Dyskusja Wybory europejskie - 7 Czerwiec 2009 -

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/06/09, 00:27

recyclinage napisał:Wiem, że jestem mega robakiem
różnica między tobą a mną
wierzysz, że jesteś mistrzem, ponieważ walczysz z innymi

Walczę sama ze sobą, postęp jest coraz bardziej widoczny,...
Proszę bardzo, przekroczyłem granicę i żałuję. :? :|
Nie jestem „mistrzem” i każdy, kto tak sądzi, byłby w błędzie.
Z natury nienawidzę walki.
Członkowie tego forum wszyscy walczą sami ze sobą, aby osiągnąć postęp w realizacji swoich celów gospodarczych. Na ogół są dość skromni i tolerancyjni. Ja też staram się nim być.

Czytając Twoje wiadomości poczułem się niekomfortowo, nie próbowałem analizować przyczyny ani powodu, przepraszam.
Zachęcam Cię tylko do konstruowania i porządkowania wiadomości w bardziej konwencjonalny sposób, jeśli to możliwe, zwracając szczególną uwagę na pisownię.
Robię to sam, mozolnie i publikuję je dopiero po przejrzeniu i korekcie, starając się postawić w sytuacji moich czytelników, aby mieć pewność, że mnie zrozumieją.
:?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Re: Dyskusja na temat wyborów europejskich




przez Rulian » 07/06/09, 01:01

Citro napisał:
bobono napisał:Brawo Citro Zgadzam się z Tobą w Twoim sposobie postrzegania jego wyborów
W niedzielę nie będę głosował.
Cóż, nie nadążam za tobą. :?
MOJ sposób postrzegania wyborów... Jest taki, że koniecznie musisz IŚĆ GŁOSOWAĆ.
Mam świętą wstręt do tej koncepcji: lewa/prawa.
Niepokoi mnie ten manichejski sposób widzenia.
Jestem ziemskim humanistą, czuję się tak samo daleki od rojalisty, jak od trockisty, a nawet od „umiarkowanego centrysty”, który nie chce niczego zakłócać. Nie jestem rewolucjonistą, chciałbym tylko, żebyśmy pilnie weszli w pewien okres ewolucyjny.
Aby tego dokonać, w centrum uwagi musimy umieścić człowieka, ponieważ to on jest osobą odpowiedzialną, aktorem i ofiarą.
To nie ekonomia i ekologia zmienią człowieka, ale odwrotnie.


Całkowicie zgadzam się z Citro: MUSISZ iść i zagłosować. Głosowanie to nie tylko prawo, to obowiązek. I możesz głosować puste.

Zgadzam się także co do rosnącej absurdalności podziału na lewicę i prawicę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 07/06/09, 08:59

Cholera, wiedziałem, że o czymś zapomniałem, wstając, jadę do Groupe Scolaire des Lilas.

Zadałem sobie pytanie: dlaczego nie moglibyśmy głosować na jakąkolwiek listę z dowolnego kraju, skoro są to Europejczycy? Wiem, że byłoby z tym bałagan!

Daj spokój, zagłosuję na moją wąsatą muzę : Chichot: .

A tak dla jasności, niepójście na głosowanie oznacza faworyzowanie w sondażach ulubionej partii!
0 x
Cholera, ale w jaki sposób możemy się tam dostać?
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6982
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2907




przez gegyx » 07/06/09, 11:27

Arthur_64 napisał:Daj spokój, zagłosuję na moją wąsatą muzę : Chichot:
Arlette Laguiller? : Lol:
**************

Brrr... Przepraszam, że głosowałem trochę pochopnie (i że powiedziałem wcześniej głupie rzeczy).

Właśnie dowiedziałem się w radiu, że aby zostać wybranym, potrzeba co najmniej 5%, chociaż błędnie myślałem, że to 10%.

To zmienia wszystko.
Rzeczywiście w moim regionie Massif Central Center jest 5 miejsc do obsadzenia (i 20 list).
Dla przykładu badania dają w przybliżeniu: 26 - 20 - 15 -12 - 6,5 - 5 - 4,5 -…..
Czyli 20% za miejsce.
Do pierwszych 2 przydzielone są 2 miejsca, do podziału pozostają 3 miejsca:
Jeden dla trzeciego, drugi dla czwartego. I ostatni ?

Ramię w ramię pomiędzy pierwszym, piątym, szóstym i siódmym.
Tak naprawdę głosowałem za listą, na której z pewnością będzie miał jednego urzędnika wybranego, podczas gdy popierałbym listę zerową, która mi się podoba. Ale które odrzuciłem, ponieważ moim zdaniem było bezużyteczne przy mniej niż 10%.
Wykonaj tę kalkulację przed przystąpieniem do głosowania.

(Zawsze będzie tak mniej dla pierwszego w sondażach)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16131
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5244




przez Remundo » 07/06/09, 11:38

tak naprawdę poniżej poziomu studiów na Politechnice nikt nie umie głosować. Swoją drogą, ilu wybranych przedstawicieli będzie liczyła lista wstrzymujących się od głosu Niepodległej Europy? : Mrgreen:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Dyskusja na temat wyborów europejskich




przez Christophe » 07/06/09, 11:46

Rulian napisał:Całkowicie zgadzam się z Citro: MUSISZ iść i zagłosować. Głosowanie to nie tylko prawo, to obowiązek. I możesz głosować puste.


W Belgii jest to obowiązek : jeśli się zarejestrowałeś, MUSISZ głosować pod groźbą sankcji (grzywna), Francja (i inne kraje) lepiej byłoby czerpać z tego inspirację… zamiast narzekać na abstynencję… .

Teraz, jeśli głosowanie jest obowiązkowe w Belgii, zastanawiamy się, dlaczego, skoro „przywódcy” naprawdę mają problemy z zarządzaniem krajem (patrz nieobecność rządu przez 18 miesięcy!).... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau

Re: Dyskusja na temat wyborów europejskich




przez Arthur_64 » 07/06/09, 12:18

Christophe napisał:W Belgii jest to obowiązek : jeśli się zarejestrowałeś, MUSISZ głosować pod groźbą sankcji (grzywna), Francja (i inne kraje) lepiej byłoby czerpać z tego inspirację… zamiast narzekać na abstynencję… .


Nie ma mowy o czerpaniu z tego inspiracji: od polityków zależy, czy wyborcy będą chcieli iść i głosować...
0 x
Cholera, ale w jaki sposób możemy się tam dostać?
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/06/09, 12:27

I dlaczego? Głosowanie jest prawem, dlaczego nie miałoby być obywatelskim obowiązkiem?

Wolałbym być zmuszony do głosowania, niż do odbycia służby wojskowej!

Czy demokracja, w której 30% ludzi decyduje za pozostałe 70%, pozostaje demokracją? Czy te wybory są po prostu legalne? W obecnym systemie odpowiedź brzmi: tak!!

Opowiadałbym się także za uwzględnieniem przy wyświetlaniu wyników głosowania:

a) głosy puste (spór)
b) abstynencja (nawet w przypadku obowiązku)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 07/06/09, 14:18

Ponieważ to oni są odpowiedzialni za szerzącą się abstynencję. Wyborcy uważają, że głosowanie nie jest już przydatne i nie widzą już sensu podróżowania.


Czy demokracja, w której 30% ludzi decyduje za pozostałe 70%, pozostaje demokracją? Czy te wybory są po prostu legalne? W obecnym systemie odpowiedź brzmi: tak!!


Jednocześnie często wygrywa największa mniejszość, a nie większość.

Opowiadałbym się także za uwzględnieniem przy wyświetlaniu wyników głosowania:

a) głosy puste (spór)
b) abstynencja (nawet w przypadku obowiązku)


Ditto.
0 x
Cholera, ale w jaki sposób możemy się tam dostać?
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Dyskusja wyborcza




przez bobono » 07/06/09, 16:31

Odpowiedź dla Citro

Zgadzam się z Twoim sposobem oceny obecnych polityków.

Bélanchon miał odwagę opuścić mecz, poskładać wszystko w całość i ponownie wyjść.

W dniu, w którym we Francji odbędzie się OBAMA, pojadę głosować lub na De Gaulle'a.

Powtarzam, zawiedziony socjalistami z 1981 r. (Lewica Kawiorowa): nie patrzę zbyt optymistycznie w przyszłość.

Dlaczego na przykład taki sportowiec jak NADAL czy inny Hiszpan nie wyjeżdża ze swojego kraju, żeby płacić niższe podatki, a mimo to są socjalistami w biznesie????
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154