Silnik Pantone w benzynie AX?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
elektron13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/10/06, 17:19

Silnik Pantone w benzynie AX?




przez elektron13 » 05/10/06, 19:21

cześć, tlm

w zeszłym tygodniu widziałem silnik osi na stanowisku testowym
działa przy 60% WODY i 40% super.
Fortiche to facet, ale nic mi nie powiedział o systemie
chyba że to pantone. a plany są w sieci
Sam zrobiłem podobny Pantone, ale działa.
jak facet to robi? 60% I 40%?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/10/06, 20:07

cześć i witaj

Jesteśmy tu naprawdę w ciemności!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu Twojego przyjaciela i jego silnika AX, ale czy był on w ogóle obciążony?

Jeśli chodzi o test, czy mógłbyś nam powiedzieć więcej: na jakim silniku? w pojeździe lub na ławce, wymiary reaktora, ewentualne zdjęcie itp...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Silnik Pantone w AX Essence?




przez Cuicui » 05/10/06, 22:42

elektron13 napisał:cześć, tlm

w zeszłym tygodniu widziałem silnik osi na stanowisku testowym
działa przy 60% WODY i 40% super.
jak facet to robi? 60% I 40%?

Może pracować nawet przy większej ilości wody. Zasada polega na ekstrakcji (za pomocą bełkotki) oparów benzyny zawartych w mieszaninie. Silnik zużywa benzynę i trochę pary wodnej. Kiedy nie ma już benzyny do ekstrakcji, pozostaje tylko woda i silnik się psuje... na sucho. Nie ma co płakać nad cudem!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/10/06, 07:11

Cześć
Z tego, co sądzę, jego silnik pracował w 100% według Pantone.
Więc silnik pracuje. Działa na oparach benzyny.
Teraz zdziwiłbym się, gdyby proporcje zużywane przez silnik wynosiły 60% wody i 40% benzyny.
Takie proporcje były w bełkotce.
Używałem silnika 4T 110 cm60 z większą ilością wody niż w bełkotce. Ale ostatecznie po dłuższej pracy nadal pozostaje początkowe 80 lub XNUMX% wody, ale esencji już nie ma. Zawsze trzeba dodać więcej, aby następnego dnia ponownie uruchomić silnik.
W moim samochodzie procent zużycia wody w porównaniu do benzyny jest mniejszy niż 1%. A jeśli przekroczymy 1% to silnik bardzo się psuje i istnieje ryzyko wystrzału głowicy i tłoków.
jedź z nieszczelną uszczelką pod głowicą, a zobaczysz, że silniki nie przyjmują wody w stanie ciekłym.
Problem ze zwiększeniem ilości wody pochłanianej przez silnik polega na tym, że para ulega ponownej kondensacji. Im więcej pary zostanie zassanej, tym większe ryzyko jej ponownej kondensacji.
Zrobiłem test zasysając parę z "vaporetto" do gaźnika. Uwierzcie mi, że było sporo wilgoci i daleko mi było do 60/40%.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/10/06, 15:26

hi Pit
W moim samochodzie procent zużycia wody w porównaniu do benzyny jest mniejszy niż 1%. A jeśli przekroczymy 1% to silnik bardzo się psuje i istnieje ryzyko wystrzału głowicy i tłoków.
jedź z nieszczelną uszczelką pod głowicą, a zobaczysz, że silniki nie przyjmują wody w stanie ciekłym.
Problem ze zwiększeniem ilości wody pochłanianej przez silnik polega na tym, że para ulega ponownej kondensacji. Im więcej pary zostanie zassanej, tym większe ryzyko jej ponownej kondensacji.


Wprowadź zbyt wiele kroków. To nic strasznego, silniki mają 1% pary wodnej, tyle spala silnik w deszczowe, mgliste czy burzliwe letnie dni!
Zgadzam się z Tobą, że należy unikać wody w stanie ciekłym w silniku, krople wody zostawiają ślady na tłoku jak czyszczenie przez piaskowanie.
Po prostu rozbierz diesla, który pracował z pękniętą uszczelką głowicy i zobacz, co płyn chłodzący zrobił z tłokami.
Ale żeby przełknąć parę wydobywającą się z pantonu, jest w stanie ją zjeść, jeśli moc wynosi 10%, to jest prawie w normie
granica jest wtedy, gdy temperatura na wyjściu z reaktora jest niższa niż 90°C, a granica dla silnika to wtedy, gdy zaczynają pojawiać się małe przerwy zapłonu podczas jazdy z obciążeniem, a przez wydech wypływa dużo białej wody, czyli około 3 litrów na minutę godzina! ale silnik zużywa więcej na tym poziomie, jest to bardziej czyszczenie parą niż cokolwiek innego.
Na biegu jałowym to już inna historia, zużycie paliwa jest niskie, ciepło w reaktorze jest niskie, lepiej nie dostarczać wody do silnika...
Wodę powinniśmy przesyłać w zależności od zużytego paliwa z pewnym opóźnieniem, czyli poczekać, aż ciepło w reaktorze się zagrzeje.
Sposób, w jaki używam do kontrolowania wody, to temperatura na wylocie reaktora.
Jeśli chodzi o silnik współpracujący z bełkotką 100% Panton
Dotyczy to serialu, prawdziwy silnik, który działa, zużywa wszystko, co mu dajemy. Nie zasila się silnika za pomocą destylatora. Najpierw zjada wszystko, co dobre w paliwie, a potem wysycha wraz z pozostałościami.
Ci, którzy operowali, nadal wiedzą, że pierwszy alkohol, który wypływa, ma temperaturę 90 stopni, ostatni – 30 stopni, a potem jest to woda!

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/10/06, 23:12

Tak, to prawda, to więcej niż 10%, popełniłem błąd : Oops:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 194