Dyskusja Wybory europejskie - 7 Czerwiec 2009 -

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/06/09, 22:56

Naprawdę wieśniaki...

Ale nagroda za dialog pozbawiony szacunku trafia w dużej mierze do „Be(a)ndit”. Cytuję Twój link:

Kontynuując nieformalne rozmowy z prezydentem Ruchu Demokratycznego, podczas gdy ten określił go jako odmowę „pobłażania”, Daniel Cohn-Bendit kpił: „Jest wszechprezydent i jest wszechprzeciwnik. Wracaj na ziemię, François! ", powiedział. „Francuzi wiedzą, że jeżdżę w imię Europe Ecologi”.

Kiedy François Bayrou powiedział, że kandydat Zielonych „często” dzwonił do Nicolasa Sarkozy’ego i „trzy razy jadł lunch w Pałacu Elizejskim”, Daniel Cohn-Bendit wpadł we wściekłość.

(...)

„Dlaczego źle się czujesz?” – zapytał François Bayrou.

„Nie czuję się źle, uważam to za nikczemne z twojej strony, bo wiesz dokładnie, co się dzieje, gdy jesteś przewodniczącym grupy (...) A tego rodzaju gra na oczach obywateli, cóż, mój przyjacielu, ja powiem ci, że nigdy nie będziesz Prezydentem Republiki, bo jesteś zbyt żałosny” – odpowiedział Daniel Cohn-Bendit.

„Sam uważam za nikczemne narzucanie i usprawiedliwianie wobec dzieci czynów, których nie mogę zaakceptować” – zaczął François Bayrou, odnosząc się do skandalu wywołanego w 2001 r. pismami byłego przywódcy z maja 1968 r. na temat seksualności dzieci, pochodzący z 1975 r. (Nouvelobs.com)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 05/06/09, 08:17

Błoto, w uformowanej bieliźnie i presto, zmuszamy ich do walki! Zrobi to samo!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/06/09, 11:48

Christophe napisał:Cohn Bendit szczerze nawalił i nasrał klej dzisiaj wieczorem w To zależy od ciebie (tak też robię), dzwoniąc nieformalnie do Bayrou i nazywając go „moim przyjacielem”… Widziałem tylko streszczenie wiadomości.


Widziałem przedstawienie.

Moje odczucia (na pewno podzielamy te uczucia – wczoraj wieczorem też byłem bardzo wyczerpany) są inne.

Na tym etapie Bayrou wydało mi się dość kiepskie: jak na kogoś, kto wiedział trochę o tym, co się za tym kryje (Europe-Ecologie podane przed listami Modemów w sondażach i „Le Monde”, który znalazł się na pierwszej stronie), Bayrou zaatakował temat: Cohn-Bendit, wielki przyjaciel Sarko, „to nie ja to mówię, to Sarko” i zachwyca się artykułem…

1) Możemy krytykować Cohna-Bendita za wiele rzeczy, jego wielką gębę, sztukę komunikacji, fakt „pójścia na kompromis” na szczeblu gminnym we Frankfurcie czy Brukseli… Itd. Itd. Ale tam Bayrou był beznadziejny , nie jest to główna krytyka, jaką należy postawić Cohnowi Benditowi, lecz ta, która dotyczyła jego pobytu w Pałacu Elizejskim. Osobiście nigdy nie waham się wejść na terytorium moich „przeciwników”. I jestem z tego dumny !

2) W odniesieniu do wszystkich zadanych pytań bardzo by chciał, biedny Bayrou, był równie genialny jak Cohn-bendit, ale ma mały problem!

3) Bayrou powiedział „nie” z grzeczności. Oznaczenie odległości było bardzo przemyślaną postawą. Jego jedynym celem tego wieczoru było „złamanie” Cohna-bendita… Nie widziałem żadnego innego wkładu z jego strony.

4) Rzeczywiście, Cohn-Bendit dał się trochę ponieść emocjom. Ale nie jest on jedyny: w pewnym momencie sama Chabot, w innym dziewczyna Le Pen, a pod koniec De Villiers wrzeszczący: „Nie wiem, co za bzdury”… Ale znamy go, Dany. To przyczynia się do jego awanturniczego wizerunku. A ponieważ atmosfera jest „zabytkowa”, musi przypomnieć sobie swój wizerunek z lat sześćdziesiątych ósmych, aby „zgarnąć” go wśród całego elektoratu po sześćdziesiątym ósmym roku życia!!! Zastanawiam się nawet, czy on nie zrobił tego celowo...

5) Najmądrzejszy i najbardziej uczciwy tego wieczoru: listonosz (Besancenot). Nie podzielam jego poglądów, ale był znakomity. Moim zdaniem jedyny. Zarówno pomysłami, jak i zachowaniem! Czapki z głów przed artystą! Podziwiam wykonanie.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 05/06/09, 15:59

Christophe napisał:Cohn Bendit szczerze nawalił i nasrał klej dzisiaj wieczorem w To zależy od ciebie (tak też robię), dzwoniąc nieformalnie do Bayrou i nazywając go „moim przyjacielem”… Widziałem tylko streszczenie wiadomości.

Ale to po prostu wystarczy żałosne, że polityk traci w ten sposób spokój! (przypomina mi to pewne „Spadaj głupi pov” : Evil:

Przykro mi, Rulian, ale był frajerem i zawstydził ekologię!

A moim zdaniem nie jest to dobre dla niedzielnego głosowania!

A wszystko to dlatego, że Bayrou „właśnie” przypomniał mu, że jest trochę za blisko Pałacu Elizejskiego… na green!


Ja też nie jestem zbyt usatysfakcjonowany tym wątpliwym przekazaniem broni. Chciałbym jednak przypomnieć, że Cohn-Bendit zawsze zwracał się do wszystkich w poufały sposób. Nie zapewnił preferencyjnego traktowania Béarnais. Uważaj więc na zły proces.

Jednak oskarżanie Cohna-Bendita o pracę dla Sarko jest naprawdę bzdurą. To stanowisko nie do utrzymania, ale Bayou nie mógł się oprzeć w swojej wielkiej krucjacie przeciwko Sarko oskarżeniu Dany o bycie sługą złego ducha. I szczerze mówiąc, leci nisko.

Oskarżanie przeciwnika politycznego o pedofilię na trzy dni przed wyborami jest niewypowiedzianie niegodziwe.

I kończąc już tę małą kwestię dotyczącą tzw. manipulacji sondażami i tego, że „mam nazwiska”, to kompletna bzdura. Bayrou twierdzi, że jest w stanie zrzucić winę na niektórych swoich przeciwników, ale dlaczego teraz nie wyznaje prawdy? Byłoby to dla niego bardzo korzystne. To naprawdę jest wielka teoria spiskowa. Myślałem, że Bayrou jest lepszy.

Cohn-Bendit wymknął się spod kontroli, chociaż podejrzewam, że przemyślał swoje posunięcie i nie był zbyt błyskotliwy w nazwaniu Bayrou „żałosnym”. Z tego nie wyrasta.

Poza tym bardzo dobre punkty dla Besance, nie za jego postawę, która jest znacznie lepsza od postawy jego kolegów, a bardzo złe punkty dla Marine le Pen i Ph de Villiers, którzy nie przestali krzyczeć, co wyraźnie pokazuje ich zmysł debaty…

I na koniec moje największe niezadowolenie kieruję do Arlette Chabot, która po raz kolejny pokazała, że ​​nie jest w stanie utrzymać się na scenie. Nigdy nie przejmowała się występami politycznymi, które nie zamieniały się w bójki na pięści. Zwolnij ją! Witając takiego szaszłyka z dzikimi zwierzętami, trzeba wiedzieć, jak sobie poradzić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 05/06/09, 16:02

Nie widziałem tego programu, nie miałem czasu, ale biorąc pod uwagę to, co mówisz, Bayrou nie jest zbyt dobre, to jasne.

To powiedziawszy, w oficjalnej propagandzie MEI (Niezależnego Ruchu Ekologów) Brice’a Lallonde’a bardzo spodobało mi się pytanie „A co, gdybyśmy jedli mniej mięsa?”…
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 05/06/09, 16:04

niczego nie przegapiłeś, było całkiem źle...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 05/06/09, 16:11

Rulian napisał:niczego nie przegapiłeś, było całkiem źle...


Jednak ten dryf karmi mnie już od kilku lat, walcząc o wszystko, a już szczególnie nie o pomysły i projekty...
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 05/06/09, 20:39

żadna polityka o charakterze europejskim nie zmieni stanu rzeczy


eksportujemy naszą siłę roboczą do innych krajów

eksportujemy również nasze rolnictwo


eksportujemy wszystko


teraz zostali tylko ludzie z pieniędzmi lub bez

kto inwestowałby w droższym i mniej dochodowym kraju?

twierdzenie, że wina leży w nauczaniu młodych ludzi, jest tak samo utopią, jak twierdzenie, że wszystko będzie dobrze, jeśli zostaną wykwalifikowani

pozostaje nam tylko praca wynalazcy

ale hej, ta praca jest zarezerwowana dla rekina

ponieważ widzę wielu, którzy spędzają więcej czasu na kradnięciu pomysłów niż ich znajdowaniu

kryzys gospodarczy w jego tle nie jest zły, reguluje rynek międzynarodowy tak, aby miał neutralny ton we wszystkich krajach

ale hej, spowoduje to wiele ofiar, ponieważ niewielu będzie w stanie uciec

wykorzystał ten ogólny stan kryzysu, że żądanie odpowiedzialności byłoby nieodpowiednim momentem

ale wiele ziejących owiec wciąż czeka na reakcję mediów

Czy czekasz na zbawiciela?
może mesjasz?


jeśli spojrzeć na skalę czasu, kraje znajdujące się pod profanacyjnym jarzmem Zachodu stały się znacznie potężniejsze od tego ostatniego

jeśli naprawdę chcesz się pomodlić

módlcie się, żeby nie było zemsty


oto moja opinia

Nie widzę rozwiązania

wszyscy strzelają podczas opróżniania skrzyń
i zubożały intelektualnie ludzi, tak że nie wiedzą, jak się bronić

Powiedziałbym, że to ślepy zaułek

albo raczej jak popełnić samobójstwo w kilku lekcjach,...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6981
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2907




przez gegyx » 05/06/09, 21:59

Chociaż raz

Daję ci 5/5

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16130
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5244




przez Remundo » 05/06/09, 22:20

Bertrand i Aubry byli nijaki.

Bayrou był wyjątkowo głupi i konspiracyjny (ważę słowa).

Marine Le Pen dość często nawoływała do uproszczonych pomysłów FN. Ma tyle samo piersi co jej ojciec : Chichot:

Lewy Front/NPA i De Villiers zachowali się bardzo poprawnie i konsekwentnie w swojej walce. Chociaż De Villiers w końcówce stracił panowanie nad sobą po kolejnej prowokacji ze strony genialnego siewcy niezgody, jakim jest Cohn Bendit…

Cohn Bendit spisał się bardzo dobrze i moim zdaniem jest zwycięzcą debaty. Żywe i przenikliwe oko, zawsze na ostrzu brzytwy w „bojistowskich” atmosferach… w tym się wyróżnia : Idea:

Więc chłopaki : Mrgreen:

to wszystko, dokonałeś wyboru : Mrgreen:

Biedna Arlette miała na planie zbyt wiele dzikich zwierząt. Co za zgniłe przedstawienie! :?
Ostatnio edytowane przez Remundo 05 / 06 / 09, 22: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158