Plan Paulson zaakceptował 700 miliardów ok ale...pytanie!

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Plan Paulson zaakceptował 700 miliardów ok ale...pytanie!




przez Christophe » 03/10/08, 20:33

Tak, uff! System finansowy zostanie uratowany… ale na jak długo? Ten plan to nic innego jak kolejna łatka na chwiejny system, który od 10 lat traci moc...

por https://www.econologie.com/systeme-monet ... -3939.html

Albo rząd „odblokuje” 700 miliardów dolarów na odkupienie złych długów, ok, więc w takim razie odkupi także przedmiot długu? To znaczy domy...? Rząd stanie się wtedy największym właścicielem nieruchomości w USA?

Izba Reprezentantów USA zatwierdza plan Paulsona
NEWOBS.COM | 03.10.2008 | 20: 20


Plan ratunkowy dla banków o wartości 700 miliardów dolarów, przyjęty już przez Senat, przeszedł większością 263 do 171. George W. Bush obiecuje szybko go podpisać, uznając go za niezbędny, aby „pomóc w ożywieniu gospodarki USA” i przetrwać burzę finansową.

W piątek 3 października amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła plan ratunkowy banków o wartości 700 miliardów dolarów, odrzucony w pierwszym czytaniu, ale już przyjęty przez Senat.
Do przekazania tego tekstu Izbie potrzebna była większość 218 głosów, która odrzuciła go 29 września stosunkiem głosów 228 do 205.
Senat przyjął w środę (74–25) tekst, nieco zmieniony w istocie, ale mocno zmieniony różnymi dodatkami, które mogły zadowolić krnąbrnych wybieranych urzędników.
Za zgodą Izby ta ustawa, która daje amerykańskiemu skarbowi historyczne możliwości interwencji w sektorze finansowym, zostaje ratyfikowana przez Kongres, który przesyła ją na biurko prezydenta George'a W. Busha do podpisu.
Amerykański prezydent natychmiast z zadowoleniem przyjął przyjęcie planu, obiecując jego szybkie ogłoszenie i uznając go za niezbędny, „aby pomóc amerykańskiej gospodarce przetrwać burzę finansową”.

Plan Sekretarza Skarbu Henry'ego Paulsona ma na celu uporządkowanie za pomocą 700 miliardów dolarów instytucji finansowych osłabionych przez kryzys na rynku nieruchomości.
Tekst wynegocjowany przez przywódców Partii Republikańskiej i Demokratycznej zapewnia państwu historyczne środki umożliwiające interwencję w sektorze prywatnym, a przywódcy polityczni dążą do rozszerzenia większości popierającej plan Paulsona poza obie partie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 03/10/08, 23:16

Dobry wieczór Christophe,

Jak pisałem, Amerykanie musieli przełknąć ten plan...

Nie mogliby postąpić inaczej, gdyby nie zablokowali całej ich gospodarki, od osób fizycznych po korporacje międzynarodowe, zabierając ze sobą resztę świata…

Jest to jednak rynek głupców, podobnie jak kredyty hipoteczne subprime.

Podejrzewam, że wiele domów/budynków jest obecnie wykupywanych tanio przez prywatnych inwestorów, którzy pozostają wypłacalni i oportunistyczni.

Zatem zadłużenie znanych banków inwestycyjnych jest jednak nieco zmniejszone to nic innego jak długi et głębinowy. Zatem państwo jest w trakcie płukania systemu, po prostu zmuszając amerykańskiego podatnika do poniesienia dziury finansowej. Ostatecznie wydaje mi się, że operacja ta jest całkiem neutralna dla państwa amerykańskiego.

Wreszcie niektórzy ekonomiści mają rację, oczerniając całą tę historię na poziomie moralnym: „subprimery” za każdym razem wygrywają gąbką państwa. może to tylko sprawić, że będą chcieli zacząć od nowa, w innej formie… zaufajmy Stanom Zjednoczonym, że znajdą dla nas nową giełdę i spekulacyjną przygodę, która jest bardzo znośna :|
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 04/10/08, 10:49

Zatem państwo jest w trakcie płukania systemu, po prostu zmuszając amerykańskiego podatnika do poniesienia dziury finansowej.
.
Przez podatnika amerykańskiego, francuskiego, chińskiego, angielskiego itp.
USA wydały pieniądze w systemie amerykańskim i to system globalny zwraca pieniądze.
Źle zrozumiałem, czy o to chodzi?

Wydawać by się mogło, że system francuski i europejski w niewielkim stopniu podlega subprime. Jednak wczoraj po południu RTL poinformowało, że w sytuacji, gdy kryzys na rynku nieruchomości nakłada się na kryzys subprime, widoczność jest trudna.

Jednak kojarzy mi się z chmurą czarnobylską, która zatrzymała się na granicach. Widzisz co mam na myśli.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/10/08, 10:53

Więc Paulson kupił tylko „WIND” bez niczego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 04/10/08, 11:55

@ Krzysztof,

Myślę, że tak. I mam nawet dość cynizmu, by pomyśleć, że ci sami ludzie, którzy naprawdę zarobili miliardy na subprime w czasie inflacji bańki i którzy doskonale świadomi ograniczeń własnego systemu wycofali się w odpowiednim momencie, są w trakcie kupowania oddajcie domy za grosze, bo wiadomo, że w średnim terminie (kiedy podatnicy załatają dziury) będą miały wartość, bo są bardzo prawdziwe i dobrze skonstruowane...

@Toto65,

Ma pan rację, podkreślając, że oprócz planu Paulsona istnieją podobne małe plany międzynarodowe, ale o wiele lżejsze, ponieważ jeśli Europa zostanie niezaprzeczalnie dotknięta, to jest ona również znacznie mniej dotknięta: państwo przejmuje udziały w dokapitalizowaniu banków znajdujących się w trudnej sytuacji i finansowaniu dziurę w podatnikach.

Jest to jednak rutynowe postępowanie, ponieważ państwa (zwłaszcza francuskie...) nieustannie zadłużają podatników z różnych powodów. Mała piosenka?

Podatnicy z dowolnego kraju
Chcę twoich oszczędności
I codziennie
Pozostań na mojej łasce

Podatnicy, nie wstydźcie się
Kontynuuj swoją pracę
Masz na swoim koncie,
szczęście spekulantów

To jest w twoich rękach
To jutro
nasze zyski
Zostanie powierzone
Aby utrwalić nasz występek
I twoje ofiary.

Więc zjedz kurz
w Twoim cierpieniu
widzimy naszą szansę
pozostać w świetle

Nie chwytaj za broń
Czasem jednak uronisz łzę.
I uczyńmy naszych wysokich dygnitarzy
mali miliarderzy...

Remundo Macias :|

Oryginał wart więcej niż kopia...
http://musique.ados.fr/Enrico-Macias/En ... 83429.html
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/10/08, 12:13

Remundo napisał:@ Krzysztof,

Myślę, że tak. I mam nawet dość cynizmu, by pomyśleć, że ci sami ludzie, którzy naprawdę zarobili miliardy na subprime w czasie inflacji bańki i którzy doskonale świadomi ograniczeń własnego systemu wycofali się w odpowiednim momencie, są w trakcie kupowania oddajcie domy za grosze, bo wiadomo, że w średnim terminie (kiedy podatnicy załatają dziury) będą miały wartość, bo są bardzo prawdziwe i dobrze skonstruowane...


Przepraszam za moją niewiedzę i naleganie, ale czy te domy nie powinny należeć do tego, kto kupił długi, a więc do państwa amerykańskiego?

Tak naprawdę nie jest to plan ratunkowy dla systemu, to największa w historii operacja na rynku nieruchomości : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 04/10/08, 12:48

Nie jestem pewien, czy państwo odkupi wszystkie domy. Myślę, że zasadniczo wykupuje długi finansowe bez żadnych aktywów materialnych zabezpieczonych nimi.

Być może banki nawet zatrzymają pozostałe domy w swoich „aktywach”, bo zawsze będą miały wartość, w przeciwieństwie do kredytów. Co więcej, to właśnie oddzielenie wartości nieruchomości od wartości kredytu spowodowało kryzys.

Interesujące byłoby wiedzieć, jaki jest procent budynków już sprzedanych, a jaki procent budynków jeszcze niesprzedanych wśród wszystkich kredytów subprime przez banki posiadające kredytyi w tym przypadku zachowujący własność nieruchomości : Idea:

Zadzwoń do Paulsona, nie masz jego numeru? : Chichot:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/10/08, 13:32

Remundo napisał:Nie jestem pewien, czy państwo odkupi wszystkie domy. Myślę, że zasadniczo wykupuje długi finansowe bez żadnych aktywów materialnych zabezpieczonych nimi.


Ach, ponieważ znasz kredyt, który nie jest wykorzystywany na konkretny składnik aktywów?

Jeśli państwo nie stanie się właścicielem majątku związanego z skupowanymi długami, będzie jeszcze gorzej niż myślałem... chyba że te 700 miliardów stanowią tylko „odsetki”.

Wtedy żart jest jeszcze większy i „oni” wypieprzyli was/nas wszystkich doszczętnie!

We wszystkich przypadkach zwyciężyła mafia finansowa...

Nie rozumiem, dlaczego chronisz ten system: https://www.econologie.com/forums/post98916.html#98916
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 04/10/08, 15:12

Hej Christophe...

Przeczytaj moje posty i zobaczysz, że jestem zwolennikiem bankowości kredytowej i depozytowej. To wszystko.

I tak, Christophe, państwo amerykańskie zasadniczo wykupuje dziury finansowe bez towarzyszących temu szant.

Ponieważ w międzyczasie niektóre banki odsprzedały chaty, zatrzymały jak największą część tej odsprzedaży, a następnie ponownie zasiliły swoje długi w formie „obligacji” lub podobnych produktów, co sugerowało, że były to bardzo własne pożyczki. To był magiczny sposób na pozbycie się długów.

To się nazywa pakowanie gówna w pudełko na prezent. Dopóki produkt dobrze się prezentował, znajdował nabywców, bo pochodził z amerykańskich „pomników”, takich jak Lehmans Brothers, Morgan…
: Chichot: W rzeczywistości pozbawione skrupułów, zawiązane na krawaty marionetki, które oszukiwały się nawzajem.

To była wielka epoka sekurytyzacja... I są to sekurytyzowane długi, które czasami przekazywali sobie nawzajem i które zostały rozdzielone na cały świat, zwłaszcza w Europie. Są to aktywa sekurytyzowane i bardzo często nie są podparte betonem które pochłonie podatnik.

Oto moja opinia... :|
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 04/10/08, 15:17

Christophe napisał:Wtedy żart jest jeszcze większy i „oni” wypieprzyli was/nas wszystkich doszczętnie!

We wszystkich przypadkach zwyciężyła mafia finansowa...

No cóż, zgadzamy się : Chichot:

Ach... Zaznaczyłbym, że nie jest suchy, ale z pokruszonym szkłem w piasku. :D
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151