Achtung Kris! Koniec z praktykami w szkołach inżynierskich

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Achtung Kris! Koniec z praktykami w szkołach inżynierskich




przez Christophe » 18/07/09, 10:41

Szkoły inżynierskie nie mogą już znaleźć staży w ramach projektu kończącego naukę. Otrzymano e-mailem:

WEZWANIE DO WSZYSTKICH ABSOLWENTÓW I ABSOLWENTÓW

Poszukujemy propozycji praktyk i PFE dla uczniów naszej Szkoły


Rzeczywiście, sytuacja gospodarcza dotyka nie tylko firmy i cały świat przemysłowy i handlowy, ale także znacznie ogranicza możliwości odbywania praktyk przez studentów w naszej Szkole.

Studenci mają poważne trudności ze znalezieniem praktyk i możliwości PFE. Dotyczy to wszystkich specjalności Inżynierów i Architektów.

Kierownictwo Zakładu, Kierownictwo ds. Stosunków Międzynarodowych i Kierownictwo Wydziału Architektury oficjalnie zwróciły się do naszego Stowarzyszenia Sztuki i Przemysłu o wsparcie, aby pomóc młodym ludziom w znalezieniu przedmiotów z firm lub agencji, w zależności od przypadku, na staże i ich PFE.

Również tym komunikatem Komitet Sterujący Arts & Industries zaprasza każdego Absolwenta, każdego Absolwenta, do zaproponowania jednego (lub nawet kilku) przedmiotów praktyki i/lub PFE w granicach swoich możliwości.

Oferty prosimy przesyłać niezwłocznie pocztą, e-mailem lub faksem bezpośrednio na adres:

Sekretariat ds. Sztuki i Przemysłu
Dom Inżyniera i Architekta
56, bulwar d'Anvers
67000 STRASBURG
Faks: 03.88.60.67.02.


Hej, tak, to gówno i to nie jest nowe… może „obudzić” niektórych ludzi, którzy zasłaniają twarz od 20-30 lat… („elitarność” dla oszustów francuskich inżynierów… ).

Na przykład: od czasu uzyskania mojego dyplomu i moich 3 lat studiów podyplomowych „cokolwiek” zastanawiałem się pkoi, czy są jakieś „kontyngenty” „tworzenia / szkolenia inżynieryjnego” zgodnie z sytuacją francuskiej gospodarki? To znaczy zmienna siła robocza według pewnych danych ekonomicznych?
Rzeczywiście, pkoi podatnik powinien płacić za inżynierów, którzy emigrują i dlatego nie przynoszą już bogactwa Francji? I mówię to świadomie… będąc na wygnaniu… a nie emigrantem! : Chichot:

Dotyczy to również naukowców i wielu innych szkoleń...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261




przez Remundo » 18/07/09, 10:55

Bonjour Christophe,

W "moich czasach" (2000/2003) też nie było obfite... Miałem kilku lokalnych znajomych w Pieczynach iw Fortechu.

Kiedy moi znajomi nie mogli nic znaleźć na stażu technik/inżynier, pytali mnie, czy nie zostało trochę miejsca. Czasem tak, czasem nie...

Powiedzmy, że reklamujesz firmę INSA!! : Chichot:

Powinniście oferować staże dla ekonomistów :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/07/09, 11:03

Cóż, tak, to już nie było zabawne (szukałem wtedy „pracy”), ale myślę, że w tej chwili jest znacznie gorzej… inaczej ten „wezwanie z 18 lipca” (hihihihi) nie zostałby uruchomiony!

No co ty chcesz tak ja robię "reklamę", ale trzeba im pomóc biedakom!!

Ale INSA nie wiem, nadal jestem z ENSAIS (Mecanique 2001), w 2003 roku stało się to INSA Strasbourg, myślę...

Jeśli chodzi o staże: za 1-2 lata stowarzyszenie mogłoby faktycznie zaoferować kilka, ale uważaj, to nie jest „darmowe”…

Stażysta kosztował firmę, która go „zatrudniła” w latach 40-50 od 000 do 2000 2001 franków. Kwota ta stanowi „podatek lub składkę” płaconą na rzecz ENSAIS i jeśli stażysta otrzymuje wynagrodzenie lub zwrot kosztów, kwota ta musi oczywiście zostać zwiększona zgodnie z obowiązującymi warunkami socjalnymi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261

Re: Achtung Krisis! Koniec z praktykami w szkołach inżynierskich




przez Remundo » 18/07/09, 11:05

Christophe napisał:Rzeczywiście, pkoi podatnik powinien płacić za inżynierów, którzy emigrują i dlatego nie przynoszą już bogactwa Francji? I mówię to świadomie… będąc na wygnaniu… a nie emigrantem! : Chichot:

Dotyczy to również naukowców i wielu innych szkoleń...

I tak, masz rację...

Masz „germańską” koncepcję w Technische FachHochschule”, gdzie szkolimy obywateli na dobrym poziomie (od technika do inżyniera) dla krajowych MŚP i inżynierów operacyjnych.

We Francji szkolimy menedżerów, którzy wyjeżdżają za granicę... W rzeczywistości są to po prostu przedstawiciele handlowi luksusu z dyplomem, który pozwala im, przepraszam, nakazać „kierowanie partycypacyjne” facetami, którzy są 100 razy bardziej kompetentni od nich na boisku. ..

Kiedy porównujemy przemysł francuski i niemiecki, wszystko jest powiedziane. Moi przyjaciele masowo znaleźli staże inżynierskie w Niemczech.

Niemal za każdym razem, gdy kupuję coś konkretnego, dobrej jakości dla SYCOMOREEN, jest to niemieckie... lub szwajcarskie. :P
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261




przez Remundo » 18/07/09, 11:09

Christophe napisał:No co ty chcesz tak ja robię "reklamę", ale trzeba im pomóc biedakom!!

Ale INSA nie wiem, nadal jestem z ENSAIS (Mecanique 2001), w 2003 roku stało się to INSA Strasbourg, myślę...

Tysiące przeprosin za to małe zamieszanie...
Jeśli chodzi o staże: za 1-2 lata stowarzyszenie mogłoby faktycznie zaoferować kilka, ale uważaj, to nie jest „darmowe”…

Stażysta kosztował firmę, która go „zatrudniła” w latach 40-50 od 000 do 2000 2001 franków. Kwota ta stanowi „podatek lub składkę” płaconą na rzecz ENSAIS i jeśli stażysta otrzymuje wynagrodzenie lub zwrot kosztów, kwota ta musi oczywiście zostać zwiększona zgodnie z obowiązującymi warunkami socjalnymi...

Tak, znam tę praktykę... Uważam, że szkoły trochę tu przytyją i odstraszają MŚP, nawet duże grupy. Tymczasem to mały młodzieniec wznosi toasty i generalnie mówimy mu, że nie wie, jak się sprzedać… jak się ma patyki w kołach, to trzeba mocno pedałować :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/07/09, 11:18

Jestem zaskoczony: 40.000 6000 FF, czyli około XNUMX euro.
Miałem dwóch stażystów, którzy byli przyszłymi inżynierami przemysłowymi w mojej firmie (w Belgii) w latach 90-tych. Nic nas to nie kosztowało poza ubezpieczeniem ich od nieszczęśliwych wypadków.
W rzeczywistości w domu jesteśmy bardzo szczęśliwi, że je mamy, to zapewnia tanią siłę roboczą, której często używamy do realizacji drugorzędnego projektu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261




przez Remundo » 18/07/09, 11:35

+1 Słoń...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/07/09, 11:38

Brak 40 000 frs w 2000 r., czyli więcej niż 6000 €… Powiedziałbym, że obecnie co najmniej 8000 € (od 2000 r. nastąpił „boom” na rynku nieruchomości)… ale niewiele to zmienia w Twoim komentarzu: inny kraj, różne praktyki...

W każdym razie mogę powiedzieć, że nauczyciele byli… bardzo zainteresowani uzyskaniem maksimum tych „premii”… jakby od tego zależało ich wynagrodzenie???

Jeśli chodzi o mnie, myślę, że byli dąsani, ponieważ 40 000 frs projektu pantone ANVAR wydałem 95% ... na sprzęt (najdroższe były sondy do analizy H2 / O2, ponad 15 000 franków, jak sądzę ... jest w raport, nie pamiętam dobrze), że w końcu zostawili „zgnić” w kącie laboratorium (wróciłam tam w 2003 roku)…

: Evil:
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209