FED: podstawowa stopa procentowa na poziomie 0.25 proc.!

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

FED: podstawowa stopa procentowa na poziomie 0.25 proc.!




przez Christophe » 17/12/08, 20:36

Mam halucynacje, główna stopa procentowa FED spadła do maksymalnie 0.25% (wahając się między 0.0 a 0.25%)... Uważam, że jest to pierwszy przypadek w historii finansów!

Ach tak, potwierdzam (po badaniach):

Fed nigdy nie obniżył swojej podstawowej stopy procentowej do takiego poziomu: stopa 1% stosowana od października oraz od czerwca 2003 r. do czerwca 2004 r. była już najniższą w historii.


Oznacza to, że sytuacja jest bardzo, bardzo poważna... Pozytywny punkt: bankierzy będą zarabiać mniej! Będzie bolało ich stopy, bo za karę za złamanie zabawki, myślę, że nadal jest dość lekka...

Oto ewolucja głównej stopy procentowej w latach 1954–2004:

Obraz

http://fr.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9ser ... 9tats-Unis

Analiza : http://www.trends.be/fr/economie/politi ... ches-.html

Pytanie: jeśli w USA poprosimy o kredyt w wysokości 1 000 000 dolarów przy stopie 0.25%, aby we Francji ustawić go na 4%, czy myślisz, że to zadziała? : Evil:
0 x
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 17/12/08, 20:51

Kluczowa stawka. Nie dotyczy to osób fizycznych.

Mówiąc bardziej ogólnie, dla graczy finansowych: wahania cen walut sprawiają, że ten manewr staje się bezcelowy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 17/12/08, 20:53

O tak...pośrednio to ten...

W przeciwnym razie OK w przypadku oszustwa kredytowego, ale jestem pewien, że niektórzy bankierzy to zrobili lub zrobili ... : Evil:
por https://www.econologie.com/forums/pieces-a-c ... t6750.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 17/12/08, 21:09

Oczywiście, że tak się dzieje, ale nie na skalę indywidualną, jeśli rozumiesz, co mam na myśli.
Czytałem nie tak dawno temu, że inwestorzy grali w ten sposób w różnych krajach, przy czym Japonia jest, moim zdaniem, krajem najbardziej dochodowym; więc wystarczy pożyczyć pieniądze tam, gdzie jest najtaniej (niska stopa procentowa) i zainwestować je, czyli pożyczyć (ponieważ robią to banki) tam, gdzie jest najdrożej (kluczowa stopa wysoka).
Różnica trafia do kieszeni biednego bankiera : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 17/12/08, 22:06

Biedny bankier : Chichot:

Stracą jeszcze więcej „bardzo cennych”!

Już niedługo będą mogli to zrobić! : Arrowd:

Obraz
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 17/12/08, 22:15

Japonia jest właśnie tym krajem, którego bank centralny najbardziej obniżył stopy procentowe po pęknięciu bańki spekulacyjnej około 1990 r. Tak naprawdę sytuacja nigdy się nie poprawiła.

Wiele funduszy inwestycyjnych rzuciło się na jena przy oprocentowaniu 0%, aby umieścić go gdzie indziej na poziomie 10%: gwarantowany jackpot! (Madoff w środku : Mrgreen:). Ten rodzaj oszustwa niewątpliwie przyczynił się do rozpędu machiny gospodarczej na poziomie globalnym, zalewając rynki „darmowymi” pieniędzmi.

Z drugiej strony na poziomie lokalnym to się nie sprawdziło: pożyczka 0% jest świetna, ale nawet przy braku odsetek w każdym terminie i tak trzeba spłacić kapitał!
A biorąc pod uwagę recesję, większość Japończyków nie była już nawet w stanie tego robić : Lol:

Krótko mówiąc, takie działanie w kontekście euforii, gdy gospodarstwa domowe się bogacą, może się sprawdzić. Ale w przypadku recesji tylko zubażamy kraj: jaki jest według Pana potencjał kraju, którego waluta... jest bezwartościowa? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 17/12/08, 23:09

: Arrow: Absolutnie, kiedy Japonia zaoferowała ultraniskie stopy procentowe w celu ożywienia swojej gospodarki, pieniądze te trafiły w ręce obcokrajowców. Nawiasem mówiąc, pomogło to obniżyć stawki w Europie i USA. Dowiedziałem się o tym, kiedy zaciągnąłem kredyt mieszkaniowy. Zaskoczyła mnie bardzo mała różnica pomiędzy uzyskanym przeze mnie tau a kluczowymi stawkami we Francji (które nie pozostawiały bankowi wystarczającej marży). :? Powodem było to, że srebro zostało zakupione gdzie indziej po wyjątkowo konkurencyjnej cenie... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 18/12/08, 09:48

Ach, dziękuję za poprawienie mnie w sprawie Japonii, wygląda na to, że się myliłem.
:|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16095
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5233




przez Remundo » 18/12/08, 09:59

Obraz
Częściowo z powodu łatwego zarabiania pieniędzy przy niskich stopach procentowych w USA narodziły się spółki subprime, wydaje mi się, że pod kierownictwem Greenspana...

W USA znów śmierdzi chronicznym i szklistym nadmiernym zadłużeniem...

Obraz

Subprimes II, Powrót do przyszłości : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 18/12/08, 11:02

Remundo napisał:Obraz

Kryzys japoński ma swoje początki w 1990 r., a jego reperkusje są globalne (patrz „lata Balladura” we Francji).

Fed oferował stopy dyskontowe głównie po 11 września 2001 r., zalewając świat swoimi małpimi pieniędzmi, aby przywrócić zaufanie inwestorów. Po krachu „nowych technologii” i zawaleniu się Bliźniaczych Wież byli poważnie skacowani…

Różnica między USA i Japonią polega na tym, że w 1990 roku Japończycy nie chcieli dalej się zadłużać, kupując „darmowego” jena. Z powodu braku nabywców „rozpuszczalnikowych” lokalne firmy musiały się dostosować, obniżając ceny. Miało to globalny wpływ na koszty produktów zaawansowanych technologii, co stanowi jeden z rzadkich obszarów, w których Japonia jest w stanie utrzymać konkurencyjność.

I odwrotnie, amerykańska – i światowa – gospodarka doświadczyła co najmniej 6 lat pełnej euforii, podczas której każdy podmiot gospodarczy po drodze objadał się, szaleńczo zawyżając ceny.

Teraz, gdy katastrofa została udowodniona, japoński scenariusz jest odtwarzany na całym świecie. Kredytobiorcy, którzy nie skończyli spłacać bieżących kredytów, nie mając perspektyw na zwiększenie swojej siły nabywczej (bezrobocie), nie chcą już – nie mogą – zaciągać innych kredytów, nawet przy zerowym oprocentowaniu.. Muszą zadowolić się życiem z dnia na dzień, a nie za obiecane im pieniądze na jutro!

Jednak obecny system gospodarczy, mający charakter piramidalny, musi za wszelką cenę kontynuować zaciąganie pożyczek, aby utrzymać iluzję. Spłata bieżących kredytów jest niemożliwa, chyba że poprzez zaciągnięcie nowych.

Konsumenci nie chcą już naśladować: zmuszamy ich do tego! Państwo staje się teraz jedynym pożyczkobiorcą i to każdy z nas będzie musiał spłacić jego dług z naszych podatków…

Aby jednak ten scenariusz się utrzymał, wiek emerytalny trzeba będzie cofnąć… do co najmniej 500 lat! : Lol:

Nadchodzące miesiące i lata będą ekscytujące... dla tych, którzy przeżyją. : Mrgreen:
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 88