Planowanie przestrzenne

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

Planowanie przestrzenne




przez AVEVA » 15/12/05, 22:25

Przepraszam, jestem nowym dzieciakiem w bloku (70 lat) i nie jestem do tego przyzwyczajony forums nawet na komputerze! Być może nie trafiłem na właściwy indeks.
Dziś wieczorem uczestniczyłem w prezentacji w obecności prezydenta miasta (aglomeracja 70000-tysięczna) i jestem zdumiony tym, co zostało powiedziane
Wszyscy ci przystojni panowie nigdy nie słyszeli o wyczerpywaniu się zasobów ani o zmianach klimatycznych.
Tematem dnia było zbadanie projektów DDE pod kątem rozwoju dróg, w szczególności N104 – autostrady omijającej Paryż na przedmieściach. Istnieje na wschód od stolicy, ale nie na zachodzie, dlatego dziś wieczorem zrównaliśmy z ziemią budynki, kopaliśmy tunele itp. w oczekiwaniu na silny wzrost ruchu w ciągu najbliższych 15 lub 20 lat.
Zrobiłem wizytówkę z adresem mojego bloga, dostępną na stronie AVEVA wymienionej w rubryce „stowarzyszenie” ekologii i rozesłałem kilka egzemplarzy.
Musimy ustalić program działania, aby wbić tym panom do głowy, że nie mogą już grać naszymi pieniędzmi w celu zniszczenia planety.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 16/12/05, 20:12

No cóż, witam nowego dzieciaka : Wink:

Być może będziemy mieli link do Twojego bloga. Moglibyśmy lepiej ocenić.

Jeśli chodzi o mnie, nie dziwię się, że za wybrańcami zawsze stoi wojna...
No cóż, może to właściwe określenie. :?
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 16/12/05, 22:27

Ba,

naprawić dziś błędy przeszłości, utrzymując jednocześnie swoją reelekcję.

Nie pozostawia to zbyt wiele czasu, pieniędzy i energii na przygotowanie się na przyszłość.
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
ecorage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 05/07/05, 15:37
Lokalizacja: Lyon




przez ecorage » 16/12/05, 23:20

Więc, AVEVA, rozgoryczony życiem?
Wpadamy w depresję, mamy przygnębienie itp.

To właśnie czytam cały dzień na forum mojej witryny, gdy tylko rozwiążę te problemy.

Niełatwo spokojnie ogłaszać złe wieści.
Uchodzimy za ptaka złych wróżb.

Informacja jest ważna tylko wtedy, gdy jest pozytywna.
Carouf wbił nam to do głów:
„Co do Caroufa, jestem pewien!”

Zatem wyczerpanie, PO (nie EPO!) i Hubbert, nas to nie obchodzi...
Niech żyje postęp, globalizacja itp.

A potem, cholera, jeśli to byłoby poważne, „my” byśmy o tym rozmawiali.
Spójrzcie, otchłań naszego zadłużenia, w telewizji nam o tym opowiadają i rozwiązania wyjaśniają... z uśmiechem!
„My” mistrzu.

Któregoś dnia „naftowiec” z czerwoną rzeczą na głowie, czarnym wąsem i szerokim, zrelaksowanym uśmiechem wyjaśniał, że produkcja zależy od… klimatu i… innych czynników.

Prawdą jest, że ekstrakcja w gorących krajach wymaga częstszych przerw u dystrybutorów koki, co spowalnia produkcję. : Lol:

No dalej, odwagi, jesteśmy dobrej myśli, cholera, to na jutro, idziemy spać spokojnie, chowając głowę w piasek, bardzo ciepło.

PS - Nie musisz się już bać chować głowy w piasek, nie masz dużej szansy, że ubrudzisz ją olejem!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 17/12/05, 00:21

Witaj Avivie.

Cieszę się, że nie ma wieku, w którym można zdać sobie sprawę, że uważamy ludzi za głupców. I ważę swoje słowa : Lol:

Oprócz problemu wyczerpania, który wydaje się być Ci znany, sugeruję przeczytanie doskonałego dokumentu, klikając tutaj:

http://carfree.free.fr/index.php?2005/0 ... automobile

To dokument aktywisty antysamochodowego, który podsumowuje wszystkie aberracje powodowane przez samochód i pokazuje, jak bardzo chodzimy po głowie. Rozdział dotyczący planowania regionalnego jest również całkiem nieźle wypełniony pouczającymi przykładami! Myślę, że będzie pan w stanie znaleźć materiały, w których będzie mógł pan zadać wybranemu urzędnikowi kilka bardzo irytujących pytań i postawić go przed sprzecznościami. Uważam również, że jest to dokument, który należy przedstawić wszystkim obywatelom. Dlatego do rozdania.

Ogólnie rzecz biorąc, odwiedź witrynę: http://carfree.free.fr
Na pewno znajdziesz coś, co wzbogaci Twoją argumentację.

Powodzenia i informuj nas na bieżąco o wszelkich wydarzeniach (z tymi chłopakami zawsze możemy marzyć :? )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 17/12/05, 05:34

Stronę internetową i blog AVEVA można znaleźć pod adresem:
http://spaces.msn.com/members/aveva/

: Wink:

Witamy w AVEVA.
Bardzo się cieszę, że widzę ludzi z waszego pokolenia
dbać o środowisko i przyszłość. Niestety
to nie jest ogólność.2 poprzednie generacje
poważnie zagroziły naszej przyszłości, a nawet więcej
pokolenia, które wciąż ssie kciuki, nie mówiąc już o tym
tych, którzy nawet jeszcze nie wiedzą, że pewnego dnia to zrobią.

Zachęcam Państwa do kontynuowania akcji podnoszenia świadomości
ds. Twojego regionu. Chociaż może się wydawać, że masz wpływ
nieistotne, przyczynia się do świadomości, że my
jesteśmy częścią tego środowiska, które wspólnie degradujemy
samolubnie dla iluzorycznego komfortu.
0 x
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

AVEVA (Stowarzyszenie Przyjazne Życiu W Mieście Inaczej)




przez AVEVA » 17/12/05, 12:37

Przede wszystkim dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze i zachętę.
- Link do „bloga” AVEVA jest zarejestrowany na Econology w sekcji „stowarzyszenie”: http://aveva78.free.fr
- do "ecorage": ani rozgoryczony, ani przygnębiony - rozczarowany!
- Dziękuję Rulian za tę stronę, której nie znałem i którą przeczytam uważnie.
- Tak, „mój” wpływ jest znikomy..., mam nadzieję, że wszyscy pomyślą o środkach, które należy wdrożyć, aby „moje” (nasze) wpływy były bardziej skuteczne.
Myślę, że powinno:
1) napisz wiadomość (trochę tak, jak próbowałem to zrobić na stronie AVEVA), ale krótszą (3 lub 4 strony) z dużą ilością diagramów, wykresów, zdjęć (ludzie nie czytają więcej niż 10 linijek), ale która nie waży ponad 500 KB.
Następnie roześlij zadanie jako załącznik pocztą elektroniczną do docelowej grupy potencjalnych klientów.
2) Zbuduj bardziej rozbudowaną argumentację, aby przeprowadzić minikonferencje z poziomu komputera.
Uwaga: nie mam wystarczających umiejętności obsługi komputera, aby zrealizować te projekty, czy są tu jacyś amatorzy?
3) Starać się o udział w mediach osób, które wesprą (przynajmniej moralnie) naszą akcję.
4) przyłączyć się do bardzo małego (upadającego) stowarzyszenia cieszącego się powszechnym interesem, do którego można by przyłączać się licznie i nad którym można byłoby przejąć kontrolę.
Ładny program, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 17/12/05, 12:39

Królik napisał:Bardzo się cieszę, że ludzie z Waszego pokolenia dbają o środowisko i przyszłość. Niestety, nie jest to generalizacja, dwa poprzednie pokolenia poważnie naraziły na szwank naszą przyszłość, a tym bardziej pokolenia, które wciąż ssie kciuki, nie mówiąc już o tych, które jeszcze nawet nie wiedzą, że kiedyś to zrobią.

Ludzie po osiemdziesiątce doświadczyli niedostatków wojny i nauczyli się zadowalać niewielkimi...
Po wojnie poprawa wzrostu gospodarczego i rozwój przemysłu pozwoliły na poprawę systemu życia w stosunku do tego, jaki żyli.
Ich pokolenie wyżu demograficznego skorzystało z nowego bogactwa materialnego. Ale absurdalne bogactwo materialne w porównaniu z tym, co jest oferowane obecnym młodym pokoleniom.
Ironizujemy, jak chcemy, twierdząc, że obecni decydenci wywodzą się z „pokolenia 68”… z czasu tak, ale nie z myśli… W tamtym czasie zdecydowana większość młodych ludzi była altruista, zaniepokojony przyszłością planety i społeczeństwem nadmiernej konsumpcji.
Jeśli społeczeństwo nie będzie ewoluować we właściwym kierunku pod wpływem niektórych, będzie to ku wielkiemu żalowi dużej części tego pokolenia, które nie zmieniło swoich pierwszych pomysłów (łącznie ze mną). Zjawisko naturalne: wraz z wiekiem i rozczarowaniem zawsze pojawia się niewielka zmiana „w prawo” w miarę starzenia się (dane statystyczne)...
Z drugiej strony byłem zszokowany kolejnym pokoleniem (Giscard i +), które, młode, nie było już zamieszkane przez altruistyczne uczucia; za wszelką cenę odnieść sukces w społeczeństwie, myśląc przede wszystkim o swoim ego, a nie przejmując się innymi... Wraz z pojawieniem się trudności ekonomicznych szybciej stali się odpowiedzialnymi dorosłymi, bez przechodzenia przez okres humanizmu i altruizmu (którego brakuje do ich doświadczenia). To nie było tzw. pokolenie „lewicowe”… (Poza tym stało się to przekleństwem…). Wyobraź sobie więc, jak może to wyglądać w miarę starzenia się, z uwydatnionym dryfem praworęcznym...
Obecnie szaleństwo na rzecz coraz bardziej zaawansowanej technologii, wydajności, szybkości, obrazów, dostępności, najlepszego designu, bez większych obaw o bycie, jest głównym czynnikiem napędzającym większość młodszego pokolenia ku wielkiemu niezadowoleniu ich rodziców… Czasami oni mieć w sobie nutę żalu, z wyraźnym zdaniem (oczywiście…), realistycznym westchnieniem, z powodu szkód wyrządzonych zdrowiu ludzi i planecie. Poczucie szybkiego odrzucenia, aby wznowić wyścig mody i marnowania gotowych produktów.
Zawsze niekończący się wyścig w kierunku bardziej wyrafinowanej technologii (katastrofalne uzależnienie)
Dla najmłodszych jedyną troską jest to, czy na Boże Narodzenie mają przy sobie telefon komórkowy. Już niedługo zaoferujemy im możliwość śledzenia aktualności czy meczów piłkarskich na żywo... Będą zachwyceni...
Większość nie ma chęci ani pomysłu na naprawę, konserwację, odzysk, modyfikację siebie, przedmiotów konsumpcji
Nie widzą, że za tym wszystkim nie stoi nic „spójnego”, ale myślenie o swojej przyszłości to strata czasu. Wyczerpanie zasobów naturalnych, intensywne zanieczyszczenie elektromagnetyczne, uzależnienie i jedna myśl idealna dla dyktatury.
Wszystko po to, aby powiedzieć, że jeśli zarzuca się poprzednim pokoleniom, że przekazały w testamencie ogromny dług najmłodszym, to ci tam w większości mają gorsze zdanie niż ich rodzice i wydają się nie rozważać żadnego kwestionowania systemu gdzie zdaje się, że znalazło swoje miejsce. Układ hiperboliczny, porównywalny do czarnej dziury.
Gegyx
0 x
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

ekonologia = ekonomia + ekologia




przez AVEVA » 28/12/05, 19:09

AVEVA nie chce wciągać Cię w rozważania wysoce filozoficzne..., wręcz przeciwnie, pragmatyczne:
Informuj naszych współobywateli o zjawiskach wyczerpywania zasobów i zmian klimatycznych.
Rozpowszechniaj wiedzę, którą posiadasz z zakresu ekologii.
Jakie argumenty rozwinąć, żeby przekonać?
Jakie środki można zastosować, aby dotrzeć do jak największej liczby, najbardziej wpływowych?
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 28/12/05, 22:25

Link zgłoszony przez Benoita- na forum "Bez komentarza"
https://www.econologie.com/forums/no-comment-t1324.html

Prawda o zanieczyszczeniu diesla
http://fractales.inria.fr/~louchet/perso/diesel.html

Kolejny dość obszerny artykuł na temat wyczerpania:
http://wolf.readinglitho.co.uk/francais/index.html

Powinno to zainteresować firmę AVEVA
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144