Producenci konkurują ceną kosztem jakości.
Masz do wyboru gówno lub półgówno ...
Nie próbowałem luksusowych sklepów, w których nie dbamy o ludzi sprzedających więcej marki niż produktu ... Roll:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 04/01/20, 20:04

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
Odbywając krótką wycieczkę po urządzeniach w domu, wszystko jest raczej w stylu vintage, moje stereo ma 40 lat. mój programowalny kalkulator studencki mający około 40 lat i wszystko działa jak pierwszego dnia.
Jak budowanie zrównoważone jest całkiem możliwe.

ale 40 lat to nie 1000 lat!
nic, co obecnie masz, nie będzie działać za 1000 lat. Z wyjątkiem może drewnianych mebli.
Wasza „trwałość” jest iluzją na skalę ludzkości.

Za 1000 lat nie będziemy już mieć skamielin, więc nie będzie już komputerów, elektroniki, samochodów, pralek i oczywiście elektrowni jądrowych.

Nie ma wokół ciebie niczego, co nie istniałoby 100 lat temu, nie byłoby zbudowane bez skamielin i nieodnawialnych materiałów. W ogóle nic.

Ciesz się więc swoim małym „trwałym” komfortem ... tak długo, jak trwa!

Z drugiej strony, jeśli uważasz, że widzisz pieniądze, chciwość, konkurencję, pragnienie władzy znikają, obawiam się, że będziesz bardzo rozczarowany.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Eric DUPONT » 04/01/20, 20:08

jaka tkanina z biżuterii :(
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadebois » 04/01/20, 20:16

Eric Dupont napisał:jaka tkanina z biżuterii :(

Dzięki ABC pobijamy wszystkie rekordy!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 04/01/20, 20:56

Fajni chłopaki! :D
ABC2019 napisał:ale 40 lat to nie 1000 lat!

Musisz zgodzić się na słowo „zrównoważony”…
dla mnie trwałym przedmiotem jest życie człowieka, być może kolejne pokolenie, ale nie 1000 lat.
Z drugiej strony miałoby to znaczną różnicę pod względem zasobów i energii, gdyby pojazd trwał 2 pokolenia, a nie 10 lat.
Po prostu to, co nazywam zrównoważonym rozwojem, nie fantazjuj.

ABC2019 napisał:A za 1000 lat nie będziemy mieć więcej skamielin

Za 1000 lat możemy z pewnością powiedzieć? : Lol: skamielin nie będzie, chyba że zostawimy je w piwnicy : Lol: , w każdym razie nie będziemy ich już używać.

Z ludźmi takimi jak ty będziesz stary?
czy zaawansowana cywilizacja opanowująca fuzję?
czy oszczędna cywilizacja, naprawiająca możliwie najlepiej odnawialne źródła energii XXI wieku?
czy inny?

ABC2019 napisał: więc więcej komputerów, elektroniki, samochodów, pralek i oczywiście elektrowni jądrowych.
Decydują o tym dzisiaj twoje wybory.
Jeśli jesteś większością, która sobie tego życzy, tak się stanie.
To nie jest mój wybór.

ABC2019 napisał:Ciesz się więc swoim małym „trwałym” komfortem ... tak długo, jak trwa!

Jak mam to wziąć? : Lol:
Czuję, że powinien to być szpadel? ale to nie ma dla mnie znaczenia.
Chcę odpowiedzieć głupio: no tak ... i ty też.
Od twojej psychiki zależy, czy będzie ona trwała, aby wcześniej zrozumieć, dlaczego może ona nie trwać, a następnie znaleźć warunki, które pozwolą jej przetrwać i wreszcie powiedzieć, kto chce to usłyszeć dążysz do tego, dlaczego i jak to możliwe.
W tej chwili jest to niemożliwe, więc nie idę dalej, co nie jest opcją w moim kursie. : Lol:

ABC2019 napisał:Z drugiej strony, jeśli uważasz, że widzisz pieniądze, chciwość, konkurencję, pragnienie władzy znikają, obawiam się, że będziesz bardzo rozczarowany.

Często jestem rozczarowany : Lol:
Chodź, teraz jesteśmy na ludziach, ale masz rację, jest to podstawowa przyczyna wszystkich problemów. Przed energią i przed pieniędzmi.
Środowisko (społeczeństwo, system gospodarczy, rodzina, krewni, badania, czytania itp.) Wpływa na to, co myślimy i jak postrzegamy rzeczy.
to się nazywa warunkowanie.
Ten sam fakt może być inaczej opisany przez 2 osoby, do tego stopnia, że ​​są przekonani, że 2 osoby nie widziały tego samego.
W zrównoważonym systemie wszystko, co opisujesz i które są naturalnymi uzależnieniami śpiącymi w każdym człowieku, powiązane z ego, a zatem związane ze strachem, brakiem zaufania do innych, powinno się uspokoić.
W zrównoważonym świecie, w którym nie boisz się o swoją przyszłość, w świecie, w którym wiesz, że cokolwiek się stanie, możesz liczyć na społeczeństwo, jesteś bardziej spokojny, mniej złośliwy, chętny do pomocy.
Czy o to pytałem, czy nie dążyliście do czegoś głębszego, do większego braterstwa?
Odpowiedziałeś mi więcej pieniędzy! : Lol: Więc już nie planujesz wyjść z tego nieuczciwego systemu.
Wiem ... realistyczne i nie zmienisz świata, powiedział owca, która idzie do rzeźni.
Gandhi, Luther King, Mandela, żółte kamizelki coś dla ciebie znaczą?
Rozumiem to, ja też doświadczyłem tego etapu pieniędzy, ponieważ w obecnym systemie rodzimy się nadzy (i zaczynamy w ten sam sposób, ale przejdźmy dalej. : Wink: )

Obecny system jest owocem pewnych ludzkich skłonności, a my jesteśmy zdeformowani przez ciągły nacisk tych skłonności, globalnie strach przed brakiem, rzadkość, tylko wobec świata.
Można to uzasadnić brakiem żywności w przeszłości.
Dziś w każdym razie w bogatych krajach ten system oparty na strachu przed zaginięciem jest znacznie mniej uzasadniony.
On sztucznie utrzymuje klimat strachu, a ty wierzysz w tego Świętego Mikołaja! : Lol:
Spójrz na sklepy, czy są puste?
Czy nie chcemy ci sprzedać?
Czy to raczej nie jest odwrotnie? Podchodzimy do ciebie, abyś kupił.

Czego brakuje ci do zakupu?
Dłużne pieniądze, czasami nazywane rzadkimi pieniędzmi, a nawet pieniędzmi.
tylko po to, by relatywizować swoje opinie, a nie przepraszać za „Chcę wszystkiego za darmo”. : Wink:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 04/01/20, 21:26

Eric Dupont napisał:jaka tkanina z biżuterii :(

jakie aneries? myślisz, że za 1000 lat pojawią się skamieliny? (ile wtedy?) Czy uważasz, że możemy zbudować elektrownię jądrową bez skamielin? (jak to robimy?)
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123