Stworzenie firmy ekologicznej

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Stworzenie firmy ekologicznej




przez chatelot16 » 30/06/13, 14:12

cześć

Zawsze kultywowałem pomysły pod każdym względem, korzystając tylko ze środków do przeprowadzenia kilku testów, ale nigdy nie można było sprzedawać gotowych produktów

od roku szukałem sposobu na sfinansowanie projektu biznesowego

Zrozumiałem, że klasyczna metoda tworzenia firmy z konkretnym projektem i jednym produktem nie jest dobra: załamać się, jeśli nie sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami

banki nie chcą niczego finansować: rozwiązaniem będzie bezpośrednie poszukiwanie akcjonariuszy: stworzenie SAS o zmiennym kapitale, który może pomieścić tak wielu małych akcjonariuszy, jak to konieczne

sugerujemy, że są tylko duże firmy, które mogą sfinansować się w ten sposób: ludzie, którzy mają trochę pieniędzy na umieszczenie, wkładają je do banku, który głupio inwestuje te pieniądze w 4 zakątkach świata i nigdy nie pożyczaj niczego francuskiej firmie, która by jej potrzebowała

ci, którzy mają pieniądze, muszą mieć możliwość zainwestowania ich bezpośrednio w lokalny biznes bez żadnych kosztów!

często się powtarza, że ​​śluza nie ma prawa wezwać do oszczędności publicznych ... ale to tylko zabrania emisji akcji notowanych na giełdzie ... co nie uniemożliwia bezpośredniego poszukiwania akcjonariusz!

Trudno mi wybrać, który projekt powinienem opracować priorytetowo: to akcjonariusze wybiorą ... im więcej, tym szybciej będzie postępować!

Statut SAS można opracować z wielką swobodą: można stworzyć oryginalną firmę, która zapewni dobre miejsce wszystkim partnerom: zarówno tym, którzy przynoszą pieniądze, jak i tym, którzy wnoszą kompetencje ... oba nie są zabronione

Statut SAS ze zmiennym kapitałem umożliwia przyjmowanie akcjonariuszy bez zbędnych kosztów i wynagradzanie ich bez zbędnych kosztów: bardziej wydajne niż przechodzenie przez banki

będzie kilka innych oryginalności w tej sprawie: urząd studiów w teletravail, aby zatrudnić ludzi, którzy mają dobrą konkurencję z 4 zakątkiem Francji

VSE (zbyt małe) nigdy nie mają środków na zatrudnienie niezbędnych umiejętności: przy pracy zdalnej i w niepełnym wymiarze czasu wszystko jest możliwe

celem będzie połączenie wszystkich umiejętności dużej firmy, technicznych, prawnych, zakupowych, handlowych ... wspólnej komputerowej bazy danych

inna planowana oryginalność: skomplikowane produkty zgazowujące i kogeneracyjne są trudne do sprzedania, dopóki wszystko nie będzie całkowicie zgodne ze standardem: pierwszy produkt będzie raczej instalowany z partnerami niż sprzedawany klientom ... rezultat jest prawie taki sam poza tym, że zmniejsza koszty

może być możliwe, że SAS ma funkcję spółdzielni działania, aby umożliwić partnerom wykonywanie niezależnej pracy poprzez fakturowanie przez firmę: lepiej niż auto przedsiębiorca!

celem tego przesłania jest apel do całej dobrej woli

ogólna dyskusja na ten temat forum ... lub dokładniej w MP

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 30/06/13, 21:30

Cześć Chatelot, czy możesz podać pojęcie sektora / produktu swojego projektu?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/06/13, 22:31

prawie wszystko, o czym tu mówiłem od lat

gazyfikator z innowacją, która zasługuje na opatentowanie

mały specjalny silnik o wysokiej wydajności ... długoterminowy projekt, który nie zapobiegnie sprzedaży gazu z prostszymi już dostępnymi silnikami

silos do przechowywania pelet lub zrębków drzewnych

zbiornik wody deszczowej: będzie to sposób na opłacalność tej samej techniki, co zbiorniki metanizatora

prasa peletowa: oryginalna zasada, która może zasługiwać na patent ... tak skuteczny jak te duże ... prostsze niż mała prasa zacierna, która źle działa ... to nie jest mój priorytet, ale mam wrażenie, że jest rynek

system przeładunku kłód i zrębków dobrze dopasowany do silosów zewnętrznych

stirling słoneczny

Stirling do góry nogami do skraplania powietrza ... To skojarzenie z tym chłodniczym stirlingiem sprawiło, że znalazłem oryginalną strukturę dla Stirlinga słonecznego

skoncentrowany piekarnik słoneczny, do stirlingu, pary, pieca wapiennego lub generatora słonecznego

konwersja gazu zgazowującego do metanolu, aby stał się produktem, który można przechowywać

i coś jeszcze, o czym nie chcę rozmawiać przed podjęciem decyzji, czy patenty są przydatne, czy nie

był też kominek z wkładem do bojlera ... ale generator jest o tyle lepszy, że prosty kominek zostanie zapomniany

najtrudniejsza jest wiedza, od czego zacząć
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 30/06/13, 23:21

Kilka utworów, pytania, które należy zadać: (okrutny dylemat)

1) Czy „oferta” ekologiczna jest niezgodna ze wzrostem?

https://www.econologie.com/forums/fabriquer- ... 12164.html

2) Ekonologiczna „oferta” odpowiadająca potrzebom rynku?

- Przede wszystkim, czy mam produkt / usługę, która odpowiada popytowi, który nie jest objęty rynkiem.
- Jeszcze lepiej, jeśli tylko ja mogę na nie odpowiedzieć (oferta bez konkurencji). I że będę w stanie zaoferować / wykorzystać tę formułę w ciągu następnych dziesięciu do piętnastu lat.
- Wraz ze wzrostem popytu w docelowym segmencie rynku w tym okresie.
- Po cenie - choć rozsądnie ustalonej - która może być zagwarantowana poniżej cen praktykowanych w pożądanym sektorze.
- Czyja dystrybucja / konserwacja nie jest czasochłonna.
- Miej dobry plan medialny, aby opublikować ten produkt / usługę (i związany z tym budżet).

Wszystkie powyższe warunki, odnoszące się do Poduit / usługi, jego ceny, dystrybucji, komunikacji, konserwacji i działań następczych: muszą być w doskonałej korelacji z potencjalną klientelą docelową, która musi ją spełnić. Każdy z jego punktów musi być przeprowadzony u góry, jednocześnie z pozostałymi warunkami, aby złożyć spójną ofertę (to nie tylko teoria, to zobaczy kupujący).

Aby znaleźć rozwiązanie tego delikatnego równania, należy przeprowadzić dwa badania:
- badanie wewnętrzne: co naprawdę jestem w stanie zapewnić jako towar i / lub usługę (w konkurencyjny, bezpieczny i zrównoważony sposób). I alternatywnie: jaki byłby mój „plan B”? jakie byłyby moje zdolności adaptacyjne na danym rynku (i do czego rynek może ewoluować ...)
- klasyczne badanie rynku: jaki jest obecny stan rynku, JUŻ JUŻ istnieje w dziedzinie, w której zamierzam uruchomić, i jak mogę się pozycjonować na tle konkurencji? Jak konkurencja zareaguje na nadejście mojej propozycji? Itd ... (To samo badanie, ocena ceny + produkt / usługa + dystrybucja + komunikacja i ewolucja, i to w przypadku danych, które mają być gromadzone dla każdego konkurenta)

Poza tym wciąż był wątek, który uruchomiłem na podobny temat:
https://www.econologie.com/forums/post180587.html#180587

Diwouar, masz przed sobą duży plac budowy…! Krótko mówiąc, będziesz musiał wykazać się wyobraźnią, ponieważ jeśli chcesz zająć się biznesem „przyjaznym dla środowiska”, Twoja oferta będzie musiała być bardziej atrakcyjna niż obecna oferta nie „ekologiczna”. A do tego będzie musiał pokonać dystans ... Choćby po to, by zamortyzować Twoje inwestycje. Ale wszystko, co już wiedziałeś, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 01/07/13, 00:49

jeśli podchodzę do problemu w tradycyjny sposób w zarządzaniu i tworzeniu firmy, szybko dochodzę do wniosku, że lepiej pozostać w łóżku

aby wprowadzić nowy produkt na rynek, trzeba długo płacić wielu ludziom ... kupować dużo sprzętu ... więc zacznij sprzedawać od dłuższego czasu

więc potrzebujesz dużej kryształowej kuli, aby stworzyć precyzyjny plan uzasadniający dużą inwestycję

Wynalazłem nową mechanikę lepiej niż to, co widziałem ... dlaczego nie zrobić tego samego w tworzeniu biznesu

czy to takie pretensjonalne? istnieje wiek, że zasady finansowania firmy były proste, nie było niepotrzebnych kosztów między akcjonariuszem a twórcą wynalazcy ... nie było podatku od wynagrodzeń, niestety stopniowo wszystko się komplikowało, aż całkowicie zablokowało stworzenie innowacyjnej firmy ... tylko duże firmy, które mają prawo zrobić coś nowego ... chyba że uruchomią nową decyzją polityczną, gatunkiem nuklearnym, concorde, ariane

ale dla tego, co jest bardziej przyziemne, jest całkowicie zamknięte

o dziwo jest to dość niedawne stworzenie statusu SAS raczej dla porozumienia finansowego między dużą firmą, które odblokowuje sytuację, by stać się małą!

kolejna blokada do wysadzenia: ogrom przepisów, których należy przestrzegać, aby coś sprzedać, co zabrania szybkiego zarabiania pieniędzy dzięki nowemu produktowi: rozwiązanie nie do sprzedaży, ale do zainstalowania prototypów z partnerami!

zanim pomyślałem o tym pomyśle, zamierzałem sprzedać sprzęt w częściach zamiennych dla amatorów: umieszczając wszystkie plany w Internecie ... ale to nie działa, całą pracę powinienem wykonać sam ... moje życie jest za krótkie

kolejny powód, aby firma gromadziła wystarczającą liczbę osób: dobrze opanować zakupy: uzyskać dobre ceny surowca jak duża firma, aby nie być wprowadzanym do wszystkich zakupów jak mały rzemieślnik
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171