Turbina wirowa w Toyota hi lux 2.4L

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse

Turbina wirowa w Toyota hi lux 2.4L




przez Colmant » 27/11/06, 11:21

Najpierw dziękuję Lau za jego doświadczenie i raport.
Mam to samo pudełko.

Zacząłem od turbulatora: rura miedziana o średnicy 50 z 8 zakrzywionymi do wewnątrz żeberkami uformowanymi na zaczepie kulowym i występami przy wejściu, aby zapobiec obrotowi prawdopodobnie z powodu ruchu przepływu powietrze.

Kawałek ten jest wkładany do rękawa o długości 52, wszystkie o łącznej długości 87 mm.

turbulator jest w gumowej tulei "węża" i wchodzi do kolanka przed rurą dolotową, gdzie Lau wnosi swoją mieszankę GEET, miałbym miejsce na to samo, wiercąc swoją miedzianą rurkę.

:? Do chemików według moich wspomnień
Question

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy ryzykuję parę elektrolityczną, ponieważ kolanko i rura są wykonane z odlewu aluminiowego, Al + Cu + H2O -> Al2O3 + CuO + H2 (wytwarzanie wodoru) i spolaryzowany przepływ GEET. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: turbulator na hi lux 2.4L




przez zac » 27/11/06, 11:53

Colmant napisał:Czy ktoś może mi powiedzieć, czy ryzykuję parę elektrolityczną, ponieważ kolanko i rura są wykonane z odlewu aluminiowego, Al + Cu + H2O -> Al2O3 + CuO + H2 (wytwarzanie wodoru) i spolaryzowany przepływ GEET.
:?


powitanie

tak, będziesz miał niewielki moment elektrolityczny.
Ale to nic nie ssie (chyba że pozostawisz hilux w wodzie morskiej na kilka tygodni) :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 28/11/06, 19:30

turbulator działa, mój ciągnik jest bardziej nerwowy, a hałas bardziej stłumiony.
Nie próbowałem wspinać się po wieżach, to jest bezużyteczne, na tych zabawkach jest straszna para
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 01/12/06, 06:32

Witam,

po przejechaniu qqs km starałem się przeforsować reżim, samochód boleśnie zawiesił się na prędkości 110 km / hi wyrównał, a zanim zdążyłem wspiąć się na 140 (dobrze wypuszczony na autostradzie), czego nie próbowałem.

Moim zdaniem
Dlatego turbulator spowalnia wlot powietrza, zrobię to jeszcze raz, dbając o realizację. obecny ma błędy w obróbce qqs: zadziory niemożliwe do wznowienia i symetria żeber nie wszystkie są nienaganne.


Przy odbiciu, jeżeli przepływ jest hamowany, istnieje większe zapotrzebowanie na powietrze, które zwiększa podciśnienie za turbiną, a tym samym obniża temperaturę.
Czy ktoś próbował ogrzać powietrze wlotowe bez wstrzykiwania GEET.
0 x
Fred Bj
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 15/09/05, 01:06

Ukończ turbulatory ...




przez Fred Bj » 29/01/07, 01:24

Biorąc pod uwagę moje doświadczenie, jeśli po zainstalowaniu turbosprężarki wystąpi przepływ powietrza, rozsądne może być zainstalowanie w tym samym czasie bardziej swobodnego filtra powietrza typu KN lub innego, co do którego udowodniono, że ich cechą jest pozwalają na wejście większej ilości powietrza (około 40%) ...
Zresztą jesteś na dobrej drodze, bo testowałem modyfikację „domowego” filtra powietrza na Indenor XD3-T 95 KM, którego zasada była porównywalna z zyskiem najciekawszego i całkiem zauważalnego za kierownicą…
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202