Caddies of the Crisis. Uzupełnienie zapytania dziś wieczorem

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Caddies of the Crisis. Uzupełnienie zapytania dziś wieczorem




przez Christophe » 05/01/12, 13:07

W stronę bardziej... zrównoważonej konsumpcji dzięki kryzysowi? Dalsze śledztwo... zbadało...

Dziś wieczorem we France2 o 22:05:

Podczas gdy Francuzi martwią się o swoją siłę nabywczą, Complément d'Enquête jest zainteresowany ich konsumpcją.


http://info.france2.fr/complement-denqu ... brique=173
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 05/01/12, 23:59

To było ciekawe !
Do zobaczenia jutro na pluzz!
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 06/01/12, 10:50

Pozwalam sobie trochę pomieszać, zanim pojawił się specjalny korespondent, rozmawiali na ten sam temat, ale także o Billu Gate.
Co sądzisz o tej postaci?
Mógł zrobić tak, jak wielu innych bogatych ludzi, zbudować największego…
Oddaje swój majątek fundacji, a kiedy dziennikarz się drapie, okazuje się, że jego fundacja, która teoretycznie chce być humanitarna, zainwestowała
w uzbrojeniu
w bankach, które dławią biedne kraje
w transgenicznym Monsanto
w przemyśle naftowym.
Na ten temat raport pokazuje dziecko, które skorzystało z bezpłatnych szczepień i które jest poważnie chore na płuca z powodu zanieczyszczeń generowanych przez przemysł petrochemiczny, który częściowo należy do fundacji.
Kto kryje się w tym człowieku?
Niezły dyktator
Lub makiawelicznego manipulatora, który chce zostawić ślad dobroczyńcy, ale który w rzeczywistości chce, aby potężni nim pozostali.

Z mojego punktu widzenia jego majątek byłby znacznie lepiej wykorzystany, gdyby próbował dać ludziom autonomię, pomagając im finansować programy edukacyjne lub inne, ale nawet zarządzane przez nich (no cóż, małe jednostki, a nie skorumpowane rządy).
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 06/01/12, 11:20

phil53 napisał:Pozwalam sobie trochę pomieszać, zanim pojawił się specjalny korespondent, rozmawiali na ten sam temat, ale także o Billu Gate.


Witam,

Cholera, przegapiłem. Czy wiesz, czy jest powtórka raportu o Billu Gate?

Dziękuję A +
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 07/01/12, 22:09

Zwykle 2 programy są dostępne na pluzz.fr lub do pobrania przez TVO...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/01/12, 10:54

ok, poświęciłem czas na posłuchanie, zobaczenie (1h05)
Ogólnie rzecz biorąc, uważam to sprawozdanie za dobre, uczymy się lepiej konsumować.
Bogaci kupują tak jak wcześniej, mniej bogaci muszą znaleźć rozwiązania.
Ok, czemu nie.
ale gdzie się nie zgodzę to w końcu jakiś inteligentny człowiek mówi że trzeba zwiększyć zasiłki socjalne dla "biednych"
Ja mówię, aby dać więcej środków policji, aby zatrzymać zjawisko narkotyków, popychać młodych ludzi do pracy (zbyt wielu młodych ludzi spędza czas z grami elektronicznymi itp., Zamiast „pracować”.
Jeśli masz dwie nogi, dwie ręce i sprawną głowę, możesz zrobić wiele transakcji!
Zatrzymywać się! Znam zbyt wiele osób, które przyznały się do mnie, aby skorzystać z systemu!
I to ja płacę za ich marihuanę, pieluchy ich dzieci.
Więc lewicowa polityka... ma swoje granice.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 08/01/12, 14:38

środek,
Istnieją 2 sposoby na spowolnienie szkód spowodowanych przez narkotyki.
Albo represje max, co to daje: wojna z handlarzami narkotyków, gospodarka równoległa.
Albo zalegalizować i nadzorować: podatki od narkotyków, takich jak tytoń i alkohol, które są narkotykami, ale zamiast czerpać z nich zyski, państwo reinwestuje zebrane sumy, aby odstraszyć itp. ... aby pomóc ludziom wyjść z nich.

W przypadku pracy nie jest to takie proste, firmy mają tak wielu kandydatów na to samo stanowisko, że znalezienie pracy nie jest takie proste.
Doświadczam tego właśnie teraz. Zajmowałem już stanowiska montera, metodycznego kreślarza przez ponad 4 lata na każdym stanowisku i obecnie dobrze aplikuję na wszystko i cóż, cieszę się, gdy znajduję 15-dniowy CDD od przyszłego tygodnia do mycia łodzi.
Pomijam Ci pracodawców, którzy zmuszają Cię do przeprowadzki, aby nawet Cię nie przyjąć i proszę o pozostawienie CV w koszyku. Nie chcą go otrzymywać przez Internet ani pocztą. Zdarzyło mi się to już 3 razy.
Oszczędzam ci niekończących się spotkań, do których zmusza Cię urząd pracy. Często zlecane podwykonawcom, pole position opłaca podwykonawcę, który zmusza cię do przerobienia CV i listu motywacyjnego n razy. I tak, nawet na niezbyt przyjemne stanowiska musisz pisać, że jesteś zmotywowany. Nie pluję na zupę, szukam pracy, ale dobrze, że zyskałbym na godności, gdybyśmy unikali tych wszystkich kroków do pracy, którą mogłaby wykonać lekko wyszkolona małpa.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/01/12, 17:18

0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
FUX.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 06/02/07, 18:40




przez FUX. » 09/01/12, 01:36

Witam,

Nie widziałem jeszcze wideo, czas zobaczyć, jak działają tvo i dl, próbowałem w pośpiechu, nie działało.

Ale choć raz nie śledzę was za bardzo, choć nie pochwalam podwyższenia zasiłku zwiększenie zasobów policji nie jest dużo lepsze amha (nie mogę o tym zapomnieć historia, emocja, emocja... [Uwaga do c*n: Zauważyłem, że zostało to przekazane przez stronę subrealistów, o której mówiłem w poprzednim poście, ale wydaje mi się, że nie przeczytałem tego na tym jeden]).
Jak mówisz, płacisz im za narkotyki, ale także za niezdrowe jedzenie, wydatki medyczne, markowe ciuchy itp. Ale czego chcesz, to nie telewizja ich nauczy lub zmusi do efektywnego myślenia.

Poruszasz ciekawy temat pracy. Praca jest dobra, ale dla kogo, dlaczego? Nie rozumiem, jak udaje ci się zaufać całemu łańcuchowi, który wydaje się bardzo długi i wątpliwej niezawodności. Nadużycia i oportunizm są z mojego punktu widzenia rzadkimi ludzkimi praktykami: znam praktykantów, którym poproszono o zdejmowanie azbestu bez zabezpieczenia i nierzadko są narażeni na jego działanie na starych osiedlach poddawanych renowacji: czasem zdzieramy starą podłogę i przyklejamy ponad tym. Myślę, że niepewne sytuacje pasują wielu ludziom, to nie uczeń, który walczył o to, by mieć szefa, który chce go zabrać, otworzy je. A z drugiej strony facet, który to robi świadomie, daje się nabrać i musi zapłacić grzywnę! Poza tym o tafie nie brakuje ludzi, którzy mają problemy z urzędem pracy, nie wiem nawet, czy słyszałem już o tym dobre rzeczy. Jestem przekonany, że rynek pracy ma duży problem (chyba, że ​​to ja?). Wiele osób lubi pracować, a nawet niektórzy zastanawiają się, co mogą robić po przejściu na emeryturę, czy ci ludzie wiedzą, jak robić tylko jedną rzecz w swoim życiu? Wychodzenie z obowiązku, jeśli widziałeś liczbę szkół biznesu, które obracały swoją knajpę, obrzydliwe! (chociaż szkolenie nie jest w najmniejszym stopniu zorientowane na sprzedaż)

Można by powiedzieć, że coś pękło w ogólnej świadomości, gdyby kiedykolwiek istniała. Może spędzam zbyt dużo czasu na myśleniu o tym i próbowaniu zobaczyć duży obraz, albo jestem zbyt naiwny, ale czy nie spieszymy się z podejmowaniem decyzji, które nas przerastają, lub zbyt szybko ufamy ludziom? widziałeś w telewizji"?

Dzięki zadawaniu sobie pytań, które widziałem, czytałem lub słyszałem o anormalnych rzeczach, a nawet podczas treningu znajduję wspomniane problemy tu i tam, to cię obrzydza!

Jest taka piosenka, którą lubię, trochę powtarzalna i agresywna, ale jest taka dobra (z wyjątkiem myspace) http://www.myspace.com/music/player?sid=23481035&ac=now

W przeciwnym razie dla tych, którzy twierdzą, że oglądanie „Volem rien foutre al pais” jest raczej zabawne i przemyślane.

Cóż, zatrzymam się tutaj. Myślę, że jestem w złym poście, ale pojawia się kliknięcie, nie widzę, gdzie go opublikować gdzie indziej.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 09/01/12, 08:08

Właściwie, Fux, znam trzy osoby, które wybrały wieczne czerpanie korzyści z systemu.
Ponadto te trzy osoby poprawiają swój styl życia, dorabiając do księżyca.
W pewnym sensie ich rozumiem, po co pracować, skoro dają mi nic nie robiąc.
Po co pracować, a potem płacić podatki?
To ich wybór, ale to ja daję im te pieniądze, a tu się nie zgadzam.
Osobiście wyjechałem z rodzinnego miasta do pracy oddalonej o 80 km, zdecydowałem się zostawić wszystko, łącznie z przyjaciółmi.
Pracownicy łupków, hydraulicy, elektrycy wołają o znalezienie kompetentnych pracowników.
Są to łatwe do znalezienia prace, a przekwalifikowanie jest krótkie.
Moja synowa jest inżynierem budownictwa, świeżo po studiach, nie może znaleźć pracy z powodu braku doświadczenia.
Odrzuciła bezrobocie i stworzyła własną skrzynkę, aby utrzymać gospodarstwa domowe finansowo!
Ja nie lubię swojej pracy, ale ona utrzymuje moją rodzinę.
Musisz wiedzieć, czego chcesz w życiu i dać sobie środki, aby to osiągnąć.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85