Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez Christophe » 11/05/16, 09:48

Wczoraj złożyłem zamówienie na Amazon.fr (minęło wiele lat, odkąd je złożyłem...), w podsumowaniu zamówienia odkryłem bardzo niską stawkę podatku VAT: 5.62 € VAT za 353.74 € bez VAT. :zaszokować:

Dotyczy to sprzętu komputerowego i zestawu DVD. Dostawa we Francji.
Logicznie rzecz biorąc, Amazon powinien płacić podatek VAT we Francji (ponieważ sprzedaje wysyłkowo ponad 100 000 euro rocznie… przypuszczam, że nawet dziennie!), więc stawka 20% lub 5.5% (być może za zestaw DVD?)

amazon.gif
amazon.gif (16.36 KiB) Wyświetlono 5255 razy


Cóż, jeśli dobrze obliczymy, daje to stawkę VAT w wysokości 1.59%...???

Firma Amazon Europe jest zarejestrowana w Luksemburgu, jak wszyscy wiedzą...

Ale to 1.59% (1.6%???) nie odpowiada żadnej stawce prawnej obowiązującej ani we Francji, ani w Luksemburgu, a mianowicie: http://www.aed.public.lu/tva/taux/

Obecnie w przypadku G.-D obowiązują cztery stawki. z Luksemburga:

stawka podstawowa w wysokości 17% dla transakcji podlegających opodatkowaniu innych niż te, o których mowa poniżej;

obniżoną stawkę 8% na dostawy towarów i usług oraz na nabycia wewnątrzwspólnotowe i import towarów, w taki sposób, że te towary i usługi są oznaczone w załączniku A ustawy o podatku VAT z dnia 12.02.1979 r., a także te, o których mowa w artykule 40,
ust. 1 pkt 1° lit. b) i c);

podwyższoną stawkę 3% na dostawy towarów i usług oraz na nabycia wewnątrzwspólnotowe i import towarów, w związku z czym te towary i usługi są wymienione w załączniku B ustawy o podatku VAT z dnia 12.02.1979 r.;

stawkę pośrednią wynoszącą 14% dla dostaw towarów i usług oraz nabycia wewnątrzwspólnotowego i importu towarów, w związku z czym te towary i usługi są wymienione w załączniku C ustawy o VAT z dnia 12.02.1979.


Zwróć uwagę na nieco zabawną nazwę „super zmniejszona” :D

Co może oznaczać ta stawka 1.6%?

Opcja a) Amazon, oprócz wynegocjowania swojej podstawy opodatkowania (dobrze znana praktyka w Luksemburgu, gdy zakłada się tam duża firma), zdołał wynegocjować „ultra obniżoną stawkę specjalnie dla Amazon” ???? Jeśli tak, byłoby to szaleństwem... a przede wszystkim całkowicie antykonkurencyjne dla wszystkich innych firm :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Opcja b) Czy określone produkty (w tym koszyku było około dziesięciu) w moim zamówieniu zostaną sprzedane bez podatku? (Zobaczę to na fakturze(-ach), nie mam jeszcze do tego dostępu...).

Nie jest to jednak faktura profesjonalna i nie podałem numeru NIP, więc nie ma powodu, aby była sprzedawana bez VAT...

Wszystkie te produkty są sprzedawane przez http://europa.eu/youreurope/business/va ... dex_fr.htm

Kraje spoza UE
Sprzedaż

Jeśli sprzedajesz towary klientom spoza UE, nie musisz naliczać podatku VAT, ale możesz odliczyć zapłaconą kwotę od odpowiednich wydatków (towarów i usług nabytych w celu tej sprzedaży).
zakup

Jeśli kupujesz towary dla swojej firmy od dostawcy mającego siedzibę poza UE, zwykle musisz zapłacić podatek VAT w miejscu importu (i odliczyć go w następnym zeznaniu podatkowym, jeśli sprzedaż podlega VAT).


Więc tak, może w tych krajach (Chiny...) obowiązuje stawka VAT wynosząca 0%???

Opcja c) Błąd?

Opcja d) ???

Zobaczę sprawę wyraźniej na fakturach... i nie omieszkam poinformować Państwa, co będzie dalej...

Uważaj, jeśli opcja a) jest właściwa, ten temat może sprawić mi pewne kłopoty gospodarka-finanse/luxleaks-antoine-deltour-en-prison-t14701.html : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez Capt_Maloche » 11/05/16, 10:35

Aby się tam dostać, musieli nasmarować łapy :?

Co zamówiłeś z Amazonu? :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez Christophe » 11/05/16, 10:38

Capt_Maloche napisał:Aby się tam dostać, musieli nasmarować łapy :?


Jeśli jest to a) tak... chociaż nie narzucaj smaru na siłę, po prostu negocjuj, zobacz uwagę izentropa tutaj: gospodarka-finance/luxleaks-antoine-deltour-en-prison-t14701.html#p303113

Ale poczekajmy, aż otrzymam faktury...

Capt_Maloche napisał:Co zamówiłeś z Amazonu? :D


Wiele dobrych rzeczy : Chichot: Odpowiedź już masz na PW : Chichot:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez izentrop » 11/05/16, 15:14

Witam,
Ale co robią służby podatkowe? :?
Zamówiłem i otrzymałem niedawno od angielskiego dostawcy, dostawę zapewniła firma ama*on. Ponieważ nie zamawiałem u nich przez długi czas, Twój post pokazał mi, że faktura nie jest już systematyczna. Poprosiłem więc o to sprzedawcę.
Reszta w ciągu najbliższych dni
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez Christophe » 11/05/16, 15:43

izentrop napisał:Witam,
Ale co robią służby podatkowe? :?


Cóż... potępiają sygnalistów: gospodarka-finanse/luxleaks-antoine-deltour-en-prison-t14701.html Roll:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez izentrop » 11/05/16, 16:44

Fakt, VAT na mojej fakturze wynosi 20%.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez Christophe » 11/05/16, 17:31

Tak, tego wymaga prawo… ponieważ mieszkasz we Francji…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez chatelot16 » 12/05/16, 21:41

we Francji tylko rzemieślnicy i małe firmy płacą pełny podatek... Międzynarodowe korporacje wiedzą, jak oszukiwać legalnie

To zbiorowe samobójstwo!

tak długo jak państwo pozwoli obcokrajowcom oszukiwać i nadmiernie opodatkowuje Francuzów, pogrążymy się w bezrobociu
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez Christophe » 22/05/16, 17:58

Większość zamówionych produktów otrzymałam, pozostały 3 w kolejce...

Na dziesięć zamówionych produktów otrzymałem tylko JEDNĄ fakturę (francuski podatek VAT)!

Myślisz, że muszę narzekać, żeby o nie poprosić? Marnujesz swój oddech...

Wszyscy wiemy, „co” kryje się za Amazonem i eBayem… podczas oczekiwania na małych (e-)kupców (takich jak sklepy internetowe), którzy płacą podatki, opłaty i podatki… wszyscy umierają…

Dziękuję, dranie!

(kiedy mówię „dupki”, mam na myśli niekoniecznie tylko Amazonów, ale także urzędników państwowych i polityków, którzy dopuszczają te niesprawiedliwości gospodarcze…)

Amazon nie tylko nie płaci podatku VAT i w związku z tym zachęca do oszustw związanych z VAT, ale także nie płaci podatków...

To wszystko sprawia, że ​​robi mi się smutno, gdy widzę, jak zmagają się maluchy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Luksemburg: Amazon pobiera podatek VAT w wysokości 1.6%?




przez chatelot16 » 22/05/16, 21:27

cóż, tak, to katastrofalne!

Francja miażdży francuskich pracowników podatkami... i pozwala międzynarodowym koncernom robić, co chcą

zdarza się nawet, że gdy ten sam przedmiot jest dostępny na Amazonie lub na francuskiej stronie, dostawa jest szybsza i bezpłatna za pośrednictwem Amazonu… wielu profesjonalnych sprzedawców sprzedaje więcej za pośrednictwem Amazonu niż za pośrednictwem swojej witryny

trzeba korzystać z systemu... nie zdziwiłoby mnie, gdyby econologie sprzedawała też Amazon, o ile pozwala lepiej zarabiać
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120